Shingeki no Bahamut: Genesis to anime oparte na grze karcianej "Rage of Bahamut" wydanej na systemach Android i iOS. Twórcy chwalą się, że aktualnie w ich produkcję gra ponad 8 milionów ludzi z całego świata - oczywiście pewne zasługi w podniesieniu licznika graczy ma anime, które dodatkowo rozreklamowało tytuł.

Facaro Leone, jeden z głównych bohaterów anime Shingeki no Bahamut: Genesis Amira, sprawczyni zamieszania w Shingeki no Bahamut: Genesis

Akcja anime Shingeki no Bahamut rozgrywa się w magicznym świecie zwanym Mistarcia. Dawno, dawno temu ogromny skrzydlaty smok Bahamut zagrażał zniszczeniem całego świata, ale po epickiej walce - w której przeciwko smokowi stanęły połączone siły ludzi, bogów i demonów - udało się zapieczętować Bahamuta. Aby utrzymać smoka w zamknięciu, klucz do pieczęci został podzielony na dwie części: jedna z nich przypadła bogom, drugą otrzymały demony. Dopóki klucz zostaje podzielony, Bahamut nie ma szans na uwolnienie.

Wydawać by się mogło, że klucz podzielony pomiędzy niecierpiących się bogów i demony nie ma szans na zjednoczenie, a jednak dwa tysiące lat po pokonaniu Bahamuta komuś udaje się ukraść część należącą do bogów. Tym kimś jest Amira, młoda kobieta próbująca dostać się do Helheim w celu odnalezienia własnej matki.

Amira jako demon o jednym skrzydle Kaisar Lidfard to dawny przyjaciel Favaro

Niedługo po kradzieży do uszu Amiry docierają przechwałki łowcy nagród Favaro, który świętując w tawernie opowiada innym jakoby znał skrót do Helheim. Kiedy pijany Favaro opuszcza tawernę kobieta próbuje wypytać go o drogę, niestety ich rozmowa zostaje przerwana przez brata przestępcy, z którym wcześniej rozprawił się nasz pijany łowca nagród. Favaro zostaje uratowany z opresji przez Amirę, która okazuje się być demonem.

To wydarzenie będzie dla obu bohaterów wstępem do dłuższej podróży, w trakcie której przeżyją wiele interesujących przygód – w sporej części z nich będzie im towarzyszył Kaisar, niegdysiejszy przyjaciel Favaro. Ponadto na drodze bohaterów co rusz będą pojawiać się rycerze, demony, bogowie a nawet zombie. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun Shingeki no Bahamut: Genesis.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

3 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

 1. Fajnie się prezentuje, chyba będę musiała się za to zabrać. To anime tylko na jeden sezon, czy coś więcej planują?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciężko powiedzieć czy doczekamy się 2 sezonu, na pewno zakończenie pierwszego daje nadzieję na kolejny sezon. Chwilę poszukałem informacji o sezonie drugim, ale na nic konkretnego nie trafiłem.

   Usuń
 2. Jest nadzieja na drugi sezon Shingeki no Bahamut. Dziś studio Cygames czyli producenci gry będącej podstawą dla anime ogłosili, że zakładają własny dział produkcji anime. Nigdzie nie pisali, że będą produkować drugi sezon Bahamuta ale po takim ogłoszeniu można się tego spodziewać. Ewentualnie mogą też zekranizować swoje inne gry.

  Tutaj macie źródło, tylko sobie przetłumaczcie, np. Google Translate: http://www.cygames.co.jp/news/?p=3652&s_year=2015&s_month=03

  OdpowiedzUsuń