Aktywiści internetowi z grupy Anonymous po raz kolejny opublikowali listę kont na Twitterze, które szerzą propagandę na rzecz Państwa Islamskiego (ISIS) - tym razem w liczbie 750. Hakerzy grupy włamali się na wiele z tych kont zastępując propagandę słodkimi memami z anime, na których widnieje ISIS-chan.

ISIS-chan to młoda dziewczyna narysowana w stylu charakterystycznym dla mangi i anime, ubrana w islamski strój, posiadająca słabość do melonów. Stworzono ją kilka miesięcy temu na japońskim forum 2channel, po tym jak na początku roku terroryści z ISIS wzięli za zakładników, a następnie stracili dwóch Japończyków.

Po co ja stworzono? Przede wszystkim po to, by na hasło "ISIS" w wyszukiwarce Google pokazywała się miło wyglądająca dziewczyna, zamiast terrorystów. Na razie do tego jeszcze daleko, ale kto wie jak w przyszłości sprawa się potoczy. Nie mniej już teraz ISIS-chan pomaga ludziom walczyć z terrorem bardzo prostym sposobem: przy pomocy memów. Wystarczy, że hasztagi wykorzystywane przez terrorystów w serwisach społecznościowych są zalewane wizerunkiem ISIS-chan.

Zdjęcie Isis-chan - symbolu anime walki z terroryzmem
Fot. ISIS-chan / źródło: isischan-isis-chan.deviantart.com
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

4 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

 1. Odpowiedzi
  1. Hah, dzięki mysza za tę ciekawostkę :) Może kuzynki ;p

   Usuń
 2. Hm, przypomina mi się Ebola-chan... choć tutaj przynajmniej pokusili się o jakieś uzasadnienie. Still, raczej wzbudza to u mnie facepalm xD

  OdpowiedzUsuń
 3. Wznieśmy melona za ISIS-chan!

  OdpowiedzUsuń