Dokładnie w pierwszej połowie stycznia tego roku miałem okazję obejrzeć anime Donten ni Warau, które umiejętnie łączy w sobie wątki historyczne i nadprzyrodzone. Ze względu na to, że seria potrafi zagrać na emocjach oceniłem ją wysoko, jednak po dzień dzisiejszy trudno szukać jej szerszego opisu na stronach z anime i portalach filmowych.

Jako, że w tej materii trzeba było coś zmienić, poniżej przedstawiam wam opis anime Donten ni Warau (pol. Śmiech w chmurach). Pisząc go starałem się nie ujawniać najważniejszych wątków, więc nie będzie tu żadnych znaczących spoilerów, które zepsuły by wam oglądanie.

Screen z Donten ni Warau - bracia Kumo podczas zajęć w świątyni Bracia Kumo stojący plecami do widza, anime Donten ni Warau

Opis: W 1968 roku nastała epoka Meiji. Był to czas gruntownych przemian, podczas których Japonia przeszła modernizację na wzór zachodni. W wyniku tego w całym kraju zaczęła narastać przestępczość, również wśród samurajów, którzy nie godzili się ze swoją podupadającą pozycją i zakazem noszenia mieczy. Rząd nie mógł sobie poradzić z kryminalistami, dlatego wybudował gigantyczne więzienie pośrodku jeziora Biwa, do którego wtrącani byli przestępcy.

W tym momencie wkraczają bracia Kumo, których obowiązkiem jest dostarczanie przestępców do więzienia. Najmłodsi bracia – Soramaru i Chutaro – zajmują się zazwyczaj przewożeniem przestępców łodzią, podczas gdy najstarszy z braci – Tenka Kumo – jest odpowiedzialny za wyłapywanie uciekinierów.

Zadowolony Tenka Kumo po pokonaniu i związaniu przestępców Soramaru i Chutaro ochraniani przez Shirasu Kinjou, jednego z bohaterów anime Śmiech w chmurach

Tenka, znany również jako mistrz miecza, jest czternastym przywódcą świątyni Kumo. Po śmierci rodziców stara się być dla swoich braci jak ojciec i matka w jednej osobie. Nie chce by jego rodzeństwo brało udział w walkach, dlatego stara się trzymać braci z dala od łapania przestępców.

Fabuła Donten ni Warau toczy się nie tylko wokół braci Kuma. Jej osią jest nadchodzące odrodzenie legendarnego potwora Orochiego, gigantycznego węża, który odradza się mniej więcej raz na trzysta lat, siejąc pożogę i zniszczenie. Jednak zanim Orochi przyjdzie na świat, przez jakiś czas pasożytuje na człowieku, który jest naczyniem służącym jego odrodzeniu.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.