Yuuta Togashi nie najlepiej wspomina gimnazjum, w trakcie którego cierpiał na chuunibyou - tak zwany syndrom gimbusa, stan w trakcie którego człowiek wierzy, że jest posiadaczem super mocy. Zamiast zawiązywać nowe przyjaźnie, chłopak uważał się za Mistrza Mrocznych Płomieni, maga którego celem jest sprawowanie rządów nad światem.

Rika i Yuuta z serialu Chuunibyou demo Koi ga Shitai. Chłopak próbuje sprowadzić dziewczynę ze świata marzeń Rika i Yuuta z serialu Chuunibyou demo Koi ga Shitai w szkole. W tle biała tablica.

Po skończeniu gimnazjum i uporaniu się z syndromem gimbusa, Yuuta postanowił zostawić żenującą przeszłość za sobą, dlatego wybrał naukę w liceum, w którym nikt nie będzie go znał. Rozpoczęcie liceum jako normalny nastolatek, to jedyne o czym marzył chłopak. Niestety już pierwszego dnia poznaje dziewczynę o imieniu Rikka Takanashi, której zachowanie otwarcie zdradza klasyczne symptomy chuunibyou. Jakby tego było mało, Rika pochodzi do Yuuty już pierwszego dnia i przy całej klasie zaczyna zatracać się w świecie swojej wyobraźni, pokazując, że jej "magiczne" oko reaguje na chłopaka.

Rikka Takanashi z ujawnionym syndromem gimbusa myśli, że ma moc Yuuta Togashi jako Mistrz Mrocznych Płomieni

Yuuta jest zmuszony zaprowadzić dziewczynę do pokoju pielęgniarki, gdzie Rika zdradza mu więcej szczegółów na temat tego kim jest. Dziewczyna uważa się za czarodziejkę opętaną przez Potworne Oko, przez co jest zmuszona nosić opaskę medyczną. Dziewczyna wykorzystuje swoją moc do poszukiwania "Głębokiego Horyzontu" oraz walki ze złą organizacją do której przynależy jej starsza siostra.

Dziewczyny z Chuunibyou w swoim klubie Rika pogrążą się w świecie fantazji na stacji kolejowej

Oczywiście Yuuta chciałby jak najszybciej odciąć się od osoby z syndromem gimbusa, niestety nauczycielka zaleca mu odprowadzenie dziewczyny do domu – a tak się składa, że Rika dopiero przeprowadziła się do miasta i zamieszkała dokładnie nad mieszkaniem Yuuty.

To tylko początek perypetii Yuuty oraz Riki. Z czasem chłopakowi uda się poznać nowych przyjaciół, wśród których będą osoby normalne (no może prawie normalne) oraz ludzie cierpiący na chuunibyou. Do tych drugich można zaliczyć przyjaciółkę Riki, Sanae Dekomori – swoją drogą żyjąca w świecie wyobraźni równie intensywnym co świat Riki.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Fajnie się prezentuje, przypomina mi Another. Jak znajdę trochę czasu to zacznę oglądać w przyszłym tygodniu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy sezon oceniam na 9/10 a w drugim sezonie anime trochę traci rozpęd. Człowiek ma uczucie jakby Rikka zachowywała się przesadnie. Przynajmniej dla mnie.

    OdpowiedzUsuń