$type=grid$count=4$tbg=rainbow$meta=0$snip=0$rm=0$show=home

Obserwuj Animeholik.pl w Google News

Przegląd anime podobnych do Jujutsu Kaisen

Zastanawiasz się, jakie anime oglądać po Jujutsu Kaisen? Odkryj anime podobne do JJK i inne światy pełne duchów, klątw, potworów i akcji.

Gdy pomyślimy sobie o anime, które zdominowały ostatnie lata, niemal natychmiast na myśl przychodzi Jujutsu Kaisen. Jest to jeden z tych tytułów, który nie tylko podbił serca wielu fanów w Japonii, ale również zdobył popularność na skalę globalną. W przeciwieństwie do wielu innych tytułów, Jujutsu Kaisen cechuje się nie tylko niesamowitą animacją, ale także głęboką fabułą i niesamowitą ilością akcji, która bezsprzecznie przyciąga uwagę.

Prędzej czy później w głowie każdego widza Jujutsu Kaisen pojawia się myśl: "Co dalej? Czy znajdę jakieś anime podobne do Jujutsu Kaisen?". Ale dlaczego właściwie pragniemy odnaleźć coś zbliżonego do JJK? W rzeczywistości odpowiedź jest dość prosta: zachwyceni jednym dziełem, często pragniemy znaleźć coś, co pozwoli nam doświadczyć tych samych emocji, których już raz zasmakowaliśmy.

Przejdźmy jednak do sedna, co tak naprawdę oznacza dla nas, że anime jest podobne? Czy to po prostu podobna tematyka, czy może podobieństwo w postaciach, stylu rysowania, bądź dostarczanych emocjach? Prawdopodobnie różne osoby odpowiedzą na to pytanie inaczej. Jeden widz może uważać, że podobieństwo leży w bohaterach, inny zaś będzie szukał podobnego klimatu lub świata przedstawionego w danym anime. W związku z tym, podczas poszukiwania anime podobnych do Jujutsu Kaisen, kierowałem się różnymi kryteriami, aby zaspokoić jak największą grupę odbiorców.

Kolaż z anime podobnymi do Jujutsu Kaisen
Fot. Kolaż z anime podobnymi do Jujutsu Kaisen

Dla wielu z nas, Jujutsu Kaisen stało się synonimem intensywnych walk, niesamowitej animacji i porywającej fabuły. Zanim jednak zagłębimy się w świat anime podobnych do Jujutsu Kaisen, warto sięgnąć do korzeni i przypomnieć, o czym tak właściwie opowiada ten fenomenalny tytuł:

Yūji Itadori, wyjątkowo zdolny uczeń liceum w Sendai, zamiast angażować się w sport, dołącza do Klubu Okultystycznego i troszczy się o umierającego dziadka. Po śmierci dziadka, Yūji zostaje wciągnięty w konfrontację z zaklinaczem Megumi Fushiguro, dowiadując się o Przeklętym Przedmiocie w szkole. Gdy na jego przyjaciół spada widomo śmierci, Yūji połyka zaklęty palec, stając się gospodarzem potężnej Klątwy, Sukuny. Mimo ogromnego ryzyka, Satoru Gojo, nauczyciel Megumiego i potężny czarownik klasy specjalnej, bierze Yūjiego pod swoje skrzydła.

Celem tego wpisu jest dostarczenie Ci listy anime, które, choć różnią się od Jujutsu Kaisen w pewnych aspektach, oferują podobne doznania i emocje. Więc jeśli jesteś gotów na kolejną dawkę fantastycznych przygód, zapraszam do dalszego czytania! I pamiętaj, jeżeli uważasz, że brakuje to jakiegoś anime, które według ciebie jest podobne do JJK, to umieść jego tytuł w komentarzu pod artykułem.

Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

Sprawdź inne anime podobne do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Opis fabuły: Tanjiro Kamado utrzymuje rodzinę sprzedając węgiel. Jego spokojne życie dobiega końca, gdy pewnego dnia odkrywa, że jego cała rodzina została zabita przez demony, a jedyną ocalałą z masakry jest młodsza siostra Nezuko, która sama została przemieniona w demona. Zamiast zatracić się w rozpaczy, Tanjiro dołącza do łowców demonów, co pozwoli mu pomścić śmierć swojej rodziny i znaleźć lekarstwo dla siostry. Chłopak wyrusza w podróż, by zemścić się na demonie odpowiedzialnym za śmierć jego bliskich i odnaleźć sposób, by przywrócić Nezuko ludzką postać. W trakcie swojej przygody napotyka licznych przyjaciół, rywali oraz groźnych wrogów.

Podobieństwa z JJK: Kimetsu no Yaiba i Jujutsu Kaisen to współczesne anime charakteryzujące się nowoczesnym stylem animacji. W obu serialach istnieją ludzie wytrenowani do walki z nadprzyrodzonymi istotami (demony i klątwy). Przemoc, jakiej doświadczamy w tych seriach, nie jest czysto fantastyczna - walki są krwawe i prowadzą do śmierci. Zarówno w Kimetsu no Yaiba, jak i w Jujutsu Kaisen spotykamy nadprzyrodzonych wrogów: demony w Demon Slayer i klątwy w JJK. Co więcej, obie serie wyróżniają się zapadającymi w pamięć scenami walki, spersonalizowanymi zdolnościami bohaterów, silnymi postaciami kobiecymi oraz charakterystycznym designem postaci.

Chainsaw Man

Opis fabuły: Denji to młody mężczyzna pogrążony w długach zmarłego ojca, zmuszany przez yakuzę do polowania na diabły przy pomocy swojego diabelskiego kompana, Pochity. Gdy zostaje zdradzony i zamordowany, jego ciało łączy się z Pochitą, przekształcając go w diabła z mocą piły łańcuchowej, tworząc Chainsaw Man’a. Teraz, zdolny przekształcać część swojego ciała w piły, Denji zostaje zwerbowany przez Biuro Bezpieczeństwa Publicznego, by stawić czoła potężnym przeciwnikom. Będąc już członkiem organizacji, która poluje na diabły, Denji bierze udział w serii krwawych starć i skomplikowanych relacji.

Podobieństwa z JJK: Chainsaw Man i Jujutsu Kaisen to nowoczesne serie z wieloma podobieństwami. W obu światach ludzie ścierają się z nadprzyrodzonymi istotami - klątwami w JJK i diabłami w Chainsaw Man. Główni bohaterowie obu serii są hybrydami: w Chainsaw Man mamy do czynienia z hybrydą diabła i człowieka, podczas gdy w Jujutsu Kaisen z hybrydą klątwy i człowieka. W obu historiach kluczowym elementem fabuły jest poszukiwanie pewnych rzeczy, które prowadzą do głównego antagonisty. Zarówno Chainsaw Man, jak i Jujutsu Kaisen charakteryzują się krwawymi walkami, podobnym systemem mocy oraz złożonymi postaciami. Warto również zwrócić uwagę na podobieństwa w animacji, ponieważ oba seriale przygotowało studio MAPPA.

Bleach

Opis fabuły: Ichigo Kurosaki to zwykły nastolatek o pewnej wyjątkowej umiejętności - ma zdolność widzenia duchów. Jego życie radykalnie się zmienia, kiedy spotyka Shinigami (Bóstwo Śmierci) o imieniu Rukia Kuchiki, która broni świata żywych przed zagrożeniami ze świata duchów. Kiedy Rukia zostaje ranna podczas walki z demonem zwanym Hollow, przekazuje swoje moce Ichigo, by ten mógł kontynuować jej misję. W efekcie tego Ichigo zostaje zastępczym Shinigami, broniącym zbłąkane dusze i walczącym z Hollowami. W miarę rozwoju fabuły poznajemy innych bohaterów i wchodzimy głębiej w skomplikowany świat duchów, Shinigami oraz innych nadprzyrodzonych istot.

Podobieństwa z JJK: Bleach i Jujutsu Kaisen skupiają się na bohaterach, którzy walczą z nadprzyrodzonymi bytami zagrażającymi światu żywych - w Bleach są to Hollowy, a w Jujutsu Kaisen klątwy. W obu seriach główny bohater nabywa swoje moce w wyniku przypadkowego zdarzenia i zostaje wciągnięty w świat, o którym wcześniej nie miał pojęcia. Oba anime mają mocno zarysowane, indywidualne zdolności bojowe postaci oraz dużo bohaterów podocznych, którzy pomagają głównemu bohaterowi. Zarówno Bleach, jak i Jujutsu Kaisen mieszają intensywne sceny akcji z momentami humoru i głębszymi relacjami między postaciami.

Naruto oraz Naruto: Shippuuden

Opis fabuły: Dwanaście lat przed rozpoczęciem serii, wioskę Konoha zaatakował potężny lisi demon o dziewięciu ogonach. Czwarty Hokage poświęcił swoje życie, by zapieczętować go w nowo narodzonym chłopcu, Naruto Uzumakim. W wyniku zakazu mówienia o tych wydarzeniach ustanowionego przez Trzeciego Hokage, Naruto dorasta w izolacji, poszukując akceptacji przez innych. Seria koncentruje się na jego dojrzewaniu, przyjaźni z Sasuke Uchihą i Sakurą Haruno oraz tajemnicach przeszłości, w tym tajemnicy rodziny Naruto i zagadkowym przywódcy organizacji Akatsuki. Sequel, "Naruto: Shippuuden", śledzi dorosłe życie Naruto, jego przyjaciół i ich walki przeciwko silniejszym wrogom.

Podobieństwa z JJK: Zarówno Naruto jak i Jujutsu Kaisen przedstawiają bohaterów, których ciała zamieszkują byty dające im olbrzymią moc. Naruto ma w sobie lisa o dziewięciu ogonach, podczas gdy Yuji z Jujutsu Kaisen połyka palce klątwy, niosąc w sobie moc Sukuny. Oba seriale prezentują silną rywalizację między dwoma głównymi postaciami (Naruto i Sasuke, Yuji i Megumi w Jujutsu Kaisen). Ponadto obie serie zawierają charyzmatycznych nauczycieli z charakterystycznymi maskami - Kakashi w Naruto i Gojo w Jujutsu Kaisen. Wspólne dla obu serii jest także przedstawienie młodych ninja lub egzorcystów, którzy uczą się walczyć, rywalizują i rozwijają się w świecie pełnym niebezpieczeństw.

Noragami

Opis fabuły: W świecie Noragami istnieją bóstwa, które współistnieją z ludźmi, lecz są niewidoczne dla przeciętnego człowieka. Yato, choć jest bogiem, nie posiada własnej świątyni ani dużego grona wyznawców, dlatego podejmuje się różnych prac w zamian za niewielką opłatę. Pewnego dnia, podczas wykonywania jednego ze swoich zadań, napotyka nastolatkę o imieniu Hiyori, która doznaje wypadku, próbując go ratować. Wskutek tego jej dusza zyskuje zdolność opuszczania ciała, a ona sama zostaje uwikłana w świat bóstw i duchów. Razem z Yato oraz jego bronią (Yukine), Hiyori wyrusza w podróż, by odnaleźć sposób na powrót do normalnego życia.

Podobieństwa z JJK: Zarówno Noragami, jak i Jujutsu Kaisen koncentrują się na tematyce duchów, klątw i nadprzyrodzonych zdolności. W obu seriach główni bohaterowie walczą z potworami, które zagrażają ludziom. Noragami oferuje bardziej swobodne i relaksujące podejście, które z biegiem czasu ewoluuje w bardziej mroczne i intensywne wydarzenia. Natomiast Jujutsu Kaisen od samego początku stawia na mroczną atmosferę, skupiając się na bohaterach walczących z potężnymi i przerażającymi klątwami. Obie serie łączy także mieszanka akcji i humoru, która sprawia, że są one ciekawym doświadczeniem dla fanów gatunku.

Hunter x Hunter (2011)

Opis fabuły: Hunter x Hunter opowiada historię młodego chłopca o imieniu Gon Freecss, który dowiaduje się, że jego dawno zaginiony ojciec, Ging, jest legendarnym Łowcą - osobą, która podróżuje po świecie w poszukiwaniu rzadkich przedmiotów i nowych krain. Postanawiając odnaleźć ojca i zrozumieć, dlaczego zostawił go jako dziecko, Gon decyduje się zostać Łowcą. W trakcie swojej przygody zaprzyjaźnia się z innymi aspirującymi Łowcami: Leorio, Kurapiką i Killuą. Razem przemierzają świat pełen niebezpiecznych stworzeń, złoczyńców i niesamowitych wyzwań, jednocześnie rozwijając swoje umiejętności i stawiając czoła groźnym przeciwnikom.

Podobieństwa z JJK: Zarówno w Hunter x Hunter jak i w Jujutsu Kaisen występują unikalne i głęboko rozbudowane systemy mocy - Nen w HxH i klątwy w JJK. Głównymi bohaterami obu serii są młodzi chłopcy, którzy stawiają czoła wielkim wyzwaniom, rozwijają swoje umiejętności, nawiązują silne więzi z innymi postaciami i walczą z potężnymi przeciwnikami. Obie serie nie boją się przedstawiać ciemniejszych aspektów świata i ludzkiej natury, a także mają skomplikowane, wielowymiarowe postaci antagonistów. Gon i Yuji uczestniczą także w specjalnych treningach, aby doskonalić swoje zdolności.

Ao no Exorcist (Blue Exorcist)

Opis fabuły: Rin Okumura wraz ze swoim bratem bliźniakiem Yukio dorastał w klasztorze pod opieką ojca Shiro Fujimoto. Jego życie uległo radykalnej zmianie, gdy pewnego dnia odkrył, że jest synem Szatana. Szatan pragnie przyprowadzić Rina z powrotem do Gehenny - świata demonów. Po tragicznej śmierci ojca Fujimoto, Rin postanawia zostać egzorcystą, aby na przekór swojemu demonicznemu pochodzeniu chronić świat ludzi przed demonami. Nasz bohater dołącza do Akademii Egzorcystów True Cross. Tam, pod okiem swego brata Yukio, rozpoczyna trening, ucząc się korzystać z własnych mocy, a także stawiając czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą bycie synem najpotężniejszego demona.

Podobieństwa z JJK: Zarówno Ao no Exorcist jak i Jujutsu Kaisen przedstawiają młodych bohaterów, którzy nagle odkrywają swoje ukryte moce i zostają wrzuceni w świat pełen nadprzyrodzonych zagrożeń. W obu anime główni bohaterowie zostają uczniami specjalnych szkół, które uczą walki z nadprzyrodzonymi istotami - w przypadku Rina są to demony, dla Itadoriego to klątwy. Kluczową cechą obu opowieści jest wewnętrzny konflikt bohatera z jego mocą i pochodzeniem, a także jego dążenie do ochrony tych, których kocha. Mimo swojej chęci pomocy innym, obaj bohaterowie sami są postrzegani jako zagrożenie dla świata ludzi.

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu (Parasyte)

Opis fabuły: Shinichi Izumi jest zwykłym licealistą, który pewnego dnia staje się ofiarą pasożytniczych stworzeń z kosmosu. Jedna z tych istot próbuje wniknąć do jego mózgu przez ucho, ale misja przejęcia kontroli nad ciałem człowieka kończy się niepowodzeniem i zamiast tego pasożyt zagnieżdża się w prawej dłoni chłopaka. Shinichi i pasożyt są zmuszeni do współpracy w celu przetrwania, ponieważ polują na nich nie tylko inne pasożyty, ale także ludzie. W trakcie historii, Shinichi jest zmuszony stawić czoła moralnym i etycznym wyzwaniom, które stawiają pod znakiem zapytania granice jego człowieczeństwa.

Podobieństwa z JJK: W Kiseijuu oraz Jujutsu Kaisen główni bohaterowie borykają się z obcymi bytami, które w pewien sposób zamieszkują ich ciała, co prowadzi do zawiłej relacji. W obu seriach bohaterowie mają nadnaturalne moce i muszą walczyć z innymi podobnymi bytami. Zarówno Shinichi, jak i Yuji doświadczają głębokich zmian w swoim życiu z powodu tego co ich spotkało. Obaj bohaterowie stają przed wyzwaniem ochrony tych, których kochają, przed niebezpieczeństwami. Estetyka i atmosfera obu serii są również podobne, łącząc horror z akcją, a także przedstawiając moralne i filozoficzne dylematy dotyczące istoty ludzkiego istnienia.

Kyoukai no Kanata (Beyond the Boundary)

Opis fabuły: Mirai Kuriyama to jedyna spadkobierczyni klątwy krwi, która daje jej zdolność manipulowania własną krwią jako bronią. Kiedy spotyka Akihito Kanbarę, chłopaka, który okazuje się być nieśmiertelnym pół-youmu, ich losy stają się nierozerwalnie połączone. W świecie, gdzie duchy zwane Youmu stwarzają zagrożenie dla ludzkości, łowcy duchów, tacy jak Mirai, są odpowiedzialni za ich unicestwienie. Jednak gdy potężny Youmu zaczyna siać spustoszenie w ich mieście, Mirai i Akihito muszą połączyć siły, aby stawić czoła temu wyzwaniu, jednocześnie radząc sobie z własnymi osobistymi demonami i uczuciami do siebie nawzajem.

Podobieństwa z JJK: Zarówno Kyoukai no Kanata, jak i Jujutsu Kaisen przenoszą widzów do świata, w którym istnieją duchy lub klątwy, które tylko wybrane osoby są w stanie dostrzec i z nimi walczyć. Główni bohaterowie obu serii kryją w sobie wielką moc i są często postrzegani jako potencjalne zagrożenie dla świata. Oba seriale to mieszanka akcji, humoru, horroru i w pewnych momentach romansu. Chociaż Kyoukai no Kanata bardziej koncentruje się na relacji romantycznej pomiędzy głównymi bohaterami, podstawowe elementy walki z nadprzyrodzonymi istotami oraz wewnętrzne konflikty bohaterów są wspólne dla obu serii.

Kemono Jihen

Opis fabuły: W odległej wiosce na japońskiej prowincji dochodzi do tajemniczych incydentów związanych z rozkładającymi się zwłokami zwierząt. Kohachi Inugami, detektyw specjalizujący się w okultyzmie, zostaje wysłany, by zbadać tę sprawę. W trakcie śledztwa spotyka młodego chłopca pracującego na polach o imieniu Dorotabou. Chłopiec jest unikany przez mieszkańców wioski z powodu jego charakterystycznego, nieprzyjemnego zapachu. Pomimo początkowej nieśmiałości Dorotabou, Inugami namawia go, by pomógł mu w śledztwie. Wspólnie odkrywają świat bestialskich istot zwanych Kemono, które żyją w ukryciu obok ludzi.

Podobieństwa z JJK: Kemono Jihen i Jujutsu Kaisen są mocno osadzone w mrocznym świecie, gdzie bohaterowie stają w obliczu groźnych potworów i są zmuszeni rozwiązywać paranormalne tajemnice. Bohaterowie obu tytułów nie tylko muszą stawić czoła zewnętrznemu zagrożeniu, ale także zmierzyć się z własnymi traumami. Obie serie obfitują w porywające sceny walki, subtelnie ukazują ewolucję bohaterów i posiadają wyjątkowy, nowoczesny styl animacji. Kluczową cechą obu anime jest także eksploracja mrocznych zakamarków przeszłości głównych postaci, co jest motorem napędowym dla dalszego rozwoju fabuły.

Dororo

Opis fabuły: Daigo Kagemitsu, pragnący władzy lord sprzymierza się z demonami, zdobywając ich upragnioną przychylność w zamian za ciało swojego nowo narodzonego syna Hyakkimaru, który przychodzi na świat pozbawiony kończyn, zmysłów i skóry. Porzucony i zepchnięty do rzeki chłopiec, zostaje uratowany przez uzdrowiciela, który wykonuje dla niego protezy i broń. Chociaż pozbawiony zmysłów, młody ronin wyrusza na misję odzyskania tego, co utracił. Dołącza do niego sierota o imieniu Dororo. Pokonując demony odpowiedzialne za jego stan, Hyakkimaru powoli odzyskuje swoje utracone ciało.

Podobieństwa z JJK: Zarówno Dororo oraz Jujutsu Kaisen zanurzają się w mrocznych światach pełnych demonów i nadprzyrodzonych zagrożeń. Główni bohaterowie obu serii, Hyakkimaru i Yuji, podejmują się trudnych misji, by ponownie odzyskać chociaż namiastkę normalnego życia. W obu przypadkach, ich walki nie są tylko dosłownymi starciami z potworami, ale także wewnętrznymi bataliami z własnymi traumami i przeszłością. Wspólne dla obu seriali jest również to, że kluczowe dla fabuły są tematy tożsamości, poświęcenia i przeznaczenia. Co więcej, oba seriale przygotowało studio MAPPA.

Jigokuraku (Hell's Paradise)

Opis fabuły: Ninja Gabimaru każdego dnia trafia w ręce kata, jednak wszystkie próby jego egzekucji kończą się niepowodzeniem. Młoda egzekutorka, Sagiri Yamada Asaemon, zauważa w nim głęboką miłość do żony, co zdaniem Sagiri jest powodem, dla którego Gabimaru wciąż żyje. Zamiast go zabić, Sagiri oferuje mu misję: zdobycie dla szoguna Eliksiru Życia z tajemniczej wyspy Shinsekyo. W zamian za zdobycie eliksiru nieśmiertelności Gabimaru dostanie pełne ułaskawienie. Wspólnie z innymi skazańcami udaje się na wyspę pełną śmiertelnych pułapek i niebezpiecznych potworów.

Podobieństwa z JJK: Jigokuraku często jest porównywany z Jujutsu Kaisen ze względu na jego mroczny klimat i skupienie się na intensywnych walkach przeciwko potworom. Oba tytuły cieszą się dużą popularnością wśród fanów Shounenów. Co więcej, zarówno JJK, jak i Jigokuraku oferują dobrze przemyślane postacie, które rozwijają się w trudnych okolicznościach, a także imponującą animację, za którą odpowiada Studio MAPPA. W obu historiach potwory i niebezpieczeństwa, z którymi mierzą się bohaterowie, stanowią nie tylko fizyczne zagrożenie, ale także służą jako medium do eksploracji wewnętrznych konfliktów postaci.

Tokyo Ghoul

Opis fabuły: W sercu współczesnego Tokio żyją ghule - mroczne istoty wyglądające jak ludzie, ale żywiące się ludzkim mięsem. W spokojnym życiu Kaneki’ego następuje drastyczny zwrot, kiedy ten młody student zostaje zaatakowany przez jednego z tych potworów podczas randki. Uratowany przez lekarzy przy pomocy przeszczepu narządów ghula staje się pół-ghulem, istotą zmagającą się z ludzkimi uczuciami i pragnieniem spożywania ludzkiego mięsa. Kaneki rozpoczyna nowe życie w świecie ghuli, próbując znaleźć równowagę między swoją ludzką stroną a potworną naturą.

Podobieństwa z JJK: Zarówno Tokyo Ghoul, jak i Jujutsu Kaisen przedstawiają protagonistów, którzy nieoczekiwanie znajdują się w sytuacji, w której muszą stawić czoła wewnętrznemu demonowi - Kaneki zmienia się w pół-ghula, zaś Yuji jest naczyniem potężnej klątwy. W obu przypadkach ta wewnętrzna walka stanowi centralny punkt narracji. W obu światach bohaterowie zostają wciągnięci w rzeczywistość, w której zacierają się granice między dobrem a złem. Oba seriale to mroczne miejskie opowieści ukazujące bohaterów zmagających się z dylematami moralnymi, tożsamością i własnym człowieczeństwem. Pod względem estetyki obie serie oferują mroczny klimat i głęboką atmosferę grozy.

Kyokou Suiri

Opis fabuły: Historia dzieje się w świecie, gdzie duchy zwane youkai żyją niewidoczne wśród ludzi. Chociaż większość z nich jest łagodna, to niektóre zagrażają kruchemu pokojowi między youkai a ludzkością. Kotoko Iwanaga, pełniąca rolę Bogini Mądrości, służy jako mediator między oboma światami, rozwiązując pojawiające się nadnaturalne problemy. Z czasem jej partnerem zostaje Kurou Sakuragawa, chłopak wykazujący pewne tajemnicze zdolności. Dwa lata później, w świecie ludzi pojawiają się doniesienia o duchu kobiety bez twarzy. Związane z tym zjawiska stanowią dla Kotoko i Kurou kolejne wyzwanie do rozwiązania, które okaże się bardziej osobiste, niż mogliby przypuszczać.

Podobieństwa z JJK: Zarówno w Kyokou Suiri, jak i w Jujutsu Kaisen, główni bohaterowie stają do walki z nadnaturalnymi istotami, które mogą zagrażać ludzkości. Istoty te często są ucieleśnieniem ludzkich emocji, które w rzeczywistości przyjmują groźną formę. Chociaż specyfika i reguły obu światów różnią się, idea walki z nadnaturalnymi bytami, aby chronić świat ludzi jest wspólnym motywem. W obu seriach bohaterowie łączą siły, by rozwiązywać skomplikowane przypadki nadnaturalnych zagrożeń. Co więcej, w obu przypadkach mamy do czynienia z egzorcyzmowaniem duchów, youkai czy też klątw.

Mieruko-chan

Opis fabuły: Historia skupia się na zwykłej licealistce o imieniu Miko Yotsuya, która pewnego dnia zyskuje zdolność widzenia duchów. Mimo że duchy, które spotyka na swojej drodze przybierają przerażające formy, dziewczyna stara się je ignorować i żyć normalnym życiem. Jej codzienność jest pełna napięć i spotkań ze zjawami, które nie dają jej spokoju zarówno za dnia, jak i nocą. Nie jest w stanie odpocząć od przerażających zjaw w domu, jak i w szkole. Dziewczyna stara się zachowywać spokój i nie okazywać strachu, aby duchy nie zwracały na nią uwagi i nie wpływały negatywnie na jej życie.

Podobieństwa z JJK: Mieruko-chan i Jujutsu Kaisen to anime z akcją osadzoną w środowisku pełnym potworów i duchów, które są widoczne tylko dla pewnych osób. W obu seriach główni bohaterowie dostrzegają nadnaturalne istoty już w pierwszym odcinku. W JJK są to Klątwy, podczas gdy w Mieruko-chan mamy do czynienia z duchami. Chociaż JJK koncentruje się bardziej na akcji i walce z tymi istotami, Mieruko-chan łączy komedię z horrorem, prezentując codzienne życie dziewczyny, która stara się ignorować obecność potworów. W obu anime jest również pewien element komedii i codziennego życia, choć podejście każdego z nich do nadprzyrodzonych zjawisk jest różne.

Podsumowanie

W świecie anime, gdzie każdego roku pojawia się około 200 nowych serii, istnieje jeszcze więcej tytułów z pewnymi podobieństwami do Jujutsu Kaisen. Może znasz jakieś mniej znane, ale równie wciągające seriale anime podobne do JJK, które warto by było polecić innym? Jeśli tak, zachęcam do podzielenia się swoimi propozycjami. W komentarzach pod tym wpisem znajdziesz miejsce, gdzie możesz podzielić się swoimi faworytami i pomóc innym odkryć nowe seriale. Ja oraz inni, czekamy na Twoje rekomendacje!

Źródła: myanimelist.net, wikipedia.org, youtube.com

KOMENTARZE

Obserwuj Animeholik.pl w Google News
Nazwa

2x2,1,3-gatsu no Lion,1,91 Days,1,Accel World,2,Ai,1,Ajin,1,Akagami no Shirayuki-hime,1,Akame Ga Kill!,2,Akcja,9,Amagi Brilliant Park,1,AMV,3,Anime Awards,1,Anime Expo,1,Anime vs Rzeczywistość,1,Animowane Gify,5,AniRevo,1,Ankieta,1,AnoHana,3,Ansatsu Kyoushitsu,5,Ao no Exorcist,1,Aoki Hagane no Arpeggio,1,Artland,1,Assassin's Creed,3,Atri: My Dear Moments,1,Attack on Titan,17,Avatary,4,Bakemono no Ko,1,Baki,1,Bakuman,2,Barakamon,2,Big Order,1,Black Lagoon,1,Blame!,1,Blood Lad,1,Boku dake ga Inai Machi,3,Boku no Hero Academia,1,Boże Narodzenie,2,Butch Hartman,1,Buzzfeed,1,Candy Japan,1,Charapedia,17,Charlotte,1,Chiny,2,Chłopiec i czapla,1,Chuunibyou demo Koi ga Shitai,1,Ciekawostki,24,Coluboccoro,1,Cosplay,8,CupSell,1,Czarodziejka z Księżyca,1,Czas,1,Dakimakura,2,DanMachi,3,Death Note,7,Death Parade,1,Demi-chan wa Kataritai,1,Demon Slayer,3,DeviantArt,7,Discord,1,Disney,10,Donten ni Warau,1,Dosanko Gal wa Namara Menkoi,1,Dragon Ball,1,Dramat,5,Dungeon Meshi,1,Durarara!!,1,Dzień Ojca,1,Egmont,12,Etsy,1,Fairy Tail,1,Fantasy,12,Fate,2,Fate/Apocrypha,1,Film,49,Filmweb,1,Flying Witch,1,Full Metal Panic!,1,Fullmetal Alchemist,2,Gadżety,14,Gantz:O,1,GATE,2,Gekkan Shoujo Nozaki-kun,1,Geno Studio,1,Gimai Seikatsu,1,Gintama,3,Głosowanie,1,Godzilla,1,Gore,1,Gra,8,Gra wideo,4,Grafika,49,Gry,1,Gwiezdne Wojny,6,Gyakusatsu Kikan,2,Haifuri,1,Haikyuu!!,1,Handa-kun,1,Happy Sugar Life,1,Harem,2,Harmony,1,Haruchika,1,Hentai Ouji to Warawanai Neko,1,Hikikomori,1,Himouto! Umaru-chan,1,Historyczne,3,Hoozuki no Reitetsu,1,Horror,4,Humble Bundle,2,Hunter x Hunter,3,IBM,1,Idole,1,Isekai,5,Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu,1,Ito Junji: Collection,1,Japonia,31,Jedzenie,4,Język japoński,4,Jitsu wa Watashi wa,1,Jujutsu Kaisen,1,Junketsu no Maria,1,Kaijuu 8-gou,1,Kantai Collection: KanColle,2,Karaoke,1,Keijo,1,Kemono Friends,1,Kickstarter,1,Kimi no Na wa.,5,Kingdom,2,Kiseijuu,4,Kishuku Gakkou no Juliet,1,Kitsune,1,Kobayashi-san Chi no Maid Dragon,1,Koe no Katachi,1,Kokkoku,1,KokoSake,1,Komedia,7,Konkurs,2,KonoSuba,1,Konwent,1,Konwent fanów,2,Koutetsujou no Kabaneri,1,Książka,1,Kubki,3,Kuchnia japońska,2,Kultura otaku,8,Lazarus,1,League of Legends,2,Liebster Blog Award,2,Light Novel,3,Log Horizon,1,Love Live!,2,Made in Abyss,2,MAL,1,Mamoru Hosoda,1,Manaria Friends: Shingeki no Bahamut,1,Manga,30,Manglobe,1,Maoyuu Maou Yuusha,1,Mato Seihei no Slave,1,McDonald's,1,Mecha,2,Memy,2,Mirai no Mirai,1,Mitologia,2,Mob Psycho 100,3,Mochi,1,Moe,1,Monster Musume no Iru Nichijou,1,Mushishi,1,Muzyka,15,My Hero Academia,2,Mystery,2,Nagrody,3,Nanbaka,1,Naruto,2,Neon Genesis Evangelion,1,Netflix,9,Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?,2,Nisekoi,3,No Game No Life,2,Non Non Biyori,1,Noragami,3,Occultic;Nine,1,Od autora,17,Omoide no Marnie,2,One Piece,6,One Punch Man,5,Ore Monogatari!!,1,Otaku,1,Otaku Coin,1,Overlord,2,Paczka,2,Pan de Peace!,1,Park rozrywki,1,Perfect Bones,1,Plakat,1,Planet With,1,Pokemon,1,Prima aprilis,2,Prison School,1,Production IMS,1,Program,1,Przeczucie,1,Przeglądarka,1,Przepisy,1,Przygodowe,4,Pyrkon,2,Rakugo,1,Ranking,74,Re:Zero,1,Reddit,1,Regalia: Of Men and Monarchs,1,Regalia: The Three Sacred Stars,1,Reklama,2,Rokka no Yuusha,1,Romans,5,Roukin,1,Ryuuou no Oshigoto!,1,Samuraj i Stich,3,Sci-Fi,2,Seiyuu,2,Serial,152,Shia LaBeouf,1,Shigatsu wa Kimi no Uso,1,Shingeki no Bahamut: Genesis,2,Shounen,4,Sidonia no Kishi,3,Silver Spoon,3,Slice of life,3,Solo Leveling,3,Sonda,1,Space Dandy,1,Spirited Away: W krainie Bogów,1,Spy x Family,1,Steins;Gate,1,Strony internetowe,2,Studio anime,3,Studio Ghibli,8,Supernatural,5,Sushi,1,Sword Art Online,6,Sword Art Online: Memory Defrag,1,Sword Oratoria,1,Szkolne,2,Taifuu no Noruda,1,Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai,1,Tajemnica,1,Tapety,12,Telewizja,1,Terra Formars,2,Time Travel Shoujo,1,To,1,Tokyo ESP,1,Tokyo Ghoul,5,Tokyo Ghoul:re,1,Tsuyokute New Saga,1,Turystyka,1,TV Drama,3,Twisted-Wonderland,1,Tydzień z anime,402,TyranoBuilder,1,Urodziny,2,Ushio to Tora,1,Utawarerumono: Itsuwari no Kamen,1,Visual Novel,1,W anime na procentach,6,Walentynki,1,WatchMojo,1,Wednesday,1,Working!!,1,WOWBOX,1,Yuri,1,Yuri!!! on Ice,1,Yuujinchou,1,Zankyou no Terror,1,Zom 100,1,Zombie,1,Zwiastun,22,
ltr
item
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii: Przegląd anime podobnych do Jujutsu Kaisen
Przegląd anime podobnych do Jujutsu Kaisen
Zastanawiasz się, jakie anime oglądać po Jujutsu Kaisen? Odkryj anime podobne do JJK i inne światy pełne duchów, klątw, potworów i akcji.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEixLNBXTQmJBhyNUrjaX7M7_Lyrfr7tVklel-DN8iZI-gQhSXnAz8hx8YPeijipAkU_JNwq7vczRL2awlZ3ZntPXrqWVzjoVzO8mzwTQNM_oA_L_dab0dmRptd8x4jmAMcknm4njkJ5aB6uAvo7p8YdfWy1o0-dy3k2Ik_xR4g65SCRA8dqBpIIdncecQKn/s1600-rw/jujutsu-kaisen-podobne-anime.webp
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEixLNBXTQmJBhyNUrjaX7M7_Lyrfr7tVklel-DN8iZI-gQhSXnAz8hx8YPeijipAkU_JNwq7vczRL2awlZ3ZntPXrqWVzjoVzO8mzwTQNM_oA_L_dab0dmRptd8x4jmAMcknm4njkJ5aB6uAvo7p8YdfWy1o0-dy3k2Ik_xR4g65SCRA8dqBpIIdncecQKn/s72-c-rw/jujutsu-kaisen-podobne-anime.webp
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii
https://www.animeholik.pl/2023/10/przeglad-anime-podobnych-do-jujutsu-kaisen.html
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/2023/10/przeglad-anime-podobnych-do-jujutsu-kaisen.html
true
6198561539176426849
UTF-8
Załadowano wszystkie posty Nie znaleziono żadnych postów WYŚWIETL WSZYSTKO Czytaj więcej Odpowiedz Anuluj odpowiedź Skasuj Przez Główna STRONY POSTY Wyświetl wszystko POLECANE DLA CIEBIE TEMATYKA ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono żadnego wpisu pasującego do Twojego zapytania Wróć do głównej Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Ndz Pon Wto Śro Czw Pią Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru przed chwilą 1 minutę temu $$1$$ minut temu 1 godzinę temu $$1$$ godzin temu Wczoraj $$1$$ dni temu $$1$$ tygodni temu więcej jak 5 tygodni temu Obserwujący Obserwuj TA TREŚĆ PREMIUM ZOSTAŁA ZABLOKOWANA Krok 1: Podziel się w mediach społecznościowych Krok 2: Kliknij w link udostępniony na Twoim profilu Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod Cały kod został skopiowany do schowka Nie można skopiować kodów / tekstów, naciśnij [CTRL] + [C] (lub CMD + C na Macu), aby skopiować Spis treści