Historia anime Sidonia no Kishi (ang. Knights of Sidonia) rozgrywa się w 3394 roku, tysiąc lat po ucieczce ludzi z Ziemi. Kolebka ludzkości została zniszczona przez obcych nazywanych Gauna, a ludzie opuścili Układ Słoneczny na pokładzie ogromnych statków kosmicznych utworzonych ze szczątków planety. Jednym z takich statków jest Sidonia, na której przez ostatnie dziesięć wieków rozwinęła się technologia klonowania ludzi, rozmnażania bezpłciowego oraz ludzkiej fotosyntezy.

Ze stałą liczbą mieszkańców wynoszącą 500 000 Sidonia może być ostatnim schronieniem ludzkości. Niestety losy pozostałych ludzkich statków, które opuściły Układ Słoneczny nie są znane. Również niewiele wiadomo o samej naturze obcych, którzy pomimo zniszczenia Ziemi wciąż polują na ludzi. Na szczęście Sidonia potrafi się przed nimi bronić, bowiem posiada mechy nazywane Gardami, za sterami których zasiadają aktualnie najlepsi piloci.

Nagate Tanikaze chwilę po wyjściu na powierzchnię Sidonii Nagate Tanikaze oraz pozostali Rycerze Sidonii

Przejdźmy do głównego bohatera anime, a jest nim nastolatek o imieniu Nagate Tanikaze. Nagate jest wnukiem jednego z najlepszych pilotów w historii Sidonii. Jego dziadek przed wieloma laty zniknął w podziemiach statku, próbując wychować dziecko po swojemu. Przez kilkanaście lat Nagate Tanikaze nie miał kontaktu z innymi ludźmi, a jego jedyną rozrywką był stary symulator mecha.

Kiedy dziadek Nagate umiera, ten jest zmuszony udać się na powierzchnię w poszukiwaniu jedzenia. Tam pierwszy raz spotyka innych ludzi, a przez swoją naiwność często wpada w tarapaty. Chociaż jego wprowadzenie się do społeczeństwa nie należało do najłatwiejszych, to Nagate w końcu otrzymuje możliwość pokazania swoich umiejętności walki za sterami mecha – wszystko za sprawą pierwszej od 100 lat Gauny, na którą piloci Sidonii natknęli się podczas rutynowej misji.

Gard, czy też mech, pilotowany przez głównego bohatera Sidonia no Kishi Jedna z wielu postaci jakie może przyjąć Gauna w anime Knights of Sidonia

Co wiadomo o Gaunach? To obce formy życia składające się z prawdziwego ciała i łożyska, posiadające zdolność zmiany kształtu i przybierania różnych form. Więcej o ich słabościach oraz mocnych stronach dowiesz się oglądając Sidonia no Kishi.


Warto wiedzieć: Knights of Sidonia zdobyło 14 miejsce w rankingu najlepszych anime 2014 roku. Autorzy już pracują nad drugim sezonem.
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.