Piątek, kiedy siedzę już w domu po pracy, to taki czas kiedy wreszcie mam więcej czasu dla siebie, by trochę nadgonić informacyjne zaległości z tygodnia. Powiem wam, że ostatnie dwie godzinki spędziłem na przeglądaniu tego, co wczoraj i dziś cieszyło oczy tych początkujących i całkiem zaawansowanych otaku z całego świata. Trochę tego było, a skoro już tak straciłem spożytkowałem czas, to zerknijcie co udało mi się wyszperać.

I. Czy słuchając openingu nie mieliście czasem wrażenia, że słychać w nim słowa w języku angielskim, a nie japońskim? Oczywiście poza openingami rzeczywiście wykorzystującymi język angielski ;p Kanał AzukanoAMVs dodał filmik z przekładem niektórych japońskich słów na angielski - oczywiście nie ścisłym przekładem, a czysto słuchowym :)II. Wczoraj o ISIS-chan napisano nawet artykuł w serwisie CNN :) o w tym miejscu.

Isis-chan
Fot. money.cnn.com


III. Nathan Hale, jeden z redaktorów serwisu Otakukart.com, opublikował listę 10 zdolności z anime, które mogłyby istnieć naprawdę. Na szczycie znalazła się alchemia ;)

Alchemia w Fullmetal Alchemist
Fot. Otakukart.com


IV. Na memes.com sporym zainteresowaniem cieszy się dziś grafika przedstawiająca porównanie anime i rzeczywistości. Możecie ją zobaczyć poniżej, lub bezpośrednio na memes.com

anime kontra rzeczywistość
Fot. memes.com


V. Portal GoBoiano.com przedstawił 19 propozycji toreb i plecaków dla fanów anime. Jedną z nich możecie zobaczyć poniżej, a resztę w tym miejscu.

Torba z anime Nisekoi
Fot. Goboiano.com


Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Angielskie słowa w japońskich openingach mnie zabiły =)) Chociaż mi się zdarza słyszeć polskie słowa w japońskich utworach :)

    OdpowiedzUsuń