Gin no Saji (ang. Silver Spoon) to anime na podstawie mangi napisanej i zilustrowanej przez Hiromu Arakawę, która w przeszłości zasłynęła mangą Fullmetal Alchemist. Autorka sama wychowywała się na wsi, na farmie mlecznej, więc w mandze Gin no Saji znajdziemy dużo jej własnych doświadczeń.

Bohater anime Gin no Saji, Yugo Hachiken po raz pierwszy spotyka cielaka Cielak wyprowadził Hachiken w pole, bohater leży na ziemi

Głównym bohaterem anime Gin no Saji jest Yugo Hachiken, młody chłopak z miasta, który po skończeniu elitarnego gimnazjum w Sapporo przeniósł się do szkoły rolniczej dla przyszłych menadżerów rolnictwa. Dlaczego jego wybór padł na tę, a nie inną szkołę? Jak sam przyznaje wybrał szkołę z akademikiem, ponieważ nie chce mieszkać z rodzicami.

Bohater już pierwszego dnia w liceum rolniczym przekonuje się, że życie na wsi nie jest łatwe. W stajni z krowami strasznie śmierci, zaś same zwierzęta są duże i lekko przerażające. Poza tym jego próba pochwycenia cielaka kończy się kompletnym fiaskiem. Hachiken ugania się za cielakiem tak długo, że w końcu gubi się gdzieś wśród pól i lasów. W związku z takim obrotem spraw nauczyciele muszą wysłać za nim członkinię klubu jeździeckiego Aki Mikage.

Hachiken zbiera jajka od kur. Tu też dowiaduje się, że wychodzą one z dupy, a raczej z kloaki Koń gryzie włosy Hachikena podczas rozmowy z kolegami z liceum rolniczego

Na pierwszej lekcji, na której uczniowie przedstawiają się kolegom i koleżankom z klasy, Yugo Hachiken przekonuje się, że każdy uczeń ma jakieś marzenie do którego ma zamiar zmierzać uczęszczając do szkoły rolniczej: zostanie weterynarzem, przejęcie farmy rodziców, zarządzanie agrobiznesem, założenie fabryki serów, zaopiekowanie się hodowlą drobiu rodziców, praca jako technolog żywności i wiele więcej. Yugo, mimo iż z przedmiotów ścisłych jest najlepszy w klasie, nie ma sprecyzowanych planów na przyszłość.

Podczas gdy inni uczniowie stresują się matematyką i innymi zwykłymi dla Hachikena przedmiotami, ten nie może się odnaleźć w przedmiotach zawodowych oraz praktykach. To właśnie podczas zajęć praktycznych zobaczy po raz pierwszy skąd się biorą jajka, jak przychodzą na świat zwierzaki, a nawet jak wygląda kurczak bez głowy.

Hachiken i jego przyjaciele z liceum rolniczego na wspólnym zdjęciu Kurczak z odciętą głową w anime Silver Spoon

Silver Spoon to zabawna, ciepła i pouczająca komedia przedstawiająca perypetie mieszczucha, który na własnej skórze przekonuje się jak wygląda życie na wsi. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun z angielskimi napisami.


Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.