Proszę bardzo, nie tylko nasza policja dobrze sobie radzi z drobną przestępczością. Wczoraj Japońskie media i blogi obiegła informacja, że tamtejsze służby mundurowe aresztowały 44-letniego mieszkańca Kagoshimy (miasto w południowej części wyspy Kiusiu) w związku z nielegalną sprzedażą przypinek z logo i postaciami z popularnej serii Love Live!

Podejrzany został przyłapany na sprzedaży 12 przypinek Love Live!, które zostały wykonane bez zgody właściciela praw autorskich, studia Sunrise. Oryginalne przypinki Love Live są wykonywane z metalu i kosztują 600 jenów (19 złotych), a tymczasem złapany na gorącym uczynku 44-latek sprzedawał przypinki z tworzywa sztucznego w zestawie czterech sztuk, licząc sobie 1280 jenów (40 złotych) za zestaw.

Firma Sunrise namierzyła ów pana na jednym z popularnych portali sprzedażowych i już w marcu zgłosiła sprawę na policję. W wyniku zatrzymania i dochodzenia zarekwirowano dodatkowych 700 nielegalnych przypinek Love Live!, oraz dowiedziono, że oskarżony zarobił od końca ubiegłego roku do kwietnia tego roku około 2 miliony jenów (62 tysiące złotych) na sprzedaży internetowej. Niestety nie znalazłem nigdzie informacji o tym, jaki wyrok grozi temu panu.

fot. rakuten.co.jp
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.