Chińskie Ministerstwo Kultury ogłosiło w poniedziałek, że kolejne 38 japońskich anime i mang trafiło na czarną listę – tytuły z tej listy nie mogą być drukowane, wydawane w Internecie, ani w jakiejkolwiek innej formie. Tym razem w Chinach zbanowane zostały tak znane tytuły jak "Attack on Titan", "High School of the Dead", "Death Note", "Terror in Resonance", "Elfen Lied", "Psycho-Pass" i wiele innych.

Kyodo News podaje, że wyłączono osiem chińskich stron internetowych, na których można było obejrzeć anime zachęcające nieletnich do przestępczości, gloryfikowania przemocy, oraz zawierające treści o charakterze seksualnym. Kolejne dwadzieścia dziewięć chińskich stron internetowych otrzymało ostrzeżenia lub grzywny.

Znacznie większa lista została wydana w kwietniu, kiedy to w Chinach zostały zbanowane między innymi "Czarodziejka z Księżyca" i "Naruto". Wszystko z powodu nowych regulacji prawnych jakie weszły w życie w Chinach 1 kwietnia. Nowe prawo upoważnione organy państwowe do usuwania treści, które mogą zagrażać zdrowemu rozwojowi młodzieży.
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.