Na stronie internetowej nadchodzącego serialu anime "Prison School" (Kangoku Gakuen) pojawiła się dziś informacja o dacie premiery, która została ustalona na 10 lipca.

Tak więc "Prison School" zadebiutuje 10 lipca o godzinie 25:05 na kanale Tokyo MX, co w praktyce oznacza, że jego premiera będzie miała miejsce 11 lipca o godzinie 01:05.

Wiem, że niektórych może zdziwić podawanie godziny 25:05 i zaliczanie tego do dnia poprzedniego, ale w Japonii tak to już jest. Świetnie zostało to wyjaśnione w blogu tenkatsukyuu.wordpress.com:
"Co to, jakaś anomalia astronomiczno-zegarowa, że japońska doba ma 29 godzin? Nie, po prostu godzina 1. w nocy może być nazywana 25., itd. Jest to związane m.in. z ramówką programów telewizyjnych, która do ok. godziny 5. w nocy jest uważana za należącą do dnia poprzedniego."

Wróćmy jednak do Prison School, które jest mieszanką komedii z ecchi, i nakreślmy jego fabułę. Akcja serialu dzieje się na obrzeżach Tokio, a dokładniej w Prywatnej Akademii Hachimitsu, elitarnej szkole dla młodych dziewcząt. Szkoła po raz pierwszy decyduje się otworzyć rekrutację dla chłopców, ale wraz z nadejściem roku szkolnego okazuje się, że zapisało się do niej tylko pięciu młodzieńców. Jednym ze szczęśliwców jest Kiyoshi Fujino, który jest zachwycony samą myślą bycia otoczonym przez wianuszek dziewcząt. Niestety on i reszta chłopaków wkrótce przekonują się, że w akademii panuje wręcz więzienny rygor.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.