Kingdom to anime stworzone na podstawie mangi pod tym samym tytułem autorstwa Yasuhisy Hary, wydawanej od 2006 roku po dzień dzisiejszy.

Mocną stroną anime jest fabuła, która przyczyniła się do bardzo wysokich ocen na portalach filmowych. Z drugiej strony kuleje warstwa wizualna. Serial wykorzystuje CGI, połączenie obiektów 3D z ilustracjami 2D, co momentami może odrzucać widzów – zwłaszcza w pierwszym sezonie. Jednakże jeżeli jesteście w stanie to przełknąć, to w Kingdom 2 grafika ulega poprawie, a historia wciąż trzyma bardzo wysoki poziom.

Jak do tej pory serial Kingdom doczekał się dwóch sezonów – pierwszy na 38 odcinków, oraz drugi na 39 odcinków. Oba bardzo wysoko oceniane, co możecie zobaczyć poniżej:

• Ocena pierwszego sezonu Kingdom: 8,25/10 na MyAnimeList.net
• Ocena drugiego sezonu Kingdom: 8,59/10 na MyAnimeList.net

Screen z Kingdom na którym jest Hyou i Shin podczas treningu Screen z anime Kingdom na którym są król Ei Sei oraz Karyou Ten

Akcja Kingdom rozgrywa się podczas Okresu Walczących Królestw, który miał miejsce od 480r. p.n.e. do 221 r. p.n.e. i zakończył się zjednoczeniem Chin przez Pierwszego Cesarza (źródło: Wikipedia). Już na początku poznajemy dwóch chłopaków o imionach Shin i Hyou – chociaż oboje są sierotami wiodącymi skromne życie w królestwie Qin, to marzenie mają wielkie: chcą zostać największymi siogunami (generałami) na świecie.

By spełnić swoje marzenie, Shin i Hyou każdego dnia trenują walkę na miecze, i właśnie podczas jednej z takich potyczek zatrzymuje się przy nich wóz z urzędnikiem państwowym. W tym momencie chłopcy nie zdają sobie z tego sprawy, ale to spotkanie odmieni całe ich życie. Hyou dostaje możliwość pracy w pałacu królewskim, jednakże musi zostawić za sobą najlepszego przyjaciela.

Screen z Kingdom przedstawia generała o imieniu Ou Ki - jednego z największych siogunów Qin Kyou Kai to jedna z czołowych postaci w Kingdom - od dziecka była wychowywana na skrytobójcę

Czy ta rozłąka jest długa? Niezupełnie. Pewnego wieczoru na wpół żywy Hyou wraca na prowincję, by wyznać przyjacielowi, że stał się jedną z ofiar buntu młodszego brata króla. Na łożu śmierci wręcza przyjacielowi mapę i prosi o udanie się w zaznaczone miejsce, tak szybko jak to jest możliwe. Niesiony chęcią zemsty Shin jeszcze tego samego wieczoru dociera we wskazane miejsce i zastaje tam… postać łudząco podobną do zmarłego przyjaciela, człowieka który okazuje się być królem Qin. W tym momencie staje się jasne, że Hyou pragnął, by Shin wziął na barki jego misję i zajął się ochroną ukrywającego się króla.

Chociaż Hyou nie ukrywa swojej złości wobec młodego monarchy, to jednak podejmuje się ochrony Ei Seia. Z czasem między młodymi mężczyznami rodzi się przyjaźń, która jest wzmacniana podobnymi interesami – Hyou wciąż pragnie zostać największym generałem, zaś Ei Sei chce zapisać się w annałach historii jako pierwszy władca, któremu udało się zjednoczyć Chiny i zakończyć Okres Walczących Królestw. Jednakże zanim do tego dojdą, obaj muszą poradzić sobie z pierwszą przeszkodą, jaka jest bunt młodszego brata króla.

Hi Shin Tai to oddział, którym dowodzi Shin, bohater serialu Kingdom Oddział Hi Shin Tai w Kingdom 2 już lepiej uzbrojony

Jak sobie z tym poradzą? To już musicie zobaczyć sami. Zdradzę, że obserwowanie kariery wojskowej Hyou, działań generałów królestwa Qin i innych królestw, a także intryg w pałacu królewskim, zapewniło mi dużo rozrywki i sprawiło sporo przyjemności. Mam nadzieję, że manga wkrótce dostarczy wystarczająco dużo materiału, by producenci mogli się zabrać za Kingdom 3.


Podstawowe informacje o anime Kingdom


Sezon 1 na antenie: od 4 czerwca 2012 do 25 lutego 2013.
Sezon 2 na antenie: od 8 czerwca 2013 do 2 marca 2014.
Łączna liczba odcinków: 77.
Gatunek: Akcja, Historyczny, Seinen.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. kiedy trzeci sezon?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety nie wiem. Materiały źródłowego mają już dużo, manga się dobrze sprzedaje, ale jeszcze brak zapowiedzi 3 sezonu Kingdom. Może w przyszłym tygodniu znajdę trochę czasu to zobaczę co tam na japońskich blogach plotkują.

      Usuń