Junketsu no Maria (ang. Maria the Virgin Witch) to anime na podstawie japońskiej mangi napisanej i zilustrowanej przez mangakę o imieniu Masayuki Ishikawa (autor mangi Moyashimon). Anime wystartowało 11 stycznia 2015 roku, a ostatni odcinek został wyemitowany 29 marca 2015. Produkcją anime zajął się reżyser Goro Taniguchi, czyli człowiek, który dał światu Code Geass.

Siedząca czarownica Maria oraz jej sukub Artemis Józef oraz zawstydzona Maria - bohaterowie Junketsu no Maria

Akcja anime Junketsu no Maria ma miejsce podczas Wojny stuletniej, konfliktu pomiędzy Anglią i Francją trwającego w Europie między XIV a XV wiekiem. Główną bohaterką serialu jest Maria, francuska czarownica, której marzeniem jest zakończenie wojny, podczas której cierpią niewinni ludzie.

Maria nie tylko o tym marzy, ale aktywnie działa na rzecz zakończenia konfliktu. Jak tylko jej uszu dochodzą wieści o kolejnej bitwie pomiędzy Anglikami a Francuzami, Maria wskakuje na swoje latające widły i pędzi w miejsce starcia wrogich armii, by wybić walczącym z głowy wszelkie myśli dotyczące walki i zabijania. A robi to bardzo skutecznie, między innymi dzięki wzywaniu ogromnych mistycznych stworzeń, siejących strach i popłoch w szeregach obu armii.

Maria i jedna z jej przyzwanych mistycznych bestii Najemnicy szabrują zmarłych poległych podczas jednej z bitew Wojny stuletniej

Strach to jeden ze sposobów wpływania na ludzi. Drugim jest miłość – bynajmniej nie duchowa, ale fizyczna. Maria posiada piękną służącą, a raczej sukuba o imieniu Artemis, która dostarcza czarownicy różnych informacji dotyczących działań obu stron, a kiedy trzeba idzie do łóżka z dowódcami poszczególnych armii.

Artemis nie jest jedyną osobą bliską nastoletniej czarownicy. Z czasem Maria poznaje małą dziewczynkę imieniem Anna, tworzy męskiego sukuba o imieniu Priapos oraz zaprzyjaźnia się z młodym żołnierzem Józefem.

Bohaterowie anime Junketsu no Maria na polu bitwy. Od lewej Priapos, Maria, Ezekiel i Artemis. Sabat czarownic w anime Maria the Virgin Witch

Wróćmy jednak do działań Marii, które w końcu zwracają uwagę niebios, a w szczególności Archanioła Michała. Ten wysłannik nieba nie lubi kiedy ktoś zakłóca porządek świata. Według niego ludzkie konflikty powinny być rozwiązywane przez ludzi, więc nikt nie powinien się do nich wtrącać – nawet jeżeli niewinnym dzieje się krzywda.

Pewnego dnia Michał ma bezpośrednią konfrontację z Marią, po której podejmuje ważną decyzję: kiedy Maria straci dziewictwo, straci także swoje moce. Archanioł zabrania również czarownicy używania mocy przy ludziach, czego dopilnować ma młoda anielica o imieniu Ezekiel. Od momentu wydania dekretu, Ezekiel ma towarzyszyć Marii na każdym kroku, pilnując przestrzegania instrukcji Archanioła.


Podstawowe informacje o anime Junketsu no Maria


Na antenie: od 11 stycznia 2015 do 29 marca 2015.
Liczba odcinków: 12.
Gatunek: Komedia, Ecchi, Fantasy, Historyczny, Magia, Seinen.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.