W ubiegłym roku obejrzałem około 17 pełnometrażowych filmów anime (przynajmniej tak by wynikało z mojego profilu na Filmweb, chociaż czasem zapomnę coś ocenić), wśród których większość stanowiły produkcje będące dopełnieniem jakiegoś anime, np. Ao no Exorcist z 2012 lub Suzumiya Haruhi no shôshitsu z 2010.

Jednakże znalazło się także kilka filmów nie związanych z serialami, bądź takich po które możecie sięgnąć bez znajomości serialu. Przedstawiam je niżej, wraz ze zwiastunami i krótkimi opisami fabuły.

1. Wilcze dzieci (Ōkami Kodomo no Ame to Yuki).
Historia młodej studentki, która zakochuje się w wilkołaku, a następnie rodzi mu dwójkę dzieci. Zanim dowie się jak wychowywać młode wilkołaki jej wybranek umiera. Aby w spokoju wychować dzieci, kobieta przeprowadza się na wieś.2. Stranger: Mukō Hadan.
W filmie śledzimy losy młodego chłopca o imieniu Kotarou, który jest ścigany przez grupę żołnierzy z dynastii Ming. Początkowo chłopak podróżuje tylko z psem, jednak wkrótce dołącza do niego tajemniczy wojownik.3. 5 centymetrów na sekundę (Byôsoku 5 senchimêtoru).
Historia trudnej miłości nastolatków. Akcja filmu toczy się w Japonii, począwszy od lat 90. XX wieku, a kończąc na czasach współczesnych. Film został podzielony na trzy akty, a każdy z nich rozgrywa się wokół chłopaka imieniem Takaki Tohno.4. Hotarubi no Mori e.
Film anime o długości 45 minut, opowiadający historię przyjaźni młodej dziewczyny Hotaru, z duchem o imieniu Gin. Hotaru dowiaduje się, że nie może dotknąć swojego przyjaciela, bowiem to spowoduje, że Gin zniknie na zawsze.5. Hoshi wo Ou Kodomo.
Asuna to młoda dziewczyna, która po śmierci ojca musiała szybko dorosnąć. Pewnego dnia zostaje zaatakowana przez dziwnego stwora i ocalona przez tajemniczego chłopaka. To tylko początek przygody, która zawiedzie ją do podziemnej krainy.6. Kotonoha no Niwa.
Ten 46-minutowy film skupia się na 15-letnim chłopaku o imieniu Takao i tajemniczej 27-letniej kobiecie Yukino. W deszczowe dni oboje przychodzili do tego samego ogrodu i tak powoli zrodziła się pomiędzy nimi szczególna więź.Obejrzałem również trzy części Berserka, którego możecie zobaczyć bez znajomości serialu, ponieważ jest to ekranizacja mangi. Niezłe filmy, zwłaszcza dla kogoś kto lubi cały ten klimat rycerzy, najemników, walki z użyciem broni białej. Być może w jednym z kolejnym wpisów napiszę o tych filmach więcej, a na razie łapcie ich tytuły:

1. Berserk Ōgon Jidai-Hen I: Haō no Tamago (2012).
2. Berserk: Ohgon jidai hen 2 - dorudorei koryaku hen (2012).
3. Berserk: Ohgon jidai hen 3 - Kôrin (2013).


Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Właśnie skończyłam oglądać Wilcze dzieci i muszę przyznać, że jest kilka smutnych momentów, na których można uronić kilka łez. Chociażby wspomniana przez ciebie śmierć ojca małych dzieci/wilcząt. Film był piękny i prosty w odbiorze. Potrafi wlać w serce trochę smutku i radości.

    OdpowiedzUsuń