Dziś trafiłem na informację o aplikacji "Wake Me Up Asuna" więc zainstalowałem na swoim smartfonie i obiecuję wam ją przetestować przez Święta. Ogólnie rzecz biorąc Wake Me Up Asuna to aplikacja na Androida w której główną rolę odgrywa Asuna ze Sword Art Online - może nas obudzić o wybranej godzinie, podać informację o pogodzie, a także przypomnieć o planach na wybrany dzień. Dam wam znać za kilka dni jak to chodzi - w komentarzach oczywiście :)

Asuna w aplikacji Wake Me Up Asuna Aplikacja Wake Me Up Asuna Aplikacja Wake Me Up Asuna z Asuną ze Sword Art Online
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

5 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

 1. Słyszałem o tym jakiś czas temu, ale mi osobiście się nie podoba. Wspomnienie Asuny z SAO może zostać zepsute przez posiadanie takiej aplikacji. Wolę trzymać się wspomnienia i czekać na trzeci sezon SAO, który prędzej czy później będzie ^^ Także proszę daj znać, czy mam rację, czy też to jest porządnie wykonana aplikacja nie zniekształcająca osobowości jej znanej z SAO.

  OdpowiedzUsuń
 2. No to pora podzielić się spostrzeżeniami z kilku dni niezbyt intensywnych testów.

  Jak ktoś potrzebuje nietypowego budzika, i budzenia przy pomocy głosu Asuny to może śmiało instalować. Nawet na naprawdę małej głośności Asuna budziła mnie w trymiga, a jej głos brzmiał donioślej niż mój standardowy budzik o tej samej głośności. Czasami było to nawet irytujące :) Nie wierzycie, to spróbujcie jeszcze chwilkę pospać gdy ktoś obok mówi do was po japońsku.

  A tak, żebym nie zapomniał, jest tu też opcja drzemki, którą zdefiniowałem na 5 minut.

  Największym minusem aplikacji jest cała masa płatnych dodatków. Nawet za paczkę języka angielskiego - w skład której wchodzą napisy oraz rozpoznawanie mowy angielskiej - trzeba zapłacić ponad 19zł. Bez tego możemy liczyć tylko na menu w języku angielskim, ale bez tłumaczenia dialogów Asuny. Ktoś kto zdecyduje się na kupno tej paczki, będzie mógł wydawać Asunie polecenia po angielsku, np. prosząc o obudzenie o wybranej godzinie czy podanie aktualnej pogody. Oczywiście bez tego budzik można definiować przy pomocy menu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tak, bez paczki języka angielskiego zawsze możecie powiedzieć do Asuny coś po japońsku :)
   Spróbujcie powiedzieć do niej np. Konnichiwa lub Baka i popatrzcie na jej reakcje :)

   Usuń
  2. Thx za przybliżenie wrażeń na temat tej aplikacji. Myślę, że po tylu oglądniętych anime można zrozumieć Asunę, gorzej w drugą stronę. Ale hej, to budzik, a nie zwierzaczek, więc normalnego dialogu z nią nie przeprowadzimy, nie?

   Usuń
  3. Inteligentnego dialogu na pewno nie, ale jakiś tam mechanizm rozpoznawania mowy - czy też kluczowych wyrazów - posiada.

   Usuń