Już 27 marca 2015, czyli w nadchodzący piątek, swoją premierę na platformie Steam będzie miał program TyranoBuilder, przy pomocy którego w łatwy sposób można tworzyć gry z gatunku visual novel (powieść wizualna).

Narzędzie zostało stworzone przez studio STRIKEWORKS, a jego wydawcą została firma Nyu Media. Osoby zainteresowane kreatorem powinny przygotować 14,99$, czyli około 56-57 złotych po aktualnym kursie dolara. Nie jest to wygórowana cena, zwłaszcza biorąc pod uwagę możliwości programu.

Screen z powieści wizualnej stworzonej w TyranoBuilder Screen z gry visual novel stworzonej w TyranoBuilder
Tworzenie gry visual novel w programie TyranoBuilder Okno programu TyranoBuilder do tworzenia powieści wizualnych Według wydawcy przy pomocy programu TyranoBuilder można w łatwy sposób przygotować własną grę visual novel. Narzędzie posiada prosty interfejs typu "Przeciągnij i upuść", dzięki czemu nie trzeba się martwić o takie rzeczy jak programowanie. Jednakże jeżeli jesteś zaawansowanym twórcą, program TyranoBuilder pozwala zająć się pełnym oskryptowaniem tworzonej gry.

Najważniejsze atuty TyranoBuilder:

• Tworzenie powieści wizualnych na zasadzie przeciągnij i upuść.
• Nie wymaga znajomości programowania.
• Możliwość tworzenia gier visual novel na dowolną platformę: PC, MAC, iOS, Android lub przeglądarki.
• Program posiada angielski interfejs, jednak pozwala na tworzenie gier w dowolnym języku: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, polskim, rosyjskim, japońskim itd.
• W skład jednorazowej ceny zakupu wchodzą wszystkie aktualizacje i nowe wersje.
• Możesz sprzedawać swoje gry stworzone w TyranoBuilder, bez dodatkowych opłat licencyjnych na rzecz twórców narzędzia.
• Program pozwala na implementację przerywników filmowych w grach.
• Program nie zostawia żadnych znaków wodnych i reklam w eksportowanej grze. Dzięki temu nikt nie dowie się, że twoja powieść wizualna była tworzona w TyranoBuilder.


Inne ważne informacje

1. Program umożliwia importowanie modeli postaci, tła, muzyki i filmów z darmowych zasobów. Aktualnie twórcy zbierają informacje o takich zasobach w ramach grupy dyskusyjnej Steam: http://steamcommunity.com/app/345370/discussions/0/611701360822466443/

2. Strona programu na Steam: http://store.steampowered.com/app/345370/

3. Oficjalna strona TyranoBuilder: http://tyranobuilder.com – można na niej znaleźć samouczki wprowadzające w proces tworzenia gier visual novel przy pomocy omawianego kreatora.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

3 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

 1. Super się prezentuje. Jeżeli faktycznie będzie obsługiwać polskie znaki to będzie można stworzyć polską visual novel. Niekoniecznie samemu, bo bym tu widział zespół przynajmniej 3 osobowy. Ktoś od obsługi programu, ktoś od tła i postaci, ktoś od historii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale nie warto zapominać o open sourcowym Renpy, który dodatkowo działa na GNU/Linuxie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, sam niedawno czytałem o Ren'Py. A jak ktoś jeszcze czegoś podobnego szuka, to warto poczytać o takich alternatywach jak NScripter, KiriKiri, Novelty, TyranoScript i Narrative Game Engine.

   Usuń