Akcja anime Accel World ma miejsce w niedalekiej przyszłości, w świecie w którym ludzie posiadają wszczepione Neuro Linkery – urządzenia służące jako komputer osobisty, umożliwiające bezprzewodowe komunikowanie się z innymi, posiadające funkcje wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Haruyuki Haru Arita to główny bohater Accel World Kuroyukihime w szkolnej stołówce

Głównym bohaterem serialu jest Haruyuki "Haru" Arita, nastolatek o niewielkim wzroście i pulchnym ciele. Haru ma bardzo niskie poczucie własnej wartości, co wiąże się z tym, że jest notorycznie dręczony przez szkolnych łobuzów z niejakim Arayą na czele. Ze stresem w szkole próbuje walczyć uciekając do wirtualnej rzeczywistości, w której jego awatarem jest niewielki prosiaczek.

W wirtualnej rzeczywistości Haruyuki bardzo często gra w squasha, w którym jest najlepszym zawodnikiem. Niestety pewnego dnia odkrywa, że jego wynik został pobity przez Kuroyukihime, szkolną piękność i wiceprzewodniczącą rady uczniów, która dodatkowo zaprosiła go na obiad następnego dnia.

Awatary Haru i Kuroyukihime w szkolnej grze Awatar Haru Arity w programie Brain Burst

Haru pojawia się na stołówce, gdzie spotyka się z Kuroyukihime. Dziewczyna oferuje chłopakowi, że zainstaluje u niego program Brain Burst, dający dostęp do zupełnie nowej gry i zdolności "przyśpieszania" z której można korzystać również w realnym świecie.

Program Brain Burst jest w stanie przyśpieszyć fale mózgowe użytkownika, dzięki czemu pozornie zatrzymuje się czas. Zdolność tą można wykorzystać na wiele sposobów: od ośmieszenia osiłków, przez oszukiwanie na egzaminach szkolnych, po wychodzenie z ciężkich opresji.

Takumu Mayuzumi, znany jako Tak, to przyjaciel Haru z anime Accel World Chiyuri Kurashima to przyjaciółka Haru. Przyjaźnią się od dzieciństwa.

Nowy użytkownik Brain Burst dostaje na początek 100 punktów, a każde przyśpieszenie fal mózgowych i spowolnienie czasu kosztuje 1 punkt. Punkty można uzupełniać biorąc udział w walkach w wirtualnym świecie, do którego dostęp mają wyłącznie użytkownicy programu Brain Burst. Za każdą wygraną z użytkownikiem na tym samym poziomie dostaje się 10 punktów, zaś za przegraną traci się taką samą ilość punktów. Jeżeli gracz straci wszystkie punkty program Brain Burst zostanie automatycznie odinstalowany z Neuro Linkera, wraz z wszystkimi wspomnieniami które go dotyczyły.


Ps. Na dwóch ostatnich screenach możecie zobaczyć przyjaciół Haru, którzy również będą odgrywać ważne role w Accel World. Od lewej Takumu Mayuzumi i Chiyuri Kurashima.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Dobre anime, zwłaszcza dla kogoś kto lubi anime o grach. Dla mnie najmocniejszym punktem pierwszego sezonu był odcinek 4. Jeżeli ktoś się z was bierze za AW to nie porzucajcie tytułu przed tym odcinkiem.

    Widziałem zarówno Sword Art Online oraz Accel World i oba stoją dla mnie na wysokim poziomie.

    OdpowiedzUsuń