Noragami to 12-odcinkowe anime na podstawie mangi pod tym samym tytułem, emitowane od 5 stycznia do 23 marca 2014. Jednakże pierwszy odcinek serialu miał swoją premierę już w 2013 roku, podczas konwencji Anime Festival Asia.

Akcja serialu ma miejsce w świecie podzielonym na dwie warstwy. Na jednej warstwie żyją ludzie i wszystkie żywe istoty, zaś drugą warstwę stanowi świat duchów – niewidoczny dla normalnych ludzi. Świat duchów jest zamieszkiwany przez duchy (co oczywiste), bogów i inne ponadnaturalne istoty.

Yato z butelką pełną monet, screen z anime Noragami Yato odwiedza Hiyori Iki w szpitalu

W świecie duchów żyje łącznie 8 milionów bogów, których pozycja zależy od liczby wyznawców. Są bogowie bardzo znani, którzy mogą się pochwalić eleganckimi i często uczęszczanymi świątyniami, jak również bogowie mało znani lub wręcz zapomniani – jednym z takich bogów jest Yato.

Yato to biedny i zapomniany bóg, który nie ma nawet własnej świątyni. Oczywiście brak miejsca kultu nie przeszkadza mu w snuciu marzeń o budowie takowego. Prawdę powiedziawszy nasz bohater zbiera nawet pieniądze na budowę świątyni. Jak to robi? Wyciągając pomocną dłoń do ludzi, którzy potrzebują pomocy. Od każdej spełnionej prośby pobiera symboliczną opłatę wynoszącą 5 jenów (około 15 groszy przy aktualnym kursie).

Hiyori Iki oraz Yukine Hiyori Iki razem z jedną z bogiń

Yato jest bardzo zdeterminowany, aby osiągnąć swój cel i stać się kimś wśród bogów. Wszędzie gdzie tylko może umieszcza swój numer telefonu i chwyta się wszystkich prac: od czyszczenia łazienki, przez poszukiwanie zaginionego kotka, po pomoc dziewczynie o imieniu Hiyori Iki, której dusza opuszcza ciało.

Hiyori Iki to jedna z głównych bohaterek Noragami. Po tym jak została potrącona przez autobus, podczas próby ratowania Yato, zdobyła zdolność projekcji astralnej. Dusza dziewczyny w najmniej oczekiwanych momentach opuszcza ciało, dzięki czemu Hiyori jest w stanie zobaczyć duchy i innych bogów. Pod postacią ducha dziewczyna posiada coś co przypomina koci ogon, lecz w rzeczywistości jest łącznikiem pomiędzy duszą a ciałem Hiyori Iki.

Yato, Yukine oraz Hiyori Iki patrzą w telefon Hiyori Iki i jej ogon, bohaterka jako dusza

Yato chce pomóc dziewczynie rozwiązać jej problem, jednak nie może tego zrobić bez Shinki – duszy człowieka, który umarł wbrew swojej woli, posiadającej zdolność zmiany w boską broń. Na szczęście nasz bohater znajduje wkrótce Shiki pod postacią ducha o imieniu Yukine – blondyna który zmarł w młodym wieku. Od tego momentu na Yato, Yukine oraz Hiyori Iki czeka wiele niezwykłych przygód. Jakich? Tego dowiesz się już podczas oglądania Noragami.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

3 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Super opis, bardzo mnie zaciekawił. Na pewno pooglądam :) (k)

    OdpowiedzUsuń
  2. eh ah fajna zapowiedź ale yato mógłby zachowywać się ... eh nie tak dziwacznie -,-
    ;((

    OdpowiedzUsuń