AnoHana (pełny tytuł brzmi: Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai) to 11-odcinkowe anime łączące w sobie elementy dramatu, kina obyczajowego oraz supernatural, czyli gatunku dotyczącego zjawisk nadprzyrodzonych. Za reżyserię serialu odpowiadał Tatsuyuki Nagai - człowiek, który wcześniej dał światu anime Toradora! oraz Toaru Kagaku no Railgun.

Super Kolesie Niosący Pokój w dzieciństwie Bohaterowie serialu AnoHana jako nastolatkowie

Akcja anime AnoHana toczy się wokół sześciu przyjaciół z dzieciństwa, którzy kiedyś tworzyli grupę nazywaną "Super Kolesiami Niosącymi Pokój". Niestety nieszczęśliwy wypadek i śmierć jednej z dziewczynek spowodowała, że grupa rozpadła się i odeszła w zapomnienie.

Dziesięć lat po tragicznym wypadku poznajemy lidera dawnej grupy, chłopaka o imieniu Jinta Yadomi, na którego w dzieciństwie wołano Jintan. Chociaż kiedyś był energiczny i towarzyski, to śmierć przyjaciółki w połączeniu z dramatem w rodzinie spowodowały, że Jintan wycofał się ze społeczeństwa. Chłopak nie uczęszcza nawet do liceum, całe dnie spędzając przy grach wideo.

Pewnego słonecznego dnia bohaterowi ukazuje się Meiko "Menma" Honma, przyjaciółka która zmarła dziesięć lat temu, a która teraz prosi go o spełnienie jej marzenia. Niestety Menma pamięta tylko tyle, że miała marzenie, ale nie pamięta czego ono dotyczyło. Poza tym Jintan nie uważa Menmy za ducha, ale za pewien przejaw stresu, dlatego nazywa ją "Bestią lata" i jakoś niespecjalnie przejmuje się tym, że jego "zwidy" mają jakieś marzenia – przynajmniej na początku.

Jintan i duch Menmy - ich pierwsze spotkanie Menma próbuje uspokoić Anaru i Tsuruko. Dziewczyny nie widzą ducha przyjaciółki

Krok po kroku zaczynamy poznawać kolejnych członków dawnej grupy: Naruko "Anaru" Anjo, Tetsudou "Poppo" Hisakawę, Atsumu "Yukiatsu" Matsuyuki'ego oraz Chiriko "Tsuruko" Tsurumi. Obecnie tylko Yukiatsu i Tsuruko utrzymują z sobą stały kontakt, uczęszczając wspólnie do prestiżowego liceum.

Z czasem Jintan zaczyna dopuszczać do siebie myśli, że Manma może naprawdę być duchem, dlatego coraz bardziej angażuje się w pomoc dziewczynie. Chłopak zdaje sobie sprawę, że dawni przyjaciele mogą okazać się pomocni, jednakże Jintan jako jedyny widzi ducha Menmy, co nie dodaje mu wiarygodności i nie pomaga w ponownym odbudowaniu grupy. Sprawy stają się coraz bardziej skomplikowane, powoli odsłaniając kulisy trudnych relacji łączących dawnych przyjaciół.

Yukiatsu kłuci się z Jintanem Duch Menmy puścił focha na Jintana, za nieprzygotowanie dla niej jedzenia

Jakie marzenie miała Menma? Co tak naprawdę spowodowało rozpad grupy? Czy przyjaciołom uda się ze sobą pogodzić? Na te pytania musicie już sami poszukać odpowiedzi oglądając Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.