Tym razem na karty bloga trafia anime Tokio ESP, które przez wielu ludzi nazywane jest japońską wersją X-Men'ów. Czy w tym twierdzeniu jest chociaż ziarnko prawdy? Okazuje się, że tak. Mamy tu ludzi z super mocami, wyraźnie podzielonych na dwie grupy: złych oraz dobrych. Tyle tylko, że X-Meni zawdzięczali swoje moce mutacji, a tutaj moce związane są z ESP (ang. ExtraSensory Perception).

Ciekawostka: ESP, czyli postrzeganie pozazmysłowe, to termin odnoszący się do takich mocy jak telepatia, jasnowidzenie, jasnosłyszenie itp. Więcej na ten temat możecie znaleźć na Wikipedii.

Rinka Urushiba jako Biała Dziewczyna Kyotaro Azuma oraz Rinka Urushiba - bohaterowie anime Tokyo ESP

Anime rozpoczyna się od mocnego uderzenia. Na ulicach Tokio widzimy czołgi, wozy opancerzone oraz żołnierzy, zaś na niebie latający budynek parlamentu, który został opanowany przez grupę złoczyńców posiadających nadnaturalne moce. Jakby tego było mało po chwili ulice Tokio zaczynają terroryzować kolejni złoczyńcy z super mocami. Na szczęście na pomoc ludziom przychodzą bohaterowie o nadludzkich zdolnościach, a wśród nich Rinka Urushiba, znana jako "Biała Dziewczyna", należąca do grupy dobrych ESP'erów.

Jako doszło do tego zamieszania? Tego dowiadujemy się z kolejnych odcinków, które są dłuższą retrospekcją. Poznajemy w nich licealistkę Rinkę, która jest główną bohaterką anime Tokyo ESP. Nastolatka mieszka wraz ze swoim ojcem w malutkim mieszkaniu. Chociaż obojgu jest ciężko, to jakoś wiążą koniec z końcem, między innymi dzięki Rince, która po szkole zajmuje się pracą.

Złote rybki dające moc ESP, niewidoczne dla większości ludzi Ojciec Rinki, Rindo Urushiba wyglądający jak Wolverine

To właśnie w drodze do pracy dziewczyna zauważa na niebie dużego ptaka, który okazuje się być latającym… pingwinem. Nastolatka widzi w ptaku szansę na zarobek i wyjście z biedy, dlatego podąża za nim aż do wieży Tokyo Skytree. Tam zauważa na niebie kolejny fenomen, jakim są latające złote rybki. Jedna z nich wlatuje w ciało dziewczyny, obdarzając ją mocą przenikania przez obiekty nieożywione.

Wraz z niezwykłą mocą, w życiu dziewczyny pojawia się również chłopak o imieniu Kyotaro Azuma, który dzięki temu samemu fenomenowi zyskał moc teleportacji. Oboje zaczynają z sobą współpracować walcząc z osobami wykorzystującymi moce ESP do złych celów.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.