1. Uruchomiono stronę internetową na której będą pojawiać się najnowsze informacje dotyczące TV Dramty Death Note: http://www.ntv.co.jp/drama-deathnote/. Jednocześnie ujawniono, że obsada serialu będzie się różnić od obsady filmów aktorskich, których premiera miała miejsce w 2006 roku. W dramie ma się również znaleźć oryginalna historia, nie wykorzystana w anime i filmach.

Ryuk z Death Note


2. W japońskich kinach rządzi teraz film Dragon Ball Z: Fukkatsu no F. Film miał swoją premierę 18 kwietnia 2015, a na początku obecnego tygodnia podano informację dotyczącą weekendowych wpływów. Do kina na Dragon Ball Z: Fukkatsu no F wybrało się 715 727 Japończyków, co przełożyło się na zarobek wynoszący 960 586 350 jenów. Obecnie jest to tegoroczny rekord kinowego otwarcia. Film prowadził również w Box Office 24 kwietnia. W jeden tydzień poszło nań ponad 1 milion Japończyków.3. Sebastian Masuda, japoński artysta i ambasador kultury "kawaii", wystawi w Nowym Jorku ogromną kapsułę czasu w kształcie Hello Kitty. Olbrzymia kapsuła Hello Kitty zostanie zainstalowana w Dag Hammarskjold Plaza w Nowym Jorku i od 29 kwietnia goście będą mogli wrzucać tam swoje osobiste rzeczy. Podobna kapsuła stanęła już w Miami Beach, a następna zostanie umieszczona w Amsterdamie. Wszystkie kapsuły czasu zostaną zebrane razem w Tokio w 2020 roku, w oczekiwaniu na igrzyska olimpijskie.

Sebastian Masuda i jego kapsuła czasu Hello Kitty


4. W jednym z ostatnich wywiadów z okazji premiery filmu "Avengers: Czas Ultrona" aktorka Scarlett Johansson ujawniła, że zdjęcia do aktorskiej wersji "Ghost in the Shell" powinny się rozpocząć na początku przyszłego roku. W odniesieniu do filmu "Ghost in the Shell" aktorka powiedziała "myślę, że możemy rozpocząć produkcję styczniu lub lutym". Reżyserem filmu jest Rupert Sanders. Jego premiera została zaplanowana na 14 kwietnia 2017 roku.

Motoko Kusanagi z Ghost in the Shell


5. Po ośmiu miesiącach przerwy został opublikowany 111 rozdział mangi Silver Spoon autorstwa Hiromu Arakawy. W sierpniu 2014 roku ogłoszono, że manga Arakawy nie może być regularnie wydawana ze względu na problemy zdrowotne w rodzinie autorki.

111 rozdział mangi Silver Spoon na okładce 21 numery Weekly Shonen Sunday


6. Ogłoszono nominacje do prestiżowych nagród Eisnera, która w środowisku komiksowym jest nazywana Oscarem komiksu. W kategorii "Best U.S. Edition of International Material—Asia" nominowano następujące tytuły: "All You Need Is Kill", "In Clothes Called Fat", "Master Keaton, vol 1", "One-Punch Man", "Showa 1939–1943 and Showa 1944–1953: A History of Japan", "Wolf Children: Ame & Yuki".

Okładka mangi Wolf Children: Ame & Yuki


7. Studio Toei Animation pochwaliło się, że pierwszy odcinek serii "Saint Seiya: Soul of Gold" został wyświetlony 2 miliony razy w ciągu pierwszych 10 dni od opublikowania w sieci. "Saint Seiya: Soul of Gold" to anime, którego kolejne odcinki debiutują w Internecie. Jest dostępne w 222 regionach/krajach w 13 językach. Serial debiutował 11 kwietnia 2015.8. Pod koniec tego roku noitaminA planuje wydać trzy filmy anime bazujące na twórczości Satoshi Ito, pisarza science-fiction, który pisał pod pseudonimem Project Itoh, a który zmarł w 2009 roku w wieku 34 lat. W harmonogramie bloku programowego noitaminA znalazły się "Gyakusatsu Kikan" (planowane na październik), "Harmony" (listopad) oraz "Shisha no Teikoku" (grudzień).9. Potwierdzono datę premiery serialu anime "God Eater" bazującego na znanej grze RPG akcji pod tym samym tytułem. Premiera serialu ma mieć miejsce 5 lipca 2015 roku. Poniżej możecie zobaczyć wcześniejszą zapowiedź.10. Oficjalna strona internetowa nowej serii "Lupin III" opublikowała pierwszy 90-sekundowy klip promujący serial. Akcja nowej serii zostanie umiejscowiona w San Marino. Anime zadebiutuje w maju we Włoszech, jednakże stała emisja w Japonii ruszy w Nihon TV jesienią.11. Chociaż emisja pierwszego sezonu jeszcze się nie zakończyła, to "Ansatsu Kyoushitsu" dostało drugi sezon, a nawet kolejny film aktorski. Drugi film będzie mieć swoją premierę w 2016 roku.

Koro-sensei ogłasza Ansatsu Kyoushitsu sezon 2


12. Opublikowano 2-minutowy zwiastun filmu anime "Attack on Titan: Jiyuu no Tsubasa", który jest komplikacją najważniejszych wydarzeń z odcinków 14-25 serialu Attack on Titan. Pierwszy film o nazwie "Attack on Titan: Guren no Yumiya" przedstawiał wydarzenia z odcinków 1-13.13. Dziewiętnasty film z serii Detective Conan notuje dobre otwarcie w japońskich kinach. Film "Detective Conan Movie 19: The Hellfire Sunflowers" zadebiutował w Japonii w dniu 18 kwietnia, a już 24 kwietnia poinformowano, że sprzedało się na niego 1 milion biletów.14. Opublikowano pełnej długości zwiastun filmu anime "Sinbad: Soratobu Hime to Himitsu no Shima". Premiera filmu nastąpi 4 lipca 2015.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Pozytywna informacja z Silver Spoon. Mam nadzieję, że to przybliży nas do 3 sezonu. Nawet nie widziałem, że autorka miała przerwę z uwagi na problemy zdrowotne w rodzinie.

    OdpowiedzUsuń