Seiya Kanie to licealista, który ma o sobie bardzo duże mniemanie – co ma związek z tym, że w przeszłości był utalentowanym dziecięcym aktorem. Kiedy po lekcjach podchodzi do niego nowa uczennica, która grożąc mu bronią wymusza na nim wspólną randkę do parku rozrywki, ten sądzi, że to z powodu jego dziarskiego wyglądu. Koniec końców Seiya Kanie godzi się na propozycję Isuzu Sento, z którą spotyka się w niedzielę przed sklepem i jedzie do parku rozrywki Amagi Brilliant Park, zwanego Amaburi.

Screen z Amagi Brilliant Park przedstawiający Isuzu Sento grożącą bronią chłopakowi o imieniu Seiya Kanie Screen z Amagi Brilliant Park ukazujący wejście do parku rozrywki w opłakanym stanie

Jadąc autobusem Seiya wspomina, że prawdopodobnie już kiedyś był w tym parku, ale było to w dzieciństwie, więc niewiele pamięta. Kiedy głos spikera powiadamia, że kolejną stacją jest Amagi Brilliant Park, chłopak powoli zbiera się do wysiadki, jednakże w tym samym momencie zatrzymuje go Isuzu, która oświadcza, że to niewłaściwa stacja i wejście do parku znajduje się nieco dalej, zaś na stacji nazwanej Amagi Brilliant Park działa teraz hotel miłości. Błąd na który łapie się wielu potencjalnych gości parku.

Po dotarciu na miejsce jest już tylko gorzej. Chłopak zastaje nieskoszone trawniki, zardzewiały szyld, wyschniętą fontannę, niesprzątnięte chodniki i brudną elewację – a to wszystko przy akompaniamencie wron. Nie ma tu roześmianych dzieci, za to są starsi mężczyźni siedzący przy ławeczkach, poprzewracane śmietniki i atrakcje w opłakanym stanie. Aż dziw bierze, że mimo tego park wciąż przyciąga około 2 tysiące osób dziennie – tak przynajmniej zapewnia Isuzu.

Screen z Amagi Brilliant Park na którym Seiya Kanie i maskotka Moffle próbują się bić Screen z Amagi Brilliant Park na którym jest księżniczka Latifa Fleuranza w wytwornej sukni

Dziewczyna zaczyna oprowadzać Seiyę po poszczególnych atrakcjach, który za każdym razem nie szczędzi krytycznych, wręcz kąśliwych uwag. A narzekać jest na co: obsługa która wygląda jakby pracowała tam za karę, niebezpieczna kolejka szynowa, nieprawidłowo działające automaty, maskotki działające na nerwy i szukające bójki z gośćmi. Oczywiście to nie wszystkie minusy tego podupadającego, niemal upadłego parku.

Na zakończenie nudnego dnia Seiya zostaje zabrany na spotkanie z kierowniczką parku, którą jest Latifa Fleuranza. Ta informuje naszego bohatera, że park jest na skraju upadku i prosi, aby Seiya ponownie postawił go na nogi. To właśnie tutaj chłopak dowiaduje się, że większość ludzi pracujących w parku to istoty pochodzące z magicznej Krainy Maple. Istoty te stracą swój dom, jeżeli parkowi nie uda się przyciągnąć 250 000 gości w ciągu nadchodzących trzech miesięcy. Aby zapobiec zamknięciu Seiya miałby zostać nowym kierownikiem, który swoimi działaniami wprowadzi odpowiednie zmiany w dziedzinie obsługi, marketingu oraz atrakcji.

Screen z Amagi Brilliant Park z tańczącymi wróżkami Muse, Sylphy, Kobori i Salama Screen z Amagi Brilliant Park przedstawiający wszystkich bohaterów anime

Oczywiście naszemu bohaterowi ciężko byłoby w to uwierzyć, dlatego zostaje obdarzony mocą czytania w myślach, która w trakcie kolejnych odcinków kilkukrotnie przyjdzie mu z pomocą. Jak będzie wyglądało ratowanie parku rozrywki Amaburi możecie się przekonać oglądając Amagi Brilliant Park.


Podstawowe informacje o anime Amagi Brilliant Park


Na antenie: od 7 października 2014 do 26 grudnia 2014.
Liczba odcinków: 13.
Gatunek: Komedia, Magia, Romans.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Najlepsze anime sezonu. Mam nadzieję, że powstanie 2 sezon a to bardzo możliwe, bo podobno anime to sprzedaje się świetnie w Japonii.

    OdpowiedzUsuń