Maoyuu Maou Yuusha to anime stworzone na podstawie japońskiej powieści typu light novel Maoyū Maō Yūsha napisanej przez Mamare Touno. 12-odcinkowy serial był transmitowany w Japonii od stycznia do marca 2013 i może się pochwalić dobrymi ocenami w serwisach filmowych.

Gdybym miał nakreślić fabułę anime w jednym zdaniu, powiedziałbym, że możemy tu śledzić losy bohatera i królowej demonów, którzy łączą siły, by doprowadzić do porządku świat rozdarty wojną. Jeżeli to tobie wystarcza, by zabrać się za serię, niech tak będzie. Jednak jeżeli wolisz wiedzieć nieco więcej na temat Maoyuu Maou Yuusha, zapraszam do rozszerzonego opisu.

Bohater spotyka Królową Demonów z anime Maoyū Maō Yūsha Screen z serialu Maoyuu Maou Yuusha przedstawiający Bohatera rozmawiającego z Królową Demonów Historia przedstawiona w Maoyuu Maou Yuusha rozgrywa się w świecie w którym od 15 lat trwa wojna między ludźmi a demonami. Aby szybko zakończyć konflikt, największy ludzki wojownik – nazwany po prostu "Bohaterem" – decyduje się na samotny atak na zamek Króla Demonów. Bohater dociera na miejsce, jednak spostrzega z pewnym zakłopotaniem, że Królem Demonów jest w rzeczywistości kobieta, do tego bardzo piękna.

Kobieta wita się z Bohaterem z serdecznym uśmiechem na twarzy, a następnie tłumaczy mężczyźnie, że jest czterdziestym trzecim Władcą Demonów, o przydomku "Rubinooka". Władczyni Demonów oznajmia bohaterowi, że bardzo długo czekała na jego przybycie, kocha go i chce by ten jej się oddał.

Bohater i Władczyni Demonów (już bez rogów) na tle błękitnego nieba Władczyni Demonów uczy swoje służące pisać i czytać Bohater wdaje się z Władczynią Demonów w dłuższą rozmowę, podczas której na jaw wychodzi wiele ciekawych faktów. Okazuje się, że demony nie są tak złe jak malują je ludzie, a ludzcy politycy zwalają winę na demony, by móc czerpać korzyści z działań wojennych. Królowa demonów oznajmia, że pokonanie demonów nie przyniesie światu ukojenia, bowiem ludzie szybko zwrócą się przeciw sobie.

Królowa Demonów zawiera sojusz z Bohaterem, by wspólnymi siłami spróbować zbudować świat bez wojen. Aby tego dokonać oboje będą musieli dać światu nadzieję na lepsze jutro. Wyruszają więc do niewielkiej miejscowości, od jakiej mają zamiar zacząć wprowadzać zmiany. Aby nikt ich nie poznał przybierają nowe imiona.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Oglądałem i lubię to anime. Królowa demonów jest bardzo pozytywna i ma wiele ciekawych pomysłów, ciągle podrzuca jakieś technologie ludziom. Końcówka daje nadzieję na to, że pojawi się sezon 2 Maoyuu Maou Yuusha ale ciągle cicho w tej sprawie. Jak znajdziesz coś na ten temat, to chętnie poczytam.

    OdpowiedzUsuń