Hunter x Hunter to serial anime emitowany od 2011 do 2014 roku, będący adaptacją mangi pod tym samym tytułem. Jest to kompletny restart serii, dużo bliższy mandze Hunter x Hunter niż anime z 1999 roku.

Gon Freecss, główny bohater Hunter x Hunter podczas egzaminu na Łowcę Killua Zoldyck, najlepszy przyjaciel Gona. Podczas egzaminu na Łowcę numer 99.

Akcja anime ma miejsce w świecie fantasy, w którym nie brakuje niezbadanych lądów, dziwnych stworzeń i potworów, ukrytych skarbów oraz magii. W świecie tym funkcjonuje Stowarzyszenie Łowców, organizacja o ogromnych wpływach, która regularnie organizuje egzamin na Łowcę. Pomyślne przejście śmiertelnie trudnego egzaminu jest zakończone wręczeniem Licencji Łowcy, która zapewnia posiadaczowi wiele profitów:

1. Darmowy dostęp do 95% usług i obiektów publicznych.
2. Wstęp do większości krajów, które normalne odmawiają wizyt zwykłym podróżnym.
3. Niemal całkowity brak odpowiedzialności za morderstwo.
4. Dostęp do tajnej strony internetowej Łowców.
5. Możliwość sprzedaży licencji jako rzeczy kolekcjonerskiej, co zapewnia wystarczająco dużo pieniędzy by 7 pokoleń mogło żyć w luksusie.
6. Możliwość wykorzystania licencji jako zabezpieczenia kredytu.

Zamyślony Leorio podczas egzaminu na Łowcę w Hunter x Hunter Kurapika wylewa zatruty napój w puszce

Głównym bohaterem Hunter x Hunter jest 12-latek o imieniu Gon Freecss, który na co dzień mieszka z ciocią Mito na Wielorybiej Wyspie. Gon nie zna swojego ojca oraz matki, od małego był wychowywany przez ciotkę, która zastępowała mu rodziców. Chłopak wie tylko, że ojciec go zostawił, aby móc w pełni poświęcić się pracy łowcy. Co ciekawe Gon nie ma mu tego za złe. Wprost przeciwnie. Chłopak uważa, że bycie łowcą musi być czymś niesamowitym, skoro jego ojciec zrezygnował z wychowania własnego dziecka dla tego zajęcia.

Gon chce zostać łowcą, by dowiedzieć się jak ważne to było dla jego ojca. Poza tym żywi nadzieję, że egzamin na łowcę przybliży go do odnalezienia rodzica. Przeciwna planom Gona jest jego ciotka, która stawia mu jeden warunek: jeżeli chłopakowi uda się złowić ogromną rybę nazywaną Królem Jeziora, ona pozwoli mu wziąć udział w egzaminie na łowcę. Gon przystaje na warunek i spędza całe dni z wędką w dłoni. Wkrótce udaje mu się złowić Króla Jeziora, co staje się dla niego przepustką na egzamin.

Illumi Zoldyck i Hisoka - dwa czarne charaktery w Hunter x Hunter Shoot McMahon - silny, aczkolwiek strachliwy Łowca

Krótko po wyruszeniu w świat, Gon poznaje pierwszych towarzyszy: inteligentnego Kurapikę, oraz chcącego zostać lekarzem Leorio. Również dla nich trudny egzamin Łowców ma być przepustką do spełnienia marzeń. Z czasem do ekipy dołączy młody Killua Zoldyck, który stanie się najlepszych przyjacielem Gona i stałym kompanem w licznych przygodach.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Świetne anime: idealnie napisane, z dobrą muzyką i fajną kreską. Kto jeszcze nie oglądał niech żałuje.

    OdpowiedzUsuń