Głównym bohaterem anime Nisekoi jest licealista Raku Ichijou. Mimo, że jest synem lidera Yakuzy, odznacza się dużą życzliwością i troską o innych ludzi. Nastolatek stara się prowadzić zwykłe życie, którego częścią jest uczęszczanie do szkoły, spotykanie się z przyjacielem Shuu Maiko oraz podkochiwanie się w dziewczynie o imieniu Kosaki Onodera.

Screen z anime Nisekoi przedstawiający Raku ora jego medalion otwierany kluczykiem Anime Nisekoi - na screenie Raku Ichijou i Chitoge Kirisaki

Kosaki Onodera jest miłą i słodką koleżanką Raku Ichijou. Dziewczyna nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest szkolną miłością Raku, jednak sama skrycie się w nim podkochuje. Zawsze kiedy oboje znajdują się w potencjalnie romantycznej sytuacji stają się nieśmiali a ich rozmowy prowadzą donikąd. Ta relacja mogłaby się szybko przerodzić w coś więcej, gdyby nie to, że chłopak chcąc nie chcąc jest częścią Yakuzy – a to niesie za sobą również pewne obowiązki i zobowiązania wobec mafijnej rodziny.

Uśmiechnięta Kosaki Onodera, szkolna miłość Raku Ichijou Chitoge Kirisaki i Raku Ichijou podczas jednej z wielu kłótni

W rodzinnym mieście Raku od pewnego czasu toczyły się walki pomiędzy dwoma rodzinami przestępczymi – Yakuzą oraz gangsterami z Bee Hive. W związku z ostatnimi wydarzeniami bohater zostaje wezwany przez ojca na rozmowę, podczas której dowiaduje się, że rozlewu krwi pomiędzy gangami można uniknąć, jednakże będzie to wymagało zaangażowania Raku w udawany związek z córką lidera przeciwnego gangu. Na tym samym spotkaniu Raku Ichijou dowiaduje się, że jego udawaną dziewczyną na kolejne 3 lata liceum ma być Chitoge Kirisaki – uczennica, która wcześniej mocno zaszła mu za skórę, ta którą teraz Raku nazywa gorylem.

Paczka przyjaciół z Nisekoi podczas przyjęcia urodzinowego Chitoge Raku Ichijou i witający go członkowie Yakuzy

Otóż zanim Raku Ichijou i Chitoge Kirisaki dowiedzieli się, że będą musieli udawać związek, zaszło pomiędzy nimi kilka sprzeczek. Ich pierwsze spotkanie było fatalne: Chitoge Kirisaki niespodziewanie skoczyła na Raku uderzając go kolanami w twarz, przez co ten zgubił swój cennym medalion, dany mu przez ukochaną z dzieciństwa, z którą dziesięć lat temu zawarł pewną obietnicę. Do drugiego spotkania doszło w klasie, gdzie Chitoge Kirisaki była przedstawiana jako nowa uczennica. Przy wszystkich z klasy Raku wyzwał Chitoge od barbarzyńców i małp, za co ta odwdzięczyła mu się kolejnym powalającym ciosem.

Jak będą się kształtować relacje pomiędzy poszczególnymi bohaterami? Jaką rolę w Nisekoi odgrywa medalion Raku? Aby nie spoilerować w opisie, po odpowiedzi na te pytania odsyłam do obejrzenia Nisekoi.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.