Podczas burzy śnieżnej w Aomori dwójka przestępców dokonuje zuchwałego napadu na jeden z zakładów przerobu paliwa jądrowego. Mimo, że zakład jest dobrze strzeżony, rabusiom udaje się ukraść sporą partię plutonu i zbiec z miejsca przestępstwa. Policja jest w kropce, bowiem jedynym śladem pozostawionym przez złoczyńców są trzy litery składające się w napis "VON".

Sześć miesięcy po tym wydarzeniu do jednego z tokijskich liceów przenosi się dwójka chłopaków. Zostają oni przedstawieni klasie jako Arata Kokonoe oraz Touji Hisami, jednakże w rzeczywistości nie mają imion - między sobą nazywają się "Dziewiątką" i "Dwunastką".

Bohaterowie anime Zankyou no Terror od lewej Dziewięć, Lisa Mishima oraz Dwanaście Napis VON w zakładzie przerobu paliwa jądrowego - ta kwestia przewija się przez całe Terror in Resonance

Mniej więcej w tym samym czasie w Internecie pojawia się dziwny filmik na którym dwójka nastolatków w maskach, mówiących o sobie "Sfinks 1" i "Sfinks 2", zapowiada nietypową prognozę pogody na jutro. Podobno o godzinie 15:00 w Tokio ma zapaść zmrok, a w okolicach Shinjuku mogą latać wielkie iskry. Osoby, które widzą filmik w Internecie – a jest wśród nich również były detektyw Kenjirou Shibazaki – nie zdają sobie sprawy z tego, że nie jest to zwykły żart nastolatków.

Kiedy następnego dnia, dokładnie o godzinie 15:00 w Tokio wysiada zasilanie, a w budynkach gasną wszystkie światła, Kenjirou Shibazaki przypomina sobie o filmiku z wczorajszego dnia. Niestety jest już za późno, bowiem chwilę po tym wydarzeniu w budynku urzędu władz metropolitalnych w Tokio rozlega się alarm przeciwpożarowy, a niedługo po tym całym wieżowcem wstrząsa seria niewielkich wybuchów, która doprowadza do zawalenia się jednej z wież.

Budynek urzędu władz metropolitalnych w Tokio podczas zamachu Jedna z bomb stworzonych w Zankyou no Terror

W całą tę sytuację zamieszani są "Dziewięć" oraz "Dwanaście". To właśnie oni dzień wcześniej zamieścili w Internecie film, który w nietypowy sposób przestrzegał przed zamachem, a następnie sami przeprowadzili atak na budynek znanej instytucji, wykorzystując do tego wycieczkę szkolną i pozostając nieuchwytnym.

W kolejnych odcinkach "Dziewięć" i "Dwanaście" dokonują następnych ataków terrorystycznych siejąc panikę w całym Tokio, próbując otworzyć oczy władz i społeczeństwa na pewne wydarzenia z przeszłości. W przeprowadzaniu ataków pomaga im Lisa Mishima, dziewczyna którą chłopacy uratowali od śmierci w ich pierwszym zamachu, wobec której jeszcze przed zamachami wyciągnęli pomocną dłoń – ratując ją przed prześladowaniem ze strony koleżanek z klasy.

Biurko w mieszkaniu bohaterów obrazuje tworzenie bomby Detektyw Kenjirou Shibazaki

Czy Kenjirou Shibazaki będzie w stanie zatrzymać zamachowców? Jaką przeszłość skrywają chłopacy bez imion? Czy skradziony pluton zostanie wykorzystany w jednym z zamachów? Na te pytania szukajcie odpowiedzi oglądając Zankyou no Terror (ang. Terror in Resonance) – jeden z najlepszych thrillerów anime ostatnich lat. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun.


Podstawowe informacje o anime Zankyou no Terror


Na antenie: od 11 lipca 2014 do 26 września 2014.
Liczba odcinków: 11.
Gatunek: Psychologiczny, Thriller.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Jedno z moich dziesięciu ulubionych anime poprzedniego roku. Animacja i reżyseria stają na wysokim poziomie, fabuła wciąga z każdym odcinkiem coraz bardziej, aż dochodzimy do tego niesamowitego finału. Końcówka serialu potrafi zaskoczyć. Na tym poprzestanę, aby nie zepsuć innym oglądania.

    OdpowiedzUsuń