Czy Akame ga Kill! można nazwać Grą o tron w wersji anime? To już każdy widz musi rozsądzić sam. Pewnej jest jednak to, że w Akame ga Kill!, tak samo jak w powieściach Georgea R.R. Martina, nigdy nie można być pewnym losów bohaterów z którymi się zżywamy. Jeżeli taki sposób prowadzenia fabuły bardzo ci się podoba, zapraszam do przeczytania krótkiego opisu serialu.

Tatsumi - bohater Akame Ga Kill! w akcji, zabija potwora Tatsumi wraz z przyjaciółmi z rodzimej wioski

Głównym bohaterem Akame ga Kill! jest młody wojownik o imieniu Tatsumi, który wraz z dwójką przyjaciół z dzieciństwa wybrał się do stolicy, by zarobić pieniądze dla swojej wioski. W wyobraźni stolica mieni się mu jako miejsce w którym można zdobyć sławę, pracę i szczęśliwie żyć. Niestety już po dotarciu na miejsce Tatsumi przekonuje się, że był w ogromnym błędzie.

Mimo, że jest bardzo dobrym wojownikiem, to pracy dla niego nie ma, a ponadto na każdym kroku czyhają oszuści, którzy pragną go oskubać z ostatnich pieniędzy. Przez szczodrość, przyjazne nastawienie i naiwność w końcu trafia na ulicę, z której wyciąga go rodzina szlachecka. Zdawać by się mogło, że w końcu uśmiecha się do niego szczęście... a jednak w stolicy Imperium nawet szlachta ma sporo za uszami.

Akame to jedna z głównych bohaterek Akame Ga Kill - dziewczyna ma czarne włosy i czerwone oczy Członkowie Nocnego Rajdu, którzy walczą dla rewolucjonistów

Tatsumi kolejny raz przekonuje się, że ludzie zamieszkujący stolicę są zdeprawowani. Nie mogąc przełknąć kolejnej gorzkiej pigułki nasz młody wojownik przyłącza się do Nocnego Rajdu – grupy rewolucjonistów składającej się z dobrze wyszkolonych zabójców, której celem jest obalenie urzędującego króla i przywrócenie porządku w Imperium.

W Nocnym Rajdzie Tatsumi poznaje nowych przyjaciół, w tym tytułową Akame – dziewczynę o długich czarnych włosach i czerwonych oczach, władającą teigu w postaci długiej katany. Czym są teigu? Teigu to tajemnicze i niezwykle potężne bronie, stworzone przed wieloma wiekami przy pomocy alchemii z części Niebezpiecznych Bestii. Dzięki temu każda broń ma jakąś unikatową, wręcz magiczną zaletę. Teigu może dać swojemu właścicielowi siłę, możliwość przewidywania ruchów przeciwnika, zdolność kontrolowania wody i wiele więcej.

Akame zabija bestię przy pomocy swojego teigu Murasame Tatsumi oraz Esdeath, kobieta w randze generała Imperium. Screen z anime Akame Ga Kill

Jako, że każdy członek Nocnego Rajdu posiada magiczną broń, z czasem również Tatsumi wejdzie w posiadanie teigu. Jest to o tyle ważne, że bez tego ciężko mu będzie stawić czoła najsilniejszym wojownikom Imperium, którzy także dysponują potężnymi artefaktami.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.