$type=grid$count=4$tbg=rainbow$meta=0$snip=0$rm=0$show=home

Obserwuj Animeholik.pl w Google News

Przegląd anime podobnych do Boku no Hero Academia

Poznaj najbardziej porywające anime podobne do Boku no Hero Academia. Odkryj nowe światy, postacie i moce. Od Black Clover, przez One Punch Man.

Każdy z nas, kto kiedykolwiek zakochał się w konkretnym anime, stanął pewnie przed pytaniem: "A co teraz? Gdzie znajdę coś równie emocjonującego, inspirowanego podobnymi tematami?". W przypadku "Boku no Hero Academia" (ang. My Hero Academia), uczucie to jest szczególnie silne. Na przestrzeni lat seria ta zyskała ogromną popularność, dzięki czemu wielu z nas pragnie odnaleźć inny świat, który dostarczy równie wielu wrażeń i emocji.

Ale, w przeciwieństwie do, powiedzmy, wyboru nowej książki czy filmu, anime często niesie ze sobą pewien unikalny charakter, który trudno jest dostrzec w innych mediach. Mówiąc dokładniej, czy to przez specyficzny humor, styl rysowania, czy głęboko zakorzenione w kulturze japońskiej tematy. W rzeczywistości, nawet jeśli porównujemy różne serie anime, często znajdują się one w zupełnie innych kategoriach, oferując nam różnorodność doświadczeń.

Anime podobne do Boku no Hero Academia, w tym Black Clover i One Punch Man
Fot. Kolaż z anime podobnymi do Boku no Hero Academia

Zanim zagłębimy się w świat anime podobnych do "My Hero Academia", warto przypomnieć sobie, co tak naprawdę stoi za fenomenem tej serii. Jakie są główne założenia fabuły, której magiczny urok przyciąga miliony fanów na całym świecie?

"Boku no Hero Academia", znane również jako "My Hero Academia", to historia, która rozgrywa się w świecie, gdzie niemal każdy człowiek posiada "quirk" - unikalną zdolność superbohaterską. Mimo że zdolności te są powszechne, tylko nieliczni są w stanie stać się prawdziwymi bohaterami. Główny bohater, Izuku Midoriya, jest jednym z nielicznych ludzi bez quirka, ale jego marzenie o byciu superbohaterem nigdy nie gaśnie. Jego życie ulega drastycznej zmianie, gdy spotyka największego bohatera wszech czasów, All Mighta, który wybiera go na swojego następcę. Midoriya rozpoczyna naukę w prestiżowej Akademii U.A., dążąc do spełnienia swojego marzenia o byciu autentycznym bohaterem.

Jeśli jesteś tu, prawdopodobnie szukasz serii, które w pewien sposób przypominają Boku no Hero Academia. Być może pragniesz odnaleźć bohatera z podobnym dylematem moralnym, świat z równie intrygującym systemem mocy, albo po prostu inny szkolny setting z ciekawymi postaciami. Wtedy, warto zauważyć, że nawet jeśli poszczególne serie różnią się od siebie, mogą posiadać pewne kluczowe elementy, które przywodzą na myśl nasze ulubione chwile z Boku no Hero Academia.

Tak więc, bez dalszego przedłużania, zapraszam was do głębszego zanurzenia się w świat anime. Oto lista serii, które w pewien sposób są podobne do Boku no Hero Academia. Chociaż nie są one uszeregowane według żadnej konkretnej hierarchii, pod każdym z seriali znajdziecie informacje o cechach wspólnych z BNHA. Może wśród nich znajdziecie swoje następne ulubione anime? Bez wątpienia warto dać im szansę!

Black Clover

Opis fabuły: W świecie, gdzie magia jest kluczem do mocy i wpływów, Asta, chłopak bez krzty magii, marzy o tym by stać się Cesarzem Magii - najwyższym rangą magiem w królestwie Clover. Jego rówieśnik, Yuno, jest cudownym dzieckiem obdarzonym ogromną mocą i talentem. Kiedy obaj dostają się do świata prawdziwych magów, zaczynają podążać innymi drogami, ale ich wspólny cel pozostaje niezmienny – zostać Cesarzem Magii. Podczas gdy Yuno zdobywa księgę magii z czterolistną koniczyną oraz legendarnego ducha wiatru, Asta otrzymuje grymuar z mieczem potrafiącym negować magię innych. Napędzani rywalizacją, rozpoczynają podróż, aby spełnić swoje marzenia.

Podobieństwa z BNHA: Zarówno Asta w "Black Clover" jak i Midoriya w "Boku no Hero Academia" zaczynają swoją przygodę jako osoby pozbawione pewnych kluczowych zdolności w ich świecie. Asta nie posiada magii, podczas gdy Midoriya nie posiada mocy Quirk. Obydwaj muszą zmierzyć się z przeciwnościami i udowodnić, że wartość człowieka nie zależy wyłącznie od jego umiejętności. Relacja między Astą a Yuno w "Black Clover" jest podobna do tej między Midoriyą a Bakugo w BNHA. Obie pary mają wspólny cel, ale różnią się podejściem i umiejętnościami. Chociaż "Black Clover" nie koncentruje się wyłącznie na akademickim aspekcie, istnieje element szkolenia i nauki, podobnie jak w BNHA, gdzie młodzi bohaterowie uczą się doskonalić swoje umiejętności. W obu światach, zdolności specjalne odgrywają kluczową rolę w społeczeństwie, kształtując struktury władzy i codzienne życie ludzi.

Naruto

Opis fabuły: Wioskę Konohagakure, ukrytą w głębi lasu, nawiedza ogromny demon w postaci lisa o dziewięciu ogonach, który niszczy wszystko na swojej drodze. Aby powstrzymać jego szał, czwarty Hokage pieczętuje demona w noworodku o imieniu Naruto Uzumaki. Jednak akt ten kosztuje go życie. Naruto dorasta jako sierota, odrzutek społeczny, gdyż mieszkańcy wsi obwiniają go o atak demona. Nieświadomy prawdy o lisie, chłopiec marzy o tym, by zostać najsilniejszym ninja w wiosce i zdobyć tytuł Hokage. Jego podróż pełna jest wyzwań, pojedynków i poznawania takich wartości jak przyjaźń i determinacja.

Podobieństwa z BNHA: Podobieństwo między "Naruto" a "Boku no Hero Academia" polega głównie na rozwoju głównego bohatera. Zarówno Naruto jak i Midoriya zaczynają jako odrzutki w swoich społecznościach. Naruto jest odrzucany przez mieszkańców wsi z powodu lisiego demona, podczas gdy Midoriya jest jednym z nielicznych ludzi bez Quirka w świecie pełnym superbohaterów. W obu seriach podkreślana jest wartość determinacji, ciężkiej pracy i przyjaźni. Zarówno Naruto, jak i Midoriya mają silne więzi z mentorami, którzy uczą ich bycia silniejszymi - dla Naruto to m.in. Kakashi i Jiraiya, a dla Midoriyi jest to All Might. W obu światach istnieje system szkolenia młodych bohaterów: w "Naruto" to akademia ninja, a w BNHA to U.A. High School. Ostatecznie, zarówno "Naruto" jak i "BNHA" koncentrują się na podróży głównego bohatera w dążeniu do osiągnięcia wielkości, mimo przeciwności losu i wewnętrznych demonów.

One Punch Man

Opis fabuły: W świecie pełnym superbohaterów i potworów, Saitama, tytułowy One Punch Man, jest niepokonanym herosem, który jest w stanie pokonać każdego przeciwnika jednym ciosem. Mimo jego nieprawdopodobnych zdolności, Saitama jest znużony brakiem wyzwań w pojedynkach i ciągłym poszukiwaniem przeciwnika, który byłby dla niego godnym rywalem. Jego niewzruszone podejście do walki i codziennego życia staje się przedmiotem wielu komediowych sytuacji. Gdy rośnie liczba potworów i zagrożeń, Saitama wraz z nowo poznanych przyjaciół, takich jak Genos, decyduje się dołączyć do Związku Bohaterów, aby oficjalnie bronić ludzi.

Podobieństwa z BNHA: Podstawowe podobieństwo między "One Punch Man" a "Boku no Hero Academia" to środek, w jakim obie serie podchodzą do tematu superbohaterów w ich światach. W obu przypadkach herosi są formalnie zorganizowani i klasyfikowani w systemie rankingowym, który określa ich umiejętności i status społeczny. Zarówno BNHA, jak i One Punch Man przedstawiają bohaterów, którzy dążą do bycia najlepszymi, choć z różnych powodów. W obu seriach pojawiają się również refleksje na temat tego, co naprawdę oznacza bycie herosem. Jednak w przeciwieństwie do poważniejszego tonu BNHA, "One Punch Man" często obraca te motywy w komedię, ukazując Saitamę jako parodię typowego superbohatera - kogoś tak potężnego, że staje się znudzony swoją własną niesamowitością. Jednak mimo tych różnic, obie serie biorą pod lupę rolę bohaterów w społeczeństwie i wyzwania z jakimi spotykają się ludzie obdarzeni super mocą.

Ansatsu Kyoushitsu (Assassination Classroom)

Opis fabuły: Kiedy tajemnicza istota o wyglądzie podobnym do ośmiornicy zniszczyła 70% Księżyca, zdecydowała się zostać nauczycielem klasy 3-E w prestiżowej Akademii Kunugigaoka. Istota, która nazywa się Koro-sensei, stawia rządowi ultimatum: jeśli uczniowie klasy 3-E nie zdołają go zabić do końca roku szkolnego, zniszczy Ziemię. Mimo że Koro-sensei jest niewiarygodnie szybki i prawie niemożliwy do pokonania, okazuje się być jednym z najlepszych nauczycieli, z jakim uczniowie kiedykolwiek mieli styczność. Jego metody nauczania są niekonwencjonalne, ale skuteczne. Koro-sensei uczy swoich uczniów nie tylko sztuki zabijania, ale także cennych lekcji życiowych.

Podobieństwa z BNHA: "Ansatsu Kyoushitsu" i "Boku no Hero Academia" koncentrują się na życiu szkolnym i relacjach między nauczycielami a uczniami. W obu seriach uczniowie są trenowani, aby stać się najlepszymi w swoich dziedzinach: w przypadku "Assassination Classroom" uczniowie uczą się, jak zostać zabójcami, podczas gdy w BNHA uczą się, jak zostać superbohaterami. Kluczowym elementem obu historii jest rozwój charakteru uczniów pod wpływem nauczycieli, którzy nie tylko uczą, ale też inspirują i kształtują młodych ludzi. Zarówno Koro-sensei, jak i All Might pełnią rolę mentora dla swoich uczniów, prowadząc ich przez wyzwania życiowe i udzielając ważnych lekcji. Mimo że kontekst i fabułą obu serii są zupełnie inne, obie historie skupiają się na znaczeniu edukacji, mentorstwa i dorastania.

Little Witch Academia

Opis fabuły: Atsuko "Akko" Kagari jest zwykłą dziewczyną, która jest wielką fanką czarownicy Shiny Chariot. Zainspirowana jej pokazami magii, Akko postanawia zostać czarownicą i dołączyć do Akademii Luna Nova, prestiżowej szkoły dla młodych czarownic. Niemniej jednak, nie jest to takie proste. Akko nie pochodzi z rodziny czarownic i ma trudności z opanowaniem magii. Pomimo tych przeciwności, z pomocą swoich przyjaciół, Lotte i Sucy, stawia czoła wyzwaniom i dąży do spełnienia swojego marzenia o staniu się tak wspaniałą czarownicą, jak jej idolka, Shiny Chariot.

Podobieństwa z BNHA: Zarówno "Little Witch Academia", jak i "Boku no Hero Academia", skupiają się na młodych uczniach, którzy uczęszczają do specjalnych akademii, aby nauczyć się swojego rzemiosła - w jednym przypadku jest to magia, a w drugim supermoce. Obie postacie główne, Akko i Izuku, rozpoczynają swoją przygodę bez naturalnych zdolności, które są niezbędne w ich świecie (Akko ma trudności z magią, a Izuku początkowo nie ma mocy). Mimo to, obie postacie mają ogromne aspiracje i determinację, aby stać się najlepszymi w tym, co robią. Oba anime podkreślają znaczenie wytrwałości, przyjaźni i wiary w siebie, nawet w obliczu przeciwności. Ponadto relacje między uczniami a nauczycielami w obu seriach są kluczowym elementem narracji, podkreślając znaczenie mentorstwa i wsparcia w procesie nauki i dorastania.

Tiger & Bunny

Opis fabuły: W futurystycznym mieście Sternbild, superbohaterowie, znani jako NEXT, walczą ze złoczyńcami w ramach reality show, zdobywając punkty za swoje wyczyny. Każdy z tych bohaterów jest sponsorowany przez wielkie korporacje i ich akcje są transmitowane na żywo do milionów widzów. Wśród nich jest weteran sceny superbohaterskiej, Kotetsu T. Kaburagi, znany również jako Wild Tiger, który jest bardzo pewny siebie i często działa według własnego uznania, nie przestrzegając zasad show. Kiedy jego kariera zaczyna się chwiać, zostaje zmuszony do współpracy z nowym, kierujący się logiką bohaterem o imieniu Barnaby Brooks Jr., pseudonim Bunny. Pomimo różnic charakterów, muszą znaleźć wspólny język, aby stawić czoła zagrożeniom w mieście.

Podobieństwa z BNHA: Podobnie jak w "Boku no Hero Academia", "Tiger & Bunny" skupia się na superbohaterach i ich roli w społeczeństwie. Oba anime podkreślają znaczenie symboliki i tego, co to znaczy być prawdziwym bohaterem. W "BNHA" Izuku i jego rówieśnicy uczą się o odpowiedzialności jaką niesie ze sobą bycie superbohaterem, podczas gdy w "Tiger & Bunny" Kotetsu i Barnaby borykają się z komercjalizacją i medialnym aspektem swojego zawodu. W obu seriach bohaterowie muszą także mierzyć się z osobistymi demonami, przeszłością i wyzwaniami związanymi z ich mocami. Istotnym podobieństwem jest także konflikt pokoleniowy - młodszy Barnaby kontra starszy Kotetsu przypomina relację pomiędzy młodszym pokoleniem uczniów U.A. a ich starszymi mentorami w "BNHA". Ostatecznie oba anime pokazują, że bycie bohaterem to nie tylko posiadanie mocy, ale także poświęcenie, etyka i prawdziwe wartości.

Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

Sprawdź inne anime podobne do Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Opis fabuły: Japonia, okres Taisho. Tanjiro Kamado jest najstarszym dzieckiem w rodzinie, która straciła ojca. Żyjąc w górach, zajmuje się sprzedażą węgla. Jednakże spokojne życie jego rodziny zostaje nagle przerwane przez demona, który zabija niemal wszystkich domowników. Jedyną ocalałą jest jego młodsza siostra Nezuko, która mimo iż została przemieniona w demona, wciąż wykazuje ludzkie emocje i myśli. Tanjiro poprzysięga, że odnajdzie sposób na przywrócenie Nezuko do jej ludzkiej postaci i zemści się na demonie. Wyrusza więc w podróż, aby stać się łowcą demonów.

Podobieństwa z BNHA: "Kimetsu no Yaiba" i "Boku no Hero Academia" dzielą wiele wspólnych tematów dotyczących młodzieży, która próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie pełnym wyzwań. Podobnie jak Izuku Midoriya, Tanjiro Kamado jest popychany przez silne poczucie sprawiedliwości i chęć ochrony tych, których kocha. Oba anime skupiają się na podróży bohatera, podczas której główni protagoniści uczą się walczyć, poznają wartość przyjaźni i odkrywają swoje wewnętrzne moce. Zarówno "BNHA", jak i "Kimetsu no Yaiba", przywiązują dużą wagę do znaczenia mentorstwa, prezentując postacie takie jak All Might czy Urokodaki, które przekazują swoją wiedzę młodszemu pokoleniu. Ponadto w obu seriach zło nie jest jednoznaczne, co widać w postaciach takich jak Nezuko - demonicy z ludzkimi uczuciami - czy postaciach z "BNHA", które balansują na granicy dobra i zła. Ostatecznie obie serie pokazują, że prawdziwa siła pochodzi nie tylko z nadprzyrodzonych mocy, ale również z determinacji, odwagi i wiary w dobre wartości.

Haikyuu!!

Opis fabuły: Shōyō Hinata, po obejrzeniu meczu siatkówki w telewizji, zakochuje się w tym sporcie na całego. Mimo niewielkiego wzrostu, postanawia dołączyć do klubu siatkówki w gimnazjum i stawić czoła przeciwnikom, którzy są od niego dużo wyżsi. Jego entuzjazm prowadzi go do pewnych sukcesów, ale ostatecznie jego drużyna zostaje pokonana przez geniusza siatkówki, Tobio Kageyamę. Hinata postanawia zemścić się na Kageyamie w szkole średniej, jednak kiedy dołącza do szkolnego klubu siatkówki, odkrywa, że jego rywal został jego partnerem! Teraz, zamiast walczyć ze sobą, muszą połączyć siły, aby doprowadzić swój zespół do mistrzostw.

Podobieństwa z BNHA: Choć "Haikyuu!!" i "Boku no Hero Academia" operują w zupełnie różnych światach - jedno w kręgu sportu, a drugie w świecie superbohaterów - obie serie skupiają się na dążeniach młodych ludzi do osiągnięcia wielkości w swoich dziedzinach. Zarówno Hinata, jak i Midoriya, mają pewnie przeciwności do przezwyciężenia - dla Hinaty jest to jego niski wzrost, zaś Midoriya nie posiada mocy. Oba anime koncentrują się na ciężkiej pracy, determinacji i duchu drużyny. Zarówno "BNHA", jak i "Haikyuu!!" podkreślają znaczenie rywalizacji, ale także uczą, że współpraca i zrozumienie są kluczem do sukcesu. W obu seriach młodzi bohaterowie uczą się od starszych mentorów i kolegów, starając się rozwijać swoje umiejętności i przekroczyć swoje ograniczenia. Ostatecznie chodzi o pokonywanie przeszkód i dążenie do bycia najlepszym w tym, co się robi.

Charlotte

Opis fabuły: W świecie "Charlotte", pewne dzieci w okresie dojrzewania manifestują nadprzyrodzone zdolności, które znikają, gdy stają się dorosłymi. Główny bohater, Yuu Otosaka, posiada zdolność opętywania ciał innych ludzi na krótki czas. Używa tej mocy dla własnych korzyści, aż do spotkania z Nao Tomori, dziewczyną z inną unikalną zdolnością. Nao namawia chłopaka do dołączenia do jej szkoły dla osób o specjalnych zdolnościach, gdzie uczniowie uczą się kontrolować swoje moce, jednocześnie chroniąc innych przed ich potencjalnie destrukcyjnym wpływem.

Podobieństwa z BNHA: Chociaż "Charlotte" i "Boku no Hero Academia" mają różne podejścia do tematu nadprzyrodzonych zdolności, oba anime skupiają się na młodzieży, która uczy się radzić sobie ze swoimi unikalnymi mocami. Podobnie jak w BNHA, gdzie uczniowie uczą się korzystać ze swoich "quirków" w Akademii U.A., uczniowie w "Charlotte" uczęszczają do specjalnej szkoły, aby nauczyć się kontrolować i wykorzystywać swoje zdolności odpowiedzialnie. Oba anime podkreślają również ciemniejsze aspekty posiadania super mocy i zagrożeń wynikających z używania mocy do złych celów. W obu seriach postacie stają przed moralnymi dylematami i muszą podjąć decyzje, które wpłyną na ich przyszłość oraz przyszłość osób wokół nich.

Hunter x Hunter (2011)

Opis fabuły: Główny bohater, Gon Freecss, dowiaduje się, że jego dawno zaginiony ojciec, Ging, jest legendarnym "Łowcą" - osobą, która podróżuje po świecie w poszukiwaniu rzadkich przedmiotów, nieodkrytych miejsc i nieznanych stworzeń. Zainspirowany swoim ojcem, Gon decyduje się opuścić rodzinny dom i podjąć wyzwanie egzaminu na Łowcę. Po drodze napotyka różnych rywali i przyjaciół. Przygody, które na niego czekają, prowadzą przez różne trudne próby, niebezpieczeństwa i starcia z niezwykłymi wrogami. Na naszego bohatera czeka fantastyczny świat pełen tajemnic.

Podobieństwa z BNHA: Podstawowym podobieństwem między "Hunter x Hunter" a "Boku no Hero Academia" jest skoncentrowanie się na młodych bohaterach, którzy pragną osiągnąć wielkość w świecie pełnym wyzwań. Tak jak Midoriya dąży do bycia numerem jeden wśród bohaterów w BNHA, Gon pragnie znaleźć ojca i stać się wybitnym Łowcą. W obu anime młodzi bohaterowie muszą przejść przez rygorystyczne treningi i egzaminy, aby osiągnąć zamierzone cele. W trakcie swojej podróży zarówno Gon, jak i Midoriya zdobywają przyjaciół, którzy mają własne unikalne zdolności i cele, oraz rywalizują z potężnymi antagonistami, którzy stawiają ich przed trudnymi wyborami. Oba anime również badają temat dorastania, odpowiedzialności oraz kosztów i konsekwencji posiadania mocy. Przyjaźnie i rywalizacje między postaciami są kluczowym elementem obu serii, a rozwój postaci i ich wzajemne relacje są równie ważne co akcja i walki.

Mob Psycho 100

Opis fabuły: Shigeo "Mob" Kageyama to pozornie zwykły nastolatek, ale posiadający ogromne moce nadprzyrodzone. Jego zdolności espera są tak potężne, że niemal wszystko jest w stanie osiągnąć za pomocą czystej woli. Pomimo swojej mocy Mob dąży do prowadzenia normalnego życia i stara się kontrolować, aby nie używać nadnaturalnych zdolności w sposób destrukcyjny. Z pomocą swojego nieuczciwego, ale zabawnego "nauczyciela", Reigena, Mob wykonuje zadania związane z duchami i innymi zjawami nadprzyrodzonymi. Jednak za jego spokojną fasadą kryje się rosnący napięcie, które może wręcz wybuchnąć, gdy jego emocje osiągną 100%.

Podobieństwa z BNHA: Pierwszym i najważniejszym podobieństwem między "Mob Psycho 100" a "Boku no Hero Academia" jest skupienie się na młodym bohaterze, który musi nauczyć się radzić sobie ze swoją potężną mocą. Podobnie jak Midoriya, Mob jest postacią, która dąży do zrozumienia i kontrolowania swojego daru, zamiast po prostu wykorzystywać go do dominacji nad innymi. W obu seriach bohaterowie uczą się samodyscypliny, odpowiedzialności i akceptacji siebie. W obu anime ważną rolę odgrywają relacje międzyludzkie, przede wszystkim mentorstwo - tak jak All Might jest mentorem dla Midoriyi, tak Reigen jest dla Moba, choć w znacznie bardziej skomplikowany sposób. Oba anime bawią się konwencją gatunku shonen, przedstawiając zarówno tradycyjne walki, jak i głębsze refleksje na temat mocy, tożsamości i dorastania.

Soul Eater

Opis fabuły: W Akademii Shibusen uczniowie są podzieleni na dwie grupy: broń i jej użytkownik. Ich głównym celem jest pokonywanie złych dusz i czarownic, by zapobiec ich ewolucji w potężne demony. Jednym z głównych celów uczniów jest zgromadzenie 99 złych dusz i jednej duszy czarownicy, by przekształcić broń kompana w "Kosę Śmierci" - broń godną Shinigami, dyrektora szkoły. Historia skupia się na trzech głównych drużynach: Maka Albarn i jej broń – kosa Soul Eater Evans, Black☆Star i jego broń - Tsubaki, oraz Death the Kid z dwoma pistoletami, Patty i Liz.

Podobieństwa z BNHA: Zarówno "Soul Eater", jak i "Boku no Hero Academia" są osadzone w specyficznych akademiach, gdzie uczniowie są szkoleni, by stać się bohaterami, choć w przypadku "Soul Eater" chodzi bardziej o łowców demonów. Oba uniwersa podkreślają znaczenie współpracy i drużynowego podejścia do walki z wrogiem. W "BNHA" uczniowie uczą się współdziałać z innymi posiadaczami "quirków", podczas gdy w "Soul Eater" użytkownik musi być w harmonii z osobą, która jest jego bronią. Charakterystyka postaci również wykazuje pewne podobieństwa. Zarówno w "BNHA", jak i w "Soul Eater", postacie mają unikalne cechy i mocne osobowości, które wpływają na ich zdolności bojowe. Dodatkowo, oba tytuły eksplorują ciemniejsze aspekty mocy i odpowiedzialności, jakie niesie ze sobą bycie bohaterem. Atmosfera w "Soul Eater" jest nieco mroczniejsza i bardziej groteskowa, ale podobnie jak w "BNHA", serię cechuje zróżnicowane tło fabularne, humor i emocjonujące walki.

Katekyou Hitman Reborn!

Opis fabuły: Życie Tsunayoshiego Sawady, znanego jako Tsuna, jest dalekie od ekscytujących przygód. Uważany za kompletnego nieudacznika wśród swoich rówieśników, Tsuna nie ma przyjaciół ani umiejętności życiowych. Jego szare życie zmienia się drastycznie, gdy poznaje Reborna, dziecko, które okazuje się być zabójcą wysłanym przez potężną rodzinę mafijną Vongola. Reborn ma za zadanie przekształcić Tsunę w dziedzica rodziny Vongola, co oznacza trening chłopca w morderczych technikach i wprowadzenie go w skomplikowany świat mafii.

Podobieństwa z BNHA: Chociaż na pierwszy rzut oka "Katekyou Hitman Reborn!" i "Boku no Hero Academia" mogą wydawać się zupełnie różne, oba te anime skupiają się na rozwoju głównego bohatera z nieśmiałego i niepewnego chłopca w pewnego siebie wojownika. W obu seriach kluczowym elementem jest trening i rozwój umiejętności bojowych, zarówno Tsuna, jak i Izuku muszą się zmierzyć z własnymi słabościami i przekształcić je w siłę. W "BNHA" Izuku zdobywa moc dzięki All Mightowi i uczęszcza do U.A. High School, by stać się bohaterem. Podobnie Tsuna zostaje "rzucony na głęboką wodę" przez Reborna, by stać się prawowitym dziedzicem rodziny Vongola. Kolejnym ważnym podobieństwem jest silny nacisk na wartość przyjaźni i współpracy. Zarówno Tsuna, jak i Izuku często polegają na wsparciu swoich kolegów z drużyny w trudnych chwilach.

Kekkai Sensen (Blood Blockade Battlefront)

Opis fabuły: Nowy Jork, nazywany teraz "Hellsalem's Lot", stał się miejscem, w którym żyją obok siebie ludzie i istoty z innych wymiarów - po tym jak brama międzywymiarowa otworzyła się w centrum miasta. Mieszkańcy są teraz uwięzieni w wielkiej bańce, a życie na ulicach jest bardziej chaotyczne niż kiedykolwiek. W tej dziwacznej rzeczywistości do miasta przybywa Leonard Watch, by odnaleźć utraconą siostrę. Na swojej drodze spotyka tajemniczą organizację Libra, broniącą miasta przed różnymi zagrożeniami. Leonard dołącza do Libry, by chronić miasto przed nieustannymi atakami ze strony nadprzyrodzonych wrogów.

Podobieństwa z BNHA: Choć "Kekkai Sensen" ma nieco inny ton niż "Boku no Hero Academia", obie serie koncentrują się na grupie ludzi z niezwykłymi mocami walczącymi w obronie swojego miasta przed różnorodnymi zagrożeniami. W "BNHA" uczniowie U.A. High uczą się wykorzystywać swoje indywidualne moce (quirki) w celu stania się bohaterami. W "Kekkai Sensen", członkowie Libry używają swoich unikalnych zdolności w walce z różnymi przeciwnikami. Kolejne podobieństwo dotyczy tematu odpowiedzialności i ciężaru, jaki wiąże się z posiadaniem mocy. Zarówno Leonard, jak i Izuku muszą nauczyć się korzystać ze swoich unikalnych zdolności i zrozumieć konsekwencje swoich działań. Choć środowisko miejskie "Hellsalem's Lot" jest bardziej chaotyczne i nieprzewidywalne niż świat "BNHA", obie serie dają nam odczuć, że bohaterowie muszą pracować razem, aby przezwyciężyć nieprzewidywalne wyzwania.

Bungou Stray Dogs

Opis fabuły: Atsushi Nakajima zostaje wyrzucony z domu dziecka i nie ma gdzie się udać, ani co jeść. Kiedy prawie umiera z głodu na brzegu rzeki, ratuje pewnego mężczyznę przed próbą samobójczą. Ten mężczyzna to Osamu Dazai, członek specjalnej agencji detektywistycznej, w której wszyscy członkowie posiadają nadnaturalne moce. Atsushi dowiaduje się, że jest poszukiwany z powodu własnych niezwykłych zdolności. Z czasem dołącza do Dazaia i jego partnera, Kunikidy, w ich misjach rozwiązania nadnaturalnych spraw w Yokohamie.

Podobieństwa z BNHA: "Bungou Stray Dogs" i "Boku no Hero Academia" zostały osadzone w świecie, w którym nadnaturalne moce są często spotykane, chociaż w przypadku "Bungou Stray Dogs" zdolności są bardziej unikalne i związane z literackim dziedzictwem postaci. W obu seriach bohaterowie są częścią organizacji, której głównym celem jest walka z przestępczością i zapewnienie pokoju w społeczeństwie. Oba seriale przedstawiają rywalizację i współpracę między bohaterami, a także rozwój osobisty i zawodowy głównych postaci. Chociaż "Bungou Stray Dogs" ma bardziej dorosły ton w porównaniu do "BNHA", obie serie skupiają się na znalezieniu własnego miejsca w świecie i poznaniu własnej wartości.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten przewodnik po anime podobnych do "Boku no Hero Academia" przyniesie Wam wiele godzin niesamowitej rozrywki i nowych doświadczeń. Jednakże świat anime jest ogromny, a ja mogłem opisać tylko niewielki jego fragment. Dlatego w tym miejscu liczę na Waszą pomoc! Jeśli znacie jakieś inne serie, które waszym zdaniem doskonale wpasowują się w tę tematykę, koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej. Razem możemy stworzyć jeszcze bardziej kompletną listę dla wszystkich fanów BNHA. Czekam na Wasze sugestie! Dziękuję za czytanie i do zobaczenia przy kolejnych artykułach!

Źródła: myanimelist.net, wikipedia.org, youtube.com

KOMENTARZE

Obserwuj Animeholik.pl w Google News
Nazwa

2x2,1,3-gatsu no Lion,1,91 Days,1,Accel World,2,Ai,1,Ajin,1,Akagami no Shirayuki-hime,1,Akame Ga Kill!,2,Akcja,9,Amagi Brilliant Park,1,AMV,3,Anime Awards,1,Anime Expo,1,Anime vs Rzeczywistość,1,Animowane Gify,5,AniRevo,1,Ankieta,1,AnoHana,3,Ansatsu Kyoushitsu,5,Ao no Exorcist,1,Aoki Hagane no Arpeggio,1,Artland,1,Assassin's Creed,3,Atri: My Dear Moments,1,Attack on Titan,17,Avatary,4,Bakemono no Ko,1,Baki,1,Bakuman,2,Barakamon,2,Big Order,1,Black Lagoon,1,Blame!,1,Blood Lad,1,Boku dake ga Inai Machi,3,Boku no Hero Academia,1,Boże Narodzenie,2,Butch Hartman,1,Buzzfeed,1,Candy Japan,1,Charapedia,17,Charlotte,1,Chiny,2,Chłopiec i czapla,1,Chuunibyou demo Koi ga Shitai,1,Ciekawostki,24,Coluboccoro,1,Cosplay,8,CupSell,1,Czarodziejka z Księżyca,1,Czas,1,Dakimakura,2,DanMachi,3,Death Note,7,Death Parade,1,Demi-chan wa Kataritai,1,Demon Slayer,3,DeviantArt,7,Discord,1,Disney,10,Donten ni Warau,1,Dosanko Gal wa Namara Menkoi,1,Dragon Ball,1,Dramat,5,Dungeon Meshi,1,Durarara!!,1,Dzień Ojca,1,Egmont,12,Etsy,1,Fairy Tail,1,Fantasy,12,Fate,2,Fate/Apocrypha,1,Film,50,Filmweb,1,Flying Witch,1,Full Metal Panic!,1,Fullmetal Alchemist,2,Gadżety,14,Gantz:O,1,GATE,2,Gekkan Shoujo Nozaki-kun,1,Geno Studio,1,Gimai Seikatsu,1,Gintama,3,Głosowanie,1,Godzilla,1,Gore,1,Gra,8,Gra wideo,4,Grafika,49,Gry,1,Gwiezdne Wojny,6,Gyakusatsu Kikan,2,Haifuri,1,Haikyuu!!,1,Handa-kun,1,Happy Sugar Life,1,Harem,2,Harmony,1,Haruchika,1,Hentai Ouji to Warawanai Neko,1,Hikikomori,1,Himouto! Umaru-chan,1,Historyczne,3,Hoozuki no Reitetsu,1,Horror,4,Humble Bundle,2,Hunter x Hunter,3,IBM,1,Idole,1,Isekai,5,Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu,1,Ito Junji: Collection,1,Japonia,31,Jedzenie,4,Język japoński,4,Jitsu wa Watashi wa,1,Jujutsu Kaisen,1,Junketsu no Maria,1,Kaijuu 8-gou,1,Kantai Collection: KanColle,2,Karaoke,1,Keijo,1,Kemono Friends,1,Kickstarter,1,Kimi no Na wa.,5,Kingdom,2,Kiseijuu,4,Kishuku Gakkou no Juliet,1,Kitsune,1,Kobayashi-san Chi no Maid Dragon,1,Koe no Katachi,1,Kokkoku,1,KokoSake,1,Komedia,7,Konkurs,2,KonoSuba,1,Konwent,1,Konwent fanów,2,Koutetsujou no Kabaneri,1,Książka,1,Kubki,3,Kuchnia japońska,2,Kultura otaku,8,Lazarus,1,League of Legends,2,Liebster Blog Award,2,Light Novel,3,Log Horizon,1,Love Live!,2,Made in Abyss,2,MAL,1,Mamoru Hosoda,1,Manaria Friends: Shingeki no Bahamut,1,Manga,30,Manglobe,1,Maoyuu Maou Yuusha,1,Mato Seihei no Slave,1,McDonald's,1,Mecha,2,Memy,2,Mirai no Mirai,1,Mitologia,2,Mob Psycho 100,3,Mochi,1,Moe,1,Monster Musume no Iru Nichijou,1,Mushishi,1,Muzyka,15,My Hero Academia,2,My Oni Girl,1,Mystery,2,Nagrody,3,Nanbaka,1,Naruto,2,Neon Genesis Evangelion,1,Netflix,10,Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta?,2,Nisekoi,3,No Game No Life,2,Non Non Biyori,1,Noragami,3,Occultic;Nine,1,Od autora,17,Omoide no Marnie,2,One Piece,6,One Punch Man,5,Ore Monogatari!!,1,Otaku,1,Otaku Coin,1,Overlord,2,Paczka,2,Pan de Peace!,1,Park rozrywki,1,Perfect Bones,1,Plakat,1,Planet With,1,Pokemon,1,Prima aprilis,2,Prison School,1,Production IMS,1,Program,1,Przeczucie,1,Przeglądarka,1,Przepisy,1,Przygodowe,4,Pyrkon,2,Rakugo,1,Ranking,74,Re:Zero,1,Reddit,1,Regalia: Of Men and Monarchs,1,Regalia: The Three Sacred Stars,1,Reklama,2,Rokka no Yuusha,1,Romans,5,Roukin,1,Ryuuou no Oshigoto!,1,Samuraj i Stich,3,Sci-Fi,2,Seiyuu,2,Serial,152,Shia LaBeouf,1,Shigatsu wa Kimi no Uso,1,Shingeki no Bahamut: Genesis,2,Shounen,4,Sidonia no Kishi,3,Silver Spoon,3,Slice of life,3,Solo Leveling,3,Sonda,1,Space Dandy,1,Spirited Away: W krainie Bogów,1,Spy x Family,1,Steins;Gate,1,Strony internetowe,2,Studio anime,3,Studio Ghibli,8,Supernatural,5,Sushi,1,Sword Art Online,6,Sword Art Online: Memory Defrag,1,Sword Oratoria,1,Szkolne,2,Taifuu no Noruda,1,Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai,1,Tajemnica,1,Tapety,12,Telewizja,1,Terra Formars,2,Time Travel Shoujo,1,To,1,Tokyo ESP,1,Tokyo Ghoul,5,Tokyo Ghoul:re,1,Tsuyokute New Saga,1,Turystyka,1,TV Drama,3,Twisted-Wonderland,1,Tydzień z anime,402,TyranoBuilder,1,Urodziny,2,Ushio to Tora,1,Utawarerumono: Itsuwari no Kamen,1,Visual Novel,1,W anime na procentach,6,Walentynki,1,WatchMojo,1,Wednesday,1,Working!!,1,WOWBOX,1,Yuri,1,Yuri!!! on Ice,1,Yuujinchou,1,Zankyou no Terror,1,Zom 100,1,Zombie,1,Zwiastun,22,
ltr
item
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii: Przegląd anime podobnych do Boku no Hero Academia
Przegląd anime podobnych do Boku no Hero Academia
Poznaj najbardziej porywające anime podobne do Boku no Hero Academia. Odkryj nowe światy, postacie i moce. Od Black Clover, przez One Punch Man.
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEitoqN9s7c5bhmjrIj-MKRWA03eHr-89NMzqmImk_2p2nLKyEL_E2c9vLTq-XYwHGxwEAD96vzaRJ-5j2et436GEDoyj0i1yJirJbxJflxuf7BuQQMkBMkEuVesdPPaee6teOfsrz0gS2RjBqPtYiuICkMTD7Rf7o-9AvmocPhIvJYiWnC186kJV3pmCfrw/s1600-rw/anime_podobne_do_bnha.webp
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEitoqN9s7c5bhmjrIj-MKRWA03eHr-89NMzqmImk_2p2nLKyEL_E2c9vLTq-XYwHGxwEAD96vzaRJ-5j2et436GEDoyj0i1yJirJbxJflxuf7BuQQMkBMkEuVesdPPaee6teOfsrz0gS2RjBqPtYiuICkMTD7Rf7o-9AvmocPhIvJYiWnC186kJV3pmCfrw/s72-c-rw/anime_podobne_do_bnha.webp
Animeholik – anime, manga i kultura Japonii
https://www.animeholik.pl/2023/09/przeglad-anime-podobnych-do-boku-no-hero-academia.html
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/
https://www.animeholik.pl/2023/09/przeglad-anime-podobnych-do-boku-no-hero-academia.html
true
6198561539176426849
UTF-8
Załadowano wszystkie posty Nie znaleziono żadnych postów WYŚWIETL WSZYSTKO Czytaj więcej Odpowiedz Anuluj odpowiedź Skasuj Przez Główna STRONY POSTY Wyświetl wszystko POLECANE DLA CIEBIE TEMATYKA ARCHIWUM SZUKAJ WSZYSTKIE POSTY Nie znaleziono żadnego wpisu pasującego do Twojego zapytania Wróć do głównej Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Ndz Pon Wto Śro Czw Pią Sob Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień Sty Lut Mar Kwi Maj Cze Lip Sie Wrz Paź Lis Gru przed chwilą 1 minutę temu $$1$$ minut temu 1 godzinę temu $$1$$ godzin temu Wczoraj $$1$$ dni temu $$1$$ tygodni temu więcej jak 5 tygodni temu Obserwujący Obserwuj TA TREŚĆ PREMIUM ZOSTAŁA ZABLOKOWANA Krok 1: Podziel się w mediach społecznościowych Krok 2: Kliknij w link udostępniony na Twoim profilu Skopiuj cały kod Zaznacz cały kod Cały kod został skopiowany do schowka Nie można skopiować kodów / tekstów, naciśnij [CTRL] + [C] (lub CMD + C na Macu), aby skopiować Spis treści