Kiseijuu: Sei no Kakuritsu, znane również pod nazwą Parasyte, to anime studia Madhouse, bazujące na mandze w stylu science-fiction/horror japońskiego mangaki Hitoshiego Iwa'aki. Manga była publikowana w miesięczniku Afternoon od 1988 do 1995 roku, jednak dopiero niedawno doczekała się przystosowania do dwóch filmów aktorskich oraz serialu anime. Pierwszy odcinek anime Kiseijuu: Sei no Kakuritsu został wyemitowany 8 października 2014, zaś w chwili pisania tego opisu serial jest przy 20 odcinku (nadany 19 lutego 2015).

Akcja anime skupia się na 17-letnim chłopaku o imieniu Shinichi Izumi, który wraz z ojcem i matką mieszka w jednej ze spokojnych dzielnic Tokio. Pewnej nocy na Ziemi zjawiają się ślimakowate pasożyty, których celem jest przejęcie mózgu nosiciela, a co za tym idzie – kontroli nad całym ciałem. Jeden z takich pasożytów próbuje dostać się do głowy Shinichiego podczas gdy ten śpi, jednak spotyka go niepowodzenie i musi się zadowolić wniknięciem w prawą rękę.

Shinichi Izumi oraz jego przyjaciółka Satomi Murano w drodze do szkoły Shinichi Izumi próbujący powstrzymać pasożyta, który wniknął do prawej ręki

To właśnie prawą ręką pasożyt zamierza dojść do głowy chłopaka, nie przewidując, że Shinichi przy pomocy słuchawek zrobi opaskę uciskową, blokującą drogę do głowy. Koniec końców pasożyt musi się zadowolić przejęciem wyłącznie prawej ręki swojego nosiciela.

Ponieważ Shinichi Izumi był w stanie zapobiec przedostaniu się pasożyta do głowy, zarówno nosiciel jak i pasożyt (nazwany od prawej ręki Migi) zachowują oddzielny intelekt i osobowość. Od teraz jako duet będą spotykać na swojej drodze inne pasożyty – zarówno takie, których misja się nie powiodła, jak i te, które skutecznie przejęły ciało nosiciela i teraz żywią się innymi ludźmi.

Shinichi Izumi oraz Migi z serialu Kiseijuu: Sei no Kakuritsu Zakrwawiony Migi po walce z innym pasożytem
Zobacz więcej screenów z anime Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Migi oraz Shinichi niejednokrotnie będą musieli toczyć walki z innymi obcymi, którym nie podoba się to, że pasożyt nie przejął całego nosiciela. Będzie to prowadziło do widowiskowych pojedynków, w których pasożyty wykorzystują swoją zdolność do przyjmowania różnych form – w tym przypadku czegoś na kształt broni siecznej.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Sam oglądam Parasyte i powiem ci że opisy ci dobrze wychodzą. Nie zdradzają wiele o fabule ale zachęcają do obejrzenia. Poza tym dobrze się czyta z grafiką. Mam nadzieje na więcej podobnych opisów.

    Dla mnie jedno z najlepszych anime przełomu 2014/2015 roku. Nie wiedziałem, że mangę tak dawno napisali ale widziałem, że niedawno film z aktorami wydali. Drugi ma być w tym roku.

    OdpowiedzUsuń