$type=grid$count=4$tbg=rainbow$meta=0$snip=0$rm=0$show=home

Obserwuj Animeholik.pl w Google News

Przegląd anime podobnych do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

13 anime podobnych do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba. Odkryj nowe, ciekawe serie związane z walką z demonami, niezwykłymi mocami i emocjonującą akcją.

Anime "Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba" zdobyło ogromną popularność wśród fanów japońskiego stylu animacji, wzbudzając zainteresowanie podobnymi seriami. W niniejszym artykule postaram się przyjrzeć tytułom, które mają pewne cechy wspólne z "Demon Slayer" zarówno pod względem fabularnym, jak i artystycznym. Podobieństwa będą analizowane z różnych perspektyw, takich jak gatunek, założenia fabularne, estetyka animacji, motywy walk z demonami, a także postaci i ich problemy.

W kontekście gatunkowym, starałem się znaleźć anime, które podobnie jak "Demon Slayer", mieszczą się w kategoriach takich jak akcja, przygoda, dramat i fantasy. Z pewnością godnym uwagi jest fakt, że bohaterowie w tych seriach często mierzą się z siłami nie z tego świata, potworami, demonami, klątwami i innymi niebezpieczeństwami, co sprawia, że fabuła staje się bardziej intrygująca i emocjonująca.

W przypadku założeń fabularnych, interesują mnie anime, które skupiają się na bohaterach, którzy tracą coś cennego na początku historii, a następnie muszą stawić czoło niezliczonym wyzwaniom, aby ostatecznie osiągnąć swój cel. W związku z tym biegłość posługiwania się mieczem, kataną lub innym rodzajem broni białej, będzie istotna, ponieważ walki są nieodłączną częścią historii "Demon Slayer" i podobnych do niego seriali anime.

Estetyka animacji również ma znaczenie, gdyż przyciąga widzów i sprawia, że historie stają się bardziej angażujące. Na potrzeby tego artykułu szukałem tytułów o wysokiej jakości animacji, które zachwycają swoim stylem i kolorystyką. Niezwykle istotne jest także zwrócenie uwagi na podobieństwa w charakterystyce bohaterów i ich przeciwników, ponieważ często są oni kluczowi dla rozwoju fabuły.

Ramki z anime podobnymi do Demon Slayer
Fot. Kolaż z anime podobnymi do Demon Slayer

Reasumując, w niniejszym przeglądzie przedstawię anime, które mają wiele cech wspólnych z "Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba" pod względem gatunkowym, założeń fabularnych, estetyki animacji oraz motywów. Przedstawione tytuły pozwolą fanom "Demon Slayer" na odkrycie nowych, fascynujących serii, które zaoferują im podobne emocje i doświadczenia. Zaprezentowane anime zostaną uszeregowane od najbardziej do najmniej podobnych do "Demon Slayer".

Warto jednak pamiętać, że ostateczne odczucia co do podobieństwa różnych anime do "Demon Slayer" mogą się różnić w zależności od gustu widza. Dlatego zachęcam każdego z Was do eksplorowania przedstawionych tytułów i odkrywania własnych ulubionych historii, którymi w ostatecznym rozrachunku możecie się podzielić w komentarzach.

W niniejszym artykule przedstawione zostaną zarówno popularne tytuły, które zdobyły uznanie wśród fanów na przestrzeni lat, jak i mniej znane, ale równie wartościowe serie. Ostatecznie, celem tego przeglądu jest umożliwienie fanom "Demon Slayer" odkrycia nowych, emocjonujących opowieści, które będą dla nich atrakcyjne i wciągające.

Kończąc, mam nadzieję, że ten przegląd anime podobnych do "Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba" będzie dla Was wartościowym źródłem inspiracji. Bez wątpienia świat anime oferuje wiele niezwykłych historii, które zasługują na uwagę i z pewnością znajdą swoje miejsce w sercach fanów "Demon Slayer".

Jujutsu Kaisen

Sprawdź inne anime podobne do Jujutsu Kaisen

Anime "Jujutsu Kaisen" opowiada historię młodego ucznia liceum o imieniu Yuuji Itadori, który łączy się z potężnym demonem, Sukuną, po przypadkowym pożarciu jednego z jego palców. W konsekwencji Yuuji zostaje uczniem Tokyo Jujutsu High, szkoły dla egzorcystów, którzy walczą z klątwami, aby chronić ludzkość. Wraz ze swoimi kolegami z klasy, Nobarą Kugisaki i Megumim Fushiguro, oraz pod okiem surowego nauczyciela, Satoru Gojo, Yuuji uczy się tajemniczych technik Jujutsu, stawiając czoła niebezpiecznym klątwom, jednocześnie odkrywając swoje własne zdolności.

Podobieństwa Jujutsu Kaisen do Demon Slayer:

 1. Walka z demonami/klątwami: Podobnie jak w "Demon Slayer", bohaterowie "Jujutsu Kaisen" walczą z demonami, tutaj nazywanymi klątwami. Obydwie serie przedstawiają mroczne, tajemnicze stworzenia, które zagrażają ludzkości.
 2. Rozwój bohaterów: Zarówno Tanjiro z "Demon Slayer", jak i Yuuji z "Jujutsu Kaisen", są młodymi bohaterami, których dotychczasowe spokojne życie dobiega końca. Obaj następnie uczą się panować nad swoimi umiejętnościami i walczą z demonami, aby chronić tych, których kochają.
 3. Mistrz i uczeń: W obu seriach główni bohaterowie są szkoleni przez doświadczonych mentorów, którzy pomagają im rozwinąć swoje umiejętności i nauczyć się nowych technik. W "Demon Slayer" mamy Urokodaki'ego, a w "Jujutsu Kaisen" - Satoru Gojo.
 4. Gatunek i klimat: "Jujutsu Kaisen" podobnie jak "Demon Slayer" to anime akcji i przygody z elementami nadprzyrodzonymi. Obie serie poruszają mroczne tematy, ale jednocześnie potrafią podejść do nich z humorem.
 5. Estetyka i animacja: Obie serie są znane z wysokiej jakości animacji, zwłaszcza podczas sekwencji walk. Chociaż ich style mogą się różnić, zarówno "Jujutsu Kaisen", jak i "Demon Slayer", imponują swoją kolorystyką, detalami i płynnością ruchów.
 6. Drużyna: Podobnie jak w "Demon Slayer", "Jujutsu Kaisen" przedstawia grupę bohaterów, którzy współpracują i rozwijają się razem, a ich relacje stanowią ważny element fabuły.

Dororo

"Dororo" to anime z 2019 roku oparte na klasycznej mandze autorstwa Osamu Tezuki. Akcja toczy się w Japonii z okresu Sengoku (przełom XV i XVI wieku) i opowiada o chłopaku o imieniu Hyakkimaru, młodym samuraju, który przez chciwość swego ojca został pozbawiony wszystkich swoich zmysłów i kończyn przez demony. Chłopak wyrusza w podróż, aby odzyskać swoje ciało. Na swojej drodze spotyka młodą sierotę o imieniu Dororo. Razem przemierzają kraj, walcząc z demonami i odkrywając mroczne sekrety rodziny Hyakkimaru.

Podobieństwa Dororo do Demon Slayer:

 1. Bohaterowie walczący z demonami: Tak jak w "Demon Slayer", główni bohaterowie "Dororo" również muszą stawić czoła demonom i innym nadprzyrodzonym istotom. Niosą pomoc ludziom i starają się odzyskać to, co stracili.
 2. Okres historyczny: W "Dororo" akcja toczy się w czasach feudalnej Japonii, w złotej erze Samurajów. Akcja "Demon Slayer", dzieje się już po zakończeniu feudalizmu, jednak bohaterowie wciąż posługują się bronią białą.
 3. Przemoc i mrok: Zarówno "Dororo", jak i "Demon Slayer" wyróżniają się mroczną atmosferą, która wynika z brutalności walk z demonami i zmaganiami z innymi trudnościami.
 4. Rozwój postaci: Główni bohaterowie obu serii doświadczają znaczącego rozwoju osobistego w trakcie walki z demonami, odkrywając swoje wartości, więzi z innymi ludźmi i swoją prawdziwą naturę.
 5. Przyjaźń i lojalność: Zarówno w "Demon Slayer", jak i "Dororo", relacje między postaciami są kluczowym elementem fabuły. W "Dororo", przyjaźń między Hyakkimaru i Dororo umacnia się z odcinka na odcinek, podobnie jak przyjaźń między Tanjiro i jego towarzyszami w "Demon Slayer".
 6. Poszukiwanie i zemsta: W obu seriach główni bohaterowie wyruszają w podróż, aby odzyskać to, co stracili i zemścić się na demonach, które zrujnowały ich życie. W "Demon Slayer" Tanjiro szuka lekarstwa dla swojej siostry, a w "Dororo" Hyakkimaru próbuje odzyskać swoje ciało.

Bleach

"Bleach" to popularne anime, oparte na mandze autorstwa Tite’a Kubo, opowiadające historię młodego chłopaka o imieniu Ichigo Kurosaki, który przypadkowo otrzymuje moce Shinigami (Bóstwo Śmierci) od Rukii Kuchiki. W wyniku tych wydarzeń Ichigo zostaje Shinigami, który ma za zadanie chronić świat ludzi przed złymi duchami i prowadzić przyjacielskie dusze do zaświatów. W miarę jak fabuła się rozwija, Ichigo odkrywa coraz więcej o świecie Shinigami, staje się silniejszym i zdobywa sprzymierzeńców w walce przeciwko coraz potężniejszym wrogom.

Podobieństwa Bleach do Demon Slayer:

 1. Walka z demonami/duchami: Zarówno w "Bleach", jak i "Demon Slayer", główni bohaterowie walczą z bytami nadnaturalnymi. W "Bleach" jednym z pierwszych zagrożeń z jakimi mierzy się bohater są tak zwane Hollow’y, niebezpieczne stworzenia stworzone z ludzkich dusz.
 2. Przeznaczenie i rozwój bohaterów: W obu seriach główni bohaterowie zyskują nieoczekiwane moce na początku historii, co prowadzi ich do zmiany życia. Zarówno Ichigo, jak i Tanjiro uczą się panować nad swoimi nowymi mocami i rozwijają się jako ludzie i wojownicy.
 3. Gatunek i klimat: "Bleach" i "Demon Slayer" to anime akcji i przygody z elementami nadprzyrodzonymi. Obydwie serie równoważą mroczne i dramatyczne momenty z humorem oraz lżejszymi przygodami.
 4. Mistrz i uczeń: W "Bleach" i "Demon Slayer" główni bohaterowie uczą się od doświadczonych mentorów. Nauczycielem Ichigo jest Kisuke Urahara, zaś Tanjiro wiedzę przekazuje Sakonji Urokodaki.
 5. Wsparcie towarzyszy: Zarówno w "Bleach", jak i "Demon Slayer", główni bohaterowie zdobywają sojuszników i przyjaciół, którzy pomagają im w walce z nadprzyrodzonymi bytami. Ichigo ma kilku przyjaciół, którzy są z nim na dobre i złe.
 6. Posługiwanie się mieczami: W obu seriach główni bohaterowie posługują się mieczami jako swoją główną bronią w walce z przeciwnikami, a walki często są dynamiczne i widowiskowe.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

"Fullmetal Alchemist: Brotherhood" to druga adaptacja popularnej mangi autorstwa Hiromu Arakawy, która śledzi historię dwóch braci, Edwarda i Alphonse’a Elric, którzy po nieudanej transmutacji człowieka, niemal tracą życie. Dusza Alphonse’a zostaje uwięziona w zbroi, zaś Edward traci nogę i rękę. Po tych wydarzeniach bracia próbują odnaleźć kamień filozoficzny, aby odzyskać swoje ciała. W miarę jak fabuła się rozwija, bracia odkrywają mroczne tajemnice rządzące ich światem i walczą z potężnymi przeciwnikami, mając nadzieję, że znajdą sposób na naprawienie błędów przeszłości.

Podobieństwa Fullmetal Alchemist: Brotherhood do Demon Slayer:

 1. Więzy rodzinne: Zarówno w "Fullmetal Alchemist: Brotherhood", jak i "Demon Slayer", głównym motywem jest silna więź między rodzeństwem - Tanjiro i Nezuko w "Demon Slayer" oraz Edward i Alphonse w "Fullmetal Alchemist: Brotherhood".
 2. Trudne początki: W obu seriach główni bohaterowie zmagają się z trudnościami na początku swojej historii - w "Demon Slayer" Tanjiro traci swoją rodzinę, a w "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" bracia Elric tracą matkę, a następnie ponoszą konsekwencje nieudanego eksperymentu alchemicznego.
 3. Walka ze złem: Zarówno w "Fullmetal Alchemist: Brotherhood", jak i "Demon Slayer", główni bohaterowie walczą z potężnymi przeciwnikami, którzy zagrażają ich światu i wszystkim ludziom. W "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" przeciwnikami braci są Homunculusy, sztucznie stworzenie ludzie-potwory symbolizujące grzechy główne.
 4. Poszukiwanie i odkrywanie: W obu seriach główni bohaterowie wyruszają w podróż, aby odkryć prawdę i znaleźć sposób na poprawę swojej sytuacji - Tanjiro poszukuje lekarstwa dla swojej siostry, a bracia Elric próbują odzyskać swoje ciała.
 5. Rozwój postaci: W "Fullmetal Alchemist: Brotherhood" i "Demon Slayer" bohaterowie doświadczają znaczącego rozwoju osobistego, uczą się radzić sobie z trudnościami i podejmować decyzje, które wpłyną na przyszłość ich i ludzi wokół nich.
 6. Zrównoważony ton: Obydwie serie dobrze równoważą mroczne i dramatyczne momenty z elementami humorystycznymi. W obu serialach zobaczymy elementy charakterystyczne dla fantasy, kina przygodowego, horroru, a nawet dramatu i komedii.

Boku no Hero Academia (My Hero Academia)

"Boku no Hero Academia", znane również jako "My Hero Academia", to anime oparte na mandze autorstwa Kōhei’a Horikoshi. Akcja serialu dzieje się w świecie, w którym większość ludzi posiada nadprzyrodzone moce, zwane "quirkami". Głównym bohaterem jest młody chłopak, Izuku Midoriya, który urodził się bez mocy, ale marzy o zostaniu superbohaterem. Kiedy spotyka swojego idola, All Might’a, otrzymuje od niego moc i zostaje uczniem prestiżowej U.A. High School, gdzie młodzi adepci uczą się, jak zostać prawdziwymi bohaterami.

Podobieństwa Boku no Hero Academia do Demon Slayer:

 1. Dążenie do celu: Zarówno w "Boku no Hero Academia", jak i "Demon Slayer", główni bohaterowie dążą do osiągnięcia swojego marzenia - Izuku chce zostać superbohaterem, a Tanjiro pragnie uwolnić swoją siostrę od klątwy demona.
 2. Przeznaczenie i rozwój bohaterów: W obu seriach główni bohaterowie zyskują nadzwyczajne moce na początku historii, co prowadzi ich życie na nowe tory. Zarówno Izuku, jak i Tanjiro uczą się panować nad swoimi mocami, dzięki czemu w kolejnych odcinkach obserwujemy jak zyskują na sile, co pozwala im walczyć z coraz silniejszymi przeciwnikami.
 3. Mistrz i uczeń: W "Boku no Hero Academia" i "Demon Slayer" główni bohaterowie uczą się od doświadczonych mentorów. Izuku jest szkolony przez All Might’a, najsilniejszego superbohatera, który zdecydował się przekazać mu swoją moc i wiedzę. Tymczasem Tanjiro uczy się pod okiem emerytowanego członka Korpusu Zabójców Demonów.
 4. Wsparcie towarzyszy: Zarówno w "Boku no Hero Academia", jak i "Demon Slayer", główni bohaterowie zdobywają sojuszników i przyjaciół, którzy pomagają im w kolejnych misjach. Relacje jakie zawiązują się pomiędzy bohaterami a ich sojusznikami i przyjaciółmi są bardzo ważne dla rozwoju fabuły.
 5. Gatunek i klimat: "Boku no Hero Academia" i "Demon Slayer" to anime akcji i przygody z elementami fantasy. Obydwie serie udanie łączą elementy shounen z głębokimi emocjonalnymi przesłaniami.
 6. Szkoła i nauka: W "Boku no Hero Academia" uczniowie uczęszczają do szkoły dla przyszłych superbohaterów, gdzie uczą się kontroli nad swoimi mocami. Tymczasem Tanjiro przechodzi szkolenie na członka Korpusu Zabójców Demonów, gdzie uczy się technik walki z tymi mrocznymi istotami.

Hunter x Hunter (2011)

"Hunter x Hunter" (2011) to adaptacja popularnej mangi autorstwa Yoshihiro Togashi. Akcja rozgrywa się w świecie pełnym niesamowitych potworów, rzadkich przedmiotów i niezbadanych ziem. Seria opowiada historię Gon'a Freecss'a, młodego chłopca, który wyrusza w niebezpieczną podróż, aby odnaleźć swojego zaginionego ojca i zostać legendarnym Łowcą. W miarę jak fabuła się rozwija, Gon zyskuje nowych przyjaciół i sojuszników, razem z którymi zmaga się z wieloma przeciwnościami, ale też przeżywa niezapomniane przygody.

Podobieństwa Hunter x Hunter do Demon Slayer:

 1. Dążenie do celu: W "Hunter x Hunter" i "Demon Slayer" główni bohaterowie są zmotywowani głębokim osobistym celem - Gon poszukuje swojego ojca, a Tanjiro chce uratować swoją siostrę od klątwy demona.
 2. Przyjaźń i towarzysze: Zarówno w "Hunter x Hunter", jak i "Demon Slayer", główni bohaterowie zdobywają przyjaciół i sojuszników, którzy wspierają ich w trudnych momentach i walczą u ich boku. Przyjaciele również posiadają nadprzyrodzone moce.
 3. Rozwój bohaterów: W obu seriach główni bohaterowie rozwijają swoje umiejętności i dojrzewają na naszych oczach w miarę postępów fabuły. Gon i Tanjiro uczą się, jak stawić czoło wyzwaniom i przeciwnikom, którzy wykraczają ponad ich siłę i możliwości.
 4. Niebezpieczne wyzwania: W "Hunter x Hunter" i "Demon Slayer" postaci muszą stawić czoła wielu niebezpieczeństwom i potężnym przeciwnikom. Tanjiro walczy z demonami, zaś Gon musi uważać na potwory i innych łowców potrafiących manipulować energią życiową zwaną Nen.
 5. Gatunek i klimat: Obie serie należą do gatunku shounen, łącząc elementy akcji, przygody oraz nadprzyrodzonych mocy. "Hunter x Hunter" i "Demon Slayer" równoważą mroczne i dramatyczne chwile z humorem. Wraz z rozwojem historii oba seriale stają się coraz mroczniejsze.
 6. Sceny walki: W obu seriach bohaterowie biorą udział w wielu brutalnych walkach, musząc radzić sobie z coraz silniejszymi przeciwnikami. Sceny walki charakteryzują się wysokim poziomem animacji, unikalnymi stylami walki oraz zróżnicowanymi technikami używanymi przez bohaterów.

InuYasha

"InuYasha" to anime wydawane w latach 2000-2004, oparte na mandze autorstwa Rumiko Takahashi. Serial opowiada historię Kagome, dziewczyny z współczesnej Japonii, która zostaje przypadkowo przeniesiona do świata feudalnej Japonii, gdzie spotyka pół-demona o imieniu InuYasha. Razem wyruszają na misję, której celem jest zebranie odłamków potężnego klejnotu Shikon, które mają zdolność zwiększania mocy demonów. W trakcie swojej podróży spotykają wielu sprzymierzeńców i wrogów oraz odkrywają tajemnice swojej przeszłości.

Podobieństwa InuYasha do Demon Slayer:

 1. Demony: W "InuYasha" i "Demon Slayer" głównym wątkiem są demony - bohaterowie muszą zmierzyć się z nimi, aby osiągnąć swoje cele.
 2. Główny bohater z tragiczną przeszłością: Zarówno InuYasha, jak i Tanjiro doświadczyli straty i cierpienia, co wpłynęło na ich motywacje i dążenie do osiągnięcia celu.
 3. Sceny walki: W obu seriach bohaterowie uczestniczą w licznych zaciętych walkach z demonami i wykazują się niezwykłymi zdolnościami bojowymi, co prowadzi do ekscytujących scen walki.
 4. Przyjaźń i towarzysze: W "InuYasha" i "Demon Slayer" główni bohaterowie zdobywają przyjaciół i sojuszników, którzy wspierają ich w trudnych momentach i walczą u ich boku. W obu seriach jednym z towarzyszy jest pół-demon.
 5. Gatunek i klimat: Obie serie łączą elementy akcji, przygody oraz nadprzyrodzonych mocy. "InuYasha" i "Demon Slayer" tworzą ekscytującą opowieść dzięki umiejętnemu połączeniu elementów charakterystycznych dla komedii, dramatu, horroru i kina przygodowego.
 6. Poszukiwanie: W "InuYasha" bohaterowie szukają odłamków klejnotu Shikon no Tama, podczas gdy w "Demon Slayer" Tanjiro poszukuje lekarstwa dla swojej siostry. W obu przypadkach misja poszukiwawcza jest kluczowym elementem fabuły.

Ao no Exorcist (Blue Exorcist)

"Ao no Exorcist", znany również jako "Blue Exorcist", to serial anime oparty na mandze autorstwa Kazue Kato. Historia opowiada o Rinie Okumurze, nastoletnim chłopcu wychowywanym przez księdza, który odkrywa, że jest synem Szatana. Zamiast przejąć dziedzictwo swojego ojca, Rin postanawia zostać egzorcystą, aby walczyć z demonami i chronić ludzkość. Wraz ze swoim bratem Yukio, Rin dołącza do Akademii True Cross, gdzie uczy się egzorcyzmów i poznaje innych uczniów oraz nauczycieli, którzy pomagają mu w dążeniu do celu.

Podobieństwa Ao no Exorcist do Demon Slayer:

 1. Demony: W "Ao no Exorcist" i "Demon Slayer" głównym przeciwnikiem są demony, z którymi bohaterowie muszą walczyć w celu ochrony ludzkości.
 2. Główny bohater z tragiczną przeszłością: Rin, podobnie jak Tanjiro, zmaga się z tragiczną przeszłością, która wpłynęła na jego motywacje i dążenie do ostatecznego celu.
 3. Sceny walki: Zarówno w "Ao no Exorcist", jak i "Demon Slayer" bohaterowie uczestniczą w licznych zaciętych walkach z demonami, wykazując się niezwykłymi zdolnościami bojowymi, czego wynikiem są dynamiczne scen walki.
 4. Rodzina: W obu seriach główni bohaterowie posiadają rodzeństwo. Ponadto w obu serialach rodzina głównego bohatera zostaje zabita przez demony.
 5. Gatunek i klimat: "Ao no Exorcist" i "Demon Slayer" łączą elementy akcji, fantasy oraz mitologii i nadprzyrodzonych mocy. W obu seriach możecie liczyć na mrok wymieszany z lżejszymi klimatami.
 6. Szkoła i nauka: W "Ao no Exorcist" bohaterowie uczęszczają do Akademii True Cross, gdzie uczą się egzorcyzmów i rozwijają swoje umiejętności. W "Demon Slayer" Tanjiro trenuje pod okiem Urokodaki’ego, aby stać się doskonałym zabójcą demonów. W obu seriach nauka i rozwój umiejętności są istotnym elementem napędzającym fabułę.

Enen no Shouboutai (Fire Force)

"Enen no Shouboutai", znane również jako "Fire Force", to anime oparte na mandze autorstwa Atsushi’ego Ōkubo. Seria opowiada historię Shinry Kusakabe, młodego strażaka, który dołącza do jednostki specjalnej Fire Force Company 8, mającej za zadanie zwalczać Infernale – istoty będące niegdyś ludźmi, którzy po spontanicznym samozapłonie zmienili się w ogniste monstra. Shinra odkrywa, że posiada zdolność generowania ognia z własnych stóp, co czyni go niezwykle wartościowym członkiem drużyny. W trakcie swojej służby w jednostce, Shinra i jego towarzysze odkrywają tajemnicę stojącą za pojawianiem się Infernali i starają się powstrzymać zagrożenie.

Podobieństwa Fire Force do Demon Slayer:

 1. Niezwykłe moce: Zarówno Shinra z "Fire Force", jak i Tanjiro z "Demon Slayer" posiadają niezwykłe moce, które wykorzystują w walce przeciwko niebezpiecznym istotom. Shinra wykorzystuje moc ognia, aby walczyć z ognistymi demonami.
 2. Główny bohater z tragiczną przeszłością: Shinra, podobnie jak Tanjiro, stracił swoją rodzinę w młodości, co pchnęło go do dołączenia do specjalnej jednostki strażackiej walczącej z Infernalami.
 3. Sceny walki: W obu seriach jesteśmy świadkami dynamicznych scen walki, podczas których bohaterowie korzystają ze swoich mocy.
 4. Oprawa wizualna: W "Fire Force" i "Demon Slayer" mamy do czynienia z nowoczesną oprawą wizualną. Animacja stoi na wysokim poziomie, a oba seriale miały premierę w tym samym roku.
 5. Gatunek i klimat: "Fire Force" podobnie jak "Demon Slayer" tworzy emocjonalną opowieść dzięki łączeniu elementów charakterystycznych dla innych gatunków: akcji, przygody, shounen, komedii i dramatu.
 6. Organizacje: Zarówno w "Fire Force", jak i "Demon Slayer" bohaterowie są częścią większej organizacji (Fire Force Company 8 w "Fire Force" oraz Korpusu Zabójców Demonów w "Demon Slayer"), która ma za zadanie chronić ludzkość przed nadprzyrodzonym zagrożeniem.

Shingeki no Kyojin (Attack on Titan)

"Shingeki no Kyojin", znane również jako "Attack on Titan", to anime oparte na mandze autorstwa Hajime Isayamy. Seria przedstawia historię ludzkości, która broni się przed ogromnymi potworami o ludzkiej formie, zwanymi Tytanami. Główny bohater, Eren Jaeger, dołącza do Korpusu Zwiadowczego - elitarnego oddziału, który ma za zadanie badać Tytanów, dokonywać eksploracji terenu i uczestniczyć w bezpośrednich starciach z potworami. Razem ze swoimi przyjaciółmi, Eren zostaje wciągnięty w konflikt, który ukazuje prawdę o świecie poza bezpiecznymi murami chroniącymi resztki ludzkości.

Podobieństwa Attack on Titan do Demon Slayer:

 1. Ludzie kontra potwory: W "Attack on Titan" i "Demon Slayer" głównym motywem jest walka ludzkości z potworami. W "Attack on Titan" ludzie żyją w ciągłym strachu przed ogromnymi Tytanami, którzy pożerają ludzi.
 2. Bohater o tragicznej przeszłości: Eren, podobnie jak Tanjiro, doświadczył tragedii w przeszłości. W wyniku ataku tytana stracił dom i matkę, co pchnęło go do walki z potworami.
 3. Sceny walki: W obu seriach bohaterowie uczestniczą w licznych zaciętych walkach z wykorzystaniem broni białej, a bohaterowie wykazują się niezwykłymi zdolnościami bojowymi.
 4. Oprawa wizualna: Zarówno "Attack on Titan", jak i "Demon Slayer" cechują się imponującą oprawą wizualną, w której szczególnie wyróżniają się dynamiczne i efektowne sceny walki. Obie serie prezentują również unikalny styl artystyczny, wpływający na atmosferę i uczucie realizmu.
 5. Gatunek i klimat: "Attack on Titan" i "Demon Slayer" łączą elementy akcji, przygody oraz nadprzyrodzonych mocy. Obie serie mają mroczny i dramatyczny klimat, skupiając się na walce ludzi o przetrwanie w brutalnym świecie.
 6. Organizacje: Zarówno w "Attack on Titan", jak i "Demon Slayer" bohaterowie są częścią większej organizacji (Korpus Zwiadowczy w "Attack on Titan" oraz Korpus Zabójców Demonów w "Demon Slayer"), która chroni przed potworami pożywiającymi się ludźmi.

Black Clover

"Black Clover" to anime oparte na mandze autorstwa Yūki’ego Tabaty. Seria opowiada historię Asty, młodego chłopca, który marzy o zostaniu Królem Magów, mimo że nie posiada żadnej mocy magicznej. Pewnego dnia Asta staje się właścicielem grymuaru z pięciolistną koniczyną, dzięki czemu uzyskuje unikalną zdolność anulowania wszelkiej magii. Wraz ze swoim przyjacielem, Yuno - utalentowanym magiem korzystającym z kontroli wiatru, podchodzi do egzaminu na magicznego rycerza. Po egzaminie Asta dołącza do Gildii Czarnych Byków, gdzie rozwija swoje umiejętności i rywalizuje z innymi magami.

Podobieństwa Black Clover do Demon Slayer:

 1. Niezwykłe zdolności: Zarówno Asta z "Black Clover", jak i Tanjiro z "Demon Slayer" posiadają rzadkie moce, które wykorzystują podczas walki z przeciwnikami. Asta mierzy się głównie z innymi magami, jednak z czasem w serialu pojawia się także wątek demonów.
 2. Motywacja z przeszłości: Asta, podobnie jak Tanjiro, ma trudną przeszłość. Był wychowywany w sierocińcu położonym nieopodal miejsca, w którym Pierwszy cesarz Magii pokonał demona. To wpłynęło na jego marzenie o byciu magicznym rycerzem.
 3. Dynamiczne starcia: W obu seriach bohaterowie biorą udział w wielu intensywnych potyczkach, demonstrując niezwykłe umiejętności bojowe.
 4. Mieszanka gatunków: "Black Clover" i "Demon Slayer" to seriale łączące gatunek przygodowy z fantasy. W obu serialach mroczny klimat jest równoważony przez humor i lżejsze sceny.
 5. Członkostwo w organizacji: Podobnie do Tanjiro z "Demon Slayer", Asta z "Black Clover" należy do organizacji chroniącej ludzi. Jest magicznym rycerzem Królestwa Clover służącym w oddziale Czarnych Byków.
 6. Styl artystyczny: Nowoczesny styl animacji i wyjątkowy design sprawiają, że "Black Clover" i "Demon Slayer" są atrakcyjne dla widzów na całym świecie. Szczególnie wyróżniają się dynamiczne i efektowne sceny walki.

Ushio and Tora

"Ushio and Tora" to anime oparte na mandze autorstwa Kazuhiro Fujity. Seria opowiada historię chłopaka o imieniu Ushio Aotsuki, który przypadkiem odkrywa Torę, potężnego youkai zamkniętego w piwnicy jego rodzinnego domu. Ushio zostaje zmuszony do uwolnienia Tory, gdy życiu jego najbliższych zaczynają zagrażać inne niebezpieczne youkai. Po tych wydarzeniach, Ushio i Tora tworzą niezwykły duet, wspólnie walcząc przeciwko złym duchom i mitycznym potworom. Seria koncentruje się na rozwoju relacji pomiędzy Ushio i Torą, prowadząc widzów przez liczne walki z potężnymi wrogami.

Podobieństwa Ushio and Tora do Demon Slayer:

 1. Kontrastowi partnerzy: W "Ushio and Tora" i "Demon Slayer" główni bohaterowie łączą siły z bytami o nieludzkiej sile. Tanjiro podróżuje ze swoją siostrą, pół-demonem, natomiast towarzyszem Ushio jest mityczny potwór Tora.
 2. Impuls do działania: Zarówno Ushio, jak i Tanjiro z "Demon Slayer" podejmują misje, aby ocalić swoją rodzinę i przywrócić im spokój.
 3. Walka z demonami/youkai: W obu seriach główni bohaterowie walczą z demonami i innymi niebezpiecznymi istotami, których celem jest zniszczenie ludzkości.
 4. Przeznaczenie: Ushio i Tanjiro zostają wplątani w walkę z potworami w wyniku wydarzeń noszących znamiona przeznaczenia. Ostatecznie, wydarzenia z przeszłości, prowadzą ich do funkcji obrońców ludzkości.
 5. Dynamiczna akcja: Zarówno "Ushio and Tora", jak i "Demon Slayer" dostarczają widzom porywających scen walki, pełnych dynamiki i atrakcyjnych dla oka efektów.
 6. Styl wizualny: Wysoka jakość animacji i szczegółowe rysunki, to elementy wspólne obu seriali. "Ushio and Tora", jak i "Demon Slayer" mogą się pochwalić unikalnym stylem artystycznym, który wpływa na ogólny odbiór serii.

Claymore

"Claymore" to mroczne fantasy oparte na mandze autorstwa Norihiro Yagi. Akcja rozgrywa się w średniowiecznym świecie opanowanym przez humanoidalne, zmiennokształtne potwory Yoma, które żywią się ludźmi. Tajemnicza grupa, znana jako Organizacja, tworzy grupę hybryd ludzi i Yoma, zwanych Claymore, by walczyć z tymi potworami. Główna bohaterka, Clare, jest jedną z Claymore i walczy z Yoma, by pomścić śmierć swojej mentorki oraz odnaleźć spokój. Towarzyszy jej chłopak o imieniu Raki, który stracił swoją rodzinę.

Podobieństwa Claymore do Demon Slayer:

 1. Mroczne fantasy: Zarówno "Claymore", jak i "Demon Slayer" to mroczne opowieści fantasy, gdzie ludzie muszą walczyć z demonami żerującymi na ludziach.
 2. Organizacje: W obu seriach istnieją organizacje, które specjalizują się w walce z demonami - Claymore w "Claymore" i Korpus Zabójców Demonów w "Demon Slayer".
 3. Pobudki osobiste: Główni bohaterowie obu serii - Clare i Tanjiro - dołączają do swoich organizacji z powodów osobistych: oboje stracili bliskich przez demony i pragną zemsty.
 4. Motyw podróży: Zarówno Clare, jak i Tanjiro podróżują, wykonując swoje misje, które prowadzą ich do różnych miejsc i konfrontacji z nowymi przeciwnikami.
 5. Sceny walki: W obu seriach istotnym elementem są dynamiczne i brutalne sceny walki z potworami, w których bohaterowie wykorzystują nabyte umiejętności.
 6. Miecze: Zarówno w "Claymore", jak i "Demon Slayer", walki z demonami prowadzone są przy użyciu mieczy, co prowadzi do efektownych eksterminacji wrogów.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten przegląd anime podobnych do "Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba" pomoże Wam odkryć nowe, fascynujące serie, które przypadną Wam do gustu. Pamiętajcie, że gusta są różne, dlatego zachęcam Was do dzielenia się swoimi opiniami i doświadczeniami z oglądanych serii.

Czy znaleźliście wśród wymienionych tytułów swoje nowe ulubione anime? A może macie inne propozycje, które uważacie za podobne do "Demon Slayer"? Zapraszam do dzielenia się swoimi przemyśleniami w komentarzach pod artykułem. Razem możemy odkryć jeszcze więcej interesujących serii, które zainspirują i zadowolą fanów "Demon Slayer" i miłośników anime.

Źródła: myanimelist.net, wikipedia.org, youtube.com

KOMENTARZE

Obserwuj Animeholik.pl w Google News
Nazwa

2x2,1,3-gatsu no Lion,1,91 Days,1,Accel World,2,Ai,1,Ajin,1,Akagami no Shirayuki-hime,1,Akame Ga Kill!,2,Akcja,9,Amagi Brilliant Park,1,AMV,3,Anime Awards,1,Anime Expo,1,Anime vs Rzeczywistość,1,Animowane Gify,5,AniRevo,1,Ankieta,1,AnoHana,3,Ansatsu Kyoushitsu,5,Ao no Exorcist,1,Aoki Hagane no Arpeggio,1,Artland,1,Assassin's Creed,3,Atri: My Dear Moments,1,Attack on Titan,17,Avatary,4,Bakemono no Ko,1,Baki,1,Bakuman,2,Barakamon,2,Big Order,1,Black Lagoon,1,Blame!,1,Blood Lad,1,Boku dake ga Inai Machi,3,Boku no Hero Academia,1,Boże Narodzenie,2,Butch Hartman,1,Buzzfeed,1,Candy Japan,1,Charapedia,17,Charlotte,1,Chiny,2,Chłopiec i czapla,1,Chuunibyou demo Koi ga Shitai,1,Ciekawostki,24,Coluboccoro,1,Cosplay,8,CupSell,1,Czarodziejka z Księżyca,1,Czas,1,Dakimakura,2,DanMachi,3,Death Note,7,Death Parade,1,Demi-chan wa Kataritai,1,Demon Slayer,3,DeviantArt,7,Discord,1,Disney,10,Donten ni Warau,1,Dosanko Gal wa Namara Menkoi,1,Dragon Ball,1,Dramat,5,Dungeon Meshi,1,Durarara!!,1,Dzień Ojca,1,Egmont,12,Etsy,1,Fairy Tail,1,Fantasy,12,Fate,2,Fate/Apocrypha,1,Film,50,Filmweb,1,Flying Witch,1,Full Metal Panic!,1,Fullmetal Alchemist,2,Gadżety,14,Gantz:O,1,GATE,2,Gekkan Shoujo Nozaki-kun,1,Geno Studio,1,Gimai Seikatsu,1,Gintama,3,Głosowanie,1,Godzilla,1,Gore,1,Gra,8,Gra wideo,4,Grafika,49,Gry,1,Gwiezdne Wojny,6,Gyakusatsu Kikan,2,Haifuri,1,Haikyuu!!,1,Handa-kun,1,Happy Sugar Life,1,Harem,2,Harmony,1,Haruchika,1,Hentai Ouji to Warawanai Neko,1,Hikikomori,1,Himouto! Umaru-chan,1,Historyczne,3,Hoozuki no Reitetsu,1,Horror,4,Humble Bundle,2,Hunter x Hunter,3,IBM,1,Idole,1,Isekai,5,Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu,1,Ito Junji: Collection,1,Japonia,31,Jedzenie,4,Język japoński,4,Jitsu wa Watashi wa,1,Jujutsu Kaisen,1,Junketsu no Maria,1,Kaijuu 8-gou,1,Kantai Collection: KanColle,2,Karaoke,1,Keijo,1,Kemono Friends,1,Kickstarter,1,Kimi no Na wa.,5,Kingdom,2,Kiseijuu,4,Kishuku Gakkou no Juliet,1,Kitsune,1,Kobayashi-san Chi no Maid Dragon,1,Koe no Katachi,1,Kokkoku,1,KokoSake,1,Komedia,7,Konkurs,2,KonoSuba,1,Konwent,1,Konwent fanów,2,Koutetsujou no Kabaneri,1,Książka,1,Kubki,3,Kuchnia japońska,2,Kultura otaku,8,Lazarus,1,League of Legends,2,Liebster Blog Award,2,Light Novel,3,Log Horizon,1,Love Live!,2,Made in Abyss,2,MAL,1,Mamoru Hosoda,1,Manaria Friends: Shingeki no Bahamut,1,Manga,30,Manglobe,1,Maoyuu Maou Yuusha,1,Mato Seihei no Slave,1,McDonald's,1,Mecha,2,Memy,2,Mirai no Mirai,1,Mitologia,2,Mob Psycho 100,3,Mochi,1,Moe,1,Monster Musume no Iru Nichijou,1,Mushishi,1,Muzyka,15,My Hero Academia,2,My Oni Girl,1,Mystery,2,Nagrody,3,Nanbaka,1,Naruto,2,Neon Genesis Evangelion,1,Netflix,10,Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?,2,Nisekoi,3,No Game No Life,2,Non Non Biyori,1,Noragami,3,Occultic;Nine,1,Od autora,17,Omoide no Marnie,2,One Piece,6,One Punch Man,5,Ore Monogatari!!,1,Otaku,1,Otaku Coin,1,Overlord,2,Paczka,2,Pan de Peace!,1,Park rozrywki,1,Perfect Bones,1,Plakat,1,Planet With,1,Pokemon,1,Prima aprilis,2,Prison School,1,Production IMS,1,Program,1,Przeczucie,1,Przeglądarka,1,Przepisy,1,Przygodowe,4,Pyrkon,2,Rakugo,1,Ranking,74,Re:Zero,1,Reddit,1,Regalia: Of Men and Monarchs,1,Regalia: The Three Sacred Stars,1,Reklama,2,Rokka no Yuusha,1,Romans,5,Roukin,1,Ryuuou no Oshigoto!,1,Samuraj i Stich,3,Sci-Fi,2,Seiyuu,2,Serial,152,Shia LaBeouf,1,Shigatsu wa Kimi no Uso,1,Shingeki no Bahamut: Genesis,2,Shounen,4,Sidonia no Kishi,3,Silver Spoon,3,Slice of life,3,Solo Leveling,3,Sonda,1,Space Dandy,1,Spirited Away: W krainie Bogów,1,Spy x Family,1,Steins;Gate,1,Strony internetowe,2,Studio anime,3,Studio Ghibli,8,Supernatural,5,Sushi,1,Sword Art Online,6,Sword Art Online: Memory Defrag,1,Sword Oratoria,1,Szkolne,2,Taifuu no Noruda,1,Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai,1,Tajemnica,1,Tapety,12,Telewizja,1,Terra Formars,2,Time Travel Shoujo,1,To,1,Tokyo ESP,1,Tokyo Ghoul,5,Tokyo Ghoul:re,1,Tsuyokute New Saga,1,Turystyka,1,TV Drama,3,Twisted-Wonderland,1,Tydzień z anime,402,TyranoBuilder,1,Urodziny,2,Ushio to Tora,1,Utawarerumono: Itsuwari no Kamen,1,Visual Novel,1,W anime na procentach,6,Walentynki,1,WatchMojo,1,Wednesday,1,Working!!,1,WOWBOX,1,Yuri,1,Yuri!!! on Ice,1,Yuujinchou,1,Zankyou no Terror,1,Zom 100,1,Zombie,1,Zwiastun,22,
ltr
item
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii: Przegląd anime podobnych do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
Przegląd anime podobnych do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba
13 anime podobnych do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba. Odkryj nowe, ciekawe serie związane z walką z demonami, niezwykłymi mocami i emocjonującą akcją.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhO1d1s-dSEX3RcADEL0GZlfk3P8PUEPxZoeBovTEZjncyuNAJlGCFKaruQhLg97e10036ohGp0nQLA_QG1e3ck-u9lS0Xzz7gOA_xDs87ahegzL_JcsaQbIHshliIMKbaEdJ76UxVwPpLUBs_fUaBWkaPR9xCAhZSHXMviQkp7thYRJ0eoq3MTGj_dkg/s1600-rw/anime_podobne_do_demon-slayer.webp
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhO1d1s-dSEX3RcADEL0GZlfk3P8PUEPxZoeBovTEZjncyuNAJlGCFKaruQhLg97e10036ohGp0nQLA_QG1e3ck-u9lS0Xzz7gOA_xDs87ahegzL_JcsaQbIHshliIMKbaEdJ76UxVwPpLUBs_fUaBWkaPR9xCAhZSHXMviQkp7thYRJ0eoq3MTGj_dkg/s72-c-rw/anime_podobne_do_demon-slayer.webp
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii
https://www.animeholik.pl/2023/04/przeglad-anime-podobnych-do-demon-slayer.html
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/2023/04/przeglad-anime-podobnych-do-demon-slayer.html
true
6198561539176426849
UTF-8
Załadowano wszystkie posty Nie znaleziono żadnych postów WYŚWIETL WSZYSTKO Czytaj więcej Odpowiedz Anuluj odpowiedź Skasuj Przez Główna STRONY POSTY Wyświetl wszystko POLECANE DLA CIEBIE TEMATYKA ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono żadnego wpisu pasującego do Twojego zapytania Wróć do głównej Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Ndz Pon Wto Śro Czw Pią Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru przed chwilą 1 minutę temu $$1$$ minut temu 1 godzinę temu $$1$$ godzin temu Wczoraj $$1$$ dni temu $$1$$ tygodni temu więcej jak 5 tygodni temu Obserwujący Obserwuj TA TREŚĆ PREMIUM ZOSTAŁA ZABLOKOWANA Krok 1: Podziel się w mediach społecznościowych Krok 2: Kliknij w link udostępniony na Twoim profilu Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod Cały kod został skopiowany do schowka Nie można skopiować kodów / tekstów, naciśnij [CTRL] + [C] (lub CMD + C na Macu), aby skopiować Spis treści