1. Na łamach magazyny Monthly Comic Rex pojawiła się informacja, że serial anime na podstawie mangi "Okusama ga Seito Kaichou!" będzie miał swoją premier w lipcu 2015 roku. Anime będzie miksem szkolnej komedii z romansem i ecchi.

Okładka czerwcowego wydania magazynu Monthly Comic Rex z Okusama ga Seito Kaichou!


2. Od 3 lipca do 30 września 2015 roku w parku rozrywki Universal Studios Japan w Osace będą organizowane występy na żywo z serii "One Piece Premiere Summer 2015". Cena za najlepsze miejsce wynosi 4980 jenów, czyli około 150 złotych. Więcej informacji na temat przedstawienia ma się pojawić 18 maja.3. Według The Hollywood Reporter reżyserem hollywoodzkiej adaptacji filmowej Death Note ma zostać Adam Wingard, reżyser thrillera Gość (The Guest). Film powstaje dzięki wytwórni Warner Bros.

Adam Wingard reżyserem Death Note od Warner Bros.


4. Japońskie Stowarzyszenie Twórców Animacji (JAniCA) przeprowadziło badanie wśród młodych twórców animacji dotyczące ich zarobków. Otrzymano 759 odpowiedzi z których wynika, że młodzi animatorzy – często w wieku około 20 lat – zarabiają około 9200 dolarów rocznie i pracują 11 godzin dziennie. Badanie nie obejmowało animatorów na wyższych stanowiskach oraz z większym doświadczeniem. Głównym czynnikiem słabych zarobków młodych twórców mają być niskie koszty pracy w innych krajach Azji.

Rie Otani pracująca jako animator w Japonii pracuje po 11-12 godzin dziennie i zarabia około tysiąca dolarów miesięcznie


5. Premiera drugiego sezonu anime Non Non Biyori z podtytułem Repeat została zaplanowana na lipiec bieżącego roku. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze PV drugiego sezonu.6. Studio Toei Animation rozpoczęło produkcję anime Dragon Ball Super, którego premierę zaplanowano na sezon letni 2015. Więcej na ten temat możecie przeczytać tu.7. Opublikowano najnowszy zwiastun promujący anime Sore ga Seiyuu!, którego premiera została zaplanowana na lipiec tego roku. Będzie to komedia śledząca losy trzech młodych aktorek głosowych.8. W imieniu młodego pokolenia prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama dziękuje Japonii za karate, karaoke, mangę, anime i emotki.9. Gra społecznościowa "Love Live! School Idol Festival" ma już 9 milionów zarejestrowanych użytkowników w samej Japonii. Gra dostępna jest na smartfonach z systemem iOS i Android.10. Firma LL (double L), twórcy aplikacji Man-Oh poszukują artystów, którzy podejmą się ponownej adaptacji mangi Magical Taruruuto-kun. Manga była publikowana w latach 1988 – 1992, a teraz miała by pojawić się w smartfonach, by zdobyć współczesnych odbiorców.

Okładka Magical Taruruuto-kun


11. Studio Disney przesuwa datę filmowej adaptacji anime Ghost in the Shell. Pierwotnie film miał trafić do kin 14 kwietnia 2017 roku, jednakże jego premierę przesunięto na 31 marca 2017 roku. Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się na początku przyszłego roku.

Grafika promująca Ghost in the Shell


12. Oficjalna strona adaptacji filmowej Terra Formars ogłosiła, że 39-letni aktor Hideaki Ito wcieli się w postać Shokichi Komachi. Zdjęcia do filmu live action Terra Formars mają się rozpocząć jeszcze w maju bieżącego roku, zaś sam film wejdzie na ekrany kin w 2016 roku. Reżyserem filmu jest Takashi Miike.

Hideaki Ito jako twarz Shokichi Komachi w filmie Terra Formars


13. Mimo, że obecnie w kinach wyświetlany jest trzeci film z serii "Code Geass: Boukoku no Akito", a cała seria była pierwotnie planowana na cztery filmy, to producenci potwierdzili, że powstanie również piąty rozdział Code Geass: Boukoku no Akito. Poniżej zwiastun rozdziału trzeciego.14. Ansatsu Kyoushitsu ma własną wystawę w galerii sztuki pixiv Zingaro w Tokio. Od 30 kwietnia do 12 maja 2015 można tam zobaczyć materiały produkcyjne, obejmujące storyboardy i oryginalne dzieła sztuki podpisane przez obsadę serialu.

Assassination Classroom - wystawa w pixiv Zingaro w Tokio


15. Chociaż nie została jeszcze ustalona dokładna data premiery, to drugi sezon Noragami ma już swój pierwszy zwiastun. O tym, że kontynuacja Noragami powstanie informowałem 31 marca.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Ciężko uwierzyć, że osoby robiące nasze ulubione anime zarabiają jakieś 770 dolarów miesięcznie, i to w Japonii. I jeszcze robią na jeden i pół etatu, prawie.

    OdpowiedzUsuń