Dziś chciałbym przedstawić jedną z jaśniejszych gwiazd sezonu Lato 2015, a mianowicie anime Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri, stworzone na podstawie powieści fantasy pod tym samym tytułem, której autorem jest Takumi Yanai.

Produkcją Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri zajęło się studio A-1 Pictures, zaś za reżyserię odpowiadał Takahiko Kyogoku – znany przede wszystkim ze swojej pracy przy Love Live! School Idol Project. Pierwszy sezon GATE był emitowany w Japonii od 3 lipca do 18 września 2015 roku, zaś premiera sezonu drugiego ma nastąpić w styczniu 2016.

Brama otwierająca się w Tokio Smok latający w tokijskiej dzielnicy Ginza

Opis: Głównym bohaterem GATE jest Youji Itami, 33-latek, który nie boi nazywać siebie otaku, uwielbia czytać doujinshiny (fan fiction mang i powieści) oraz powieści internetowe. Itamiego poznajemy podczas urlopu, który planował spędzić zwiedzając letnie targi doujinshinów. Niestety jego plany legły w gruzach, a wszystko przez bramę do Innego świata, która w dniu jego wycieczki pojawiła się w tokijskiej dzielnicy Ginza.

Początkowo niedaleko bramy zebrało się wielu gapiów, którzy myśleli, że może być to element większej promocji, jednak po otwarciu wrót nie wyszło z nich nic dobrego. Pojawili są za to żołnierze w zbrojach przypominających wyposażenie rzymskich legionów, kawalerzyści, i wiele mitycznych stworzeń, na czele z niewielkimi smokami. Wroga armia natychmiastowo zaczęła atakować Japończyków, a jedną z nielicznych osób, które zachowały w tej sytuacji zimną krew był Youji Itami.

Youji Itami walczący z rycerzami którzy przeszli przez GATE Spotkanie Itamiego i Rory Mercury

Itami, który na co dzień jest żołnierzem Japońskich Sił Samoobrony, nie zważając na własne bezpieczeństwo wziął czynny udział w ewakuacji cywilów, dzięki czemu udało mu się uratować niezliczoną liczbę ludzi, zanim na miejsce dotarli aktywni żołnierze Sił Samoobrony, którzy przy pomocy helikopterów i karabinów maszynowych bardzo szybko rozprawili się z najeźdźcą, zabijając kilkadziesiąt tysięcy wrogów i tysiące biorąc do niewoli.

Trzy dni po tym wydarzeniu Itami zostaje awansowany na podporucznika i otrzymuje pochwałę od premiera Japonii, by trzy miesiące później, wraz z Siłami Samoobrony, wyruszyć przez bramę na drugą stronę – do nieznanego świata w którym magia jest możliwa, świata w którym żyją elfy, smoki i inne stworzenia, które dotychczas istniały dla ludzi tylko w sferze fantastyki.

Itami, Rory Mercury, Tuka Luna Marceau i Lelei la Lalena na spotkaniu u księżniczki Piña Co Lada Od lewej: Tuka Luna Marceau, Lelei la Lalena i Rory Mercury patrzące na pole bitwy

Po przedostaniu się na drugą stronę bramy Japońskie Siły Samoobrony czeka kolejna walka ze zjednoczonymi siłami podlegającymi Imperium. Mając na wyposażeniu czołgi, karabiny maszynowe i artylerię – które dla tutejszych są jak potężna "magia" – Siły Samoobrony z niesamowitą łatwością odpierają kolejne ataki, budują na Wzgórzu Arnus swoją bazę, a następnie powoli zaczynają rozpoznanie terenu i rozmowy pokojowe z Imperium.

W międzyczasie Itami wraz oddziałem Trzeciej Drużyny Zwiadu ratuje elfkę o imieniu Tuka Luna Marceau, poznaje magiczną dziewczynę której imię brzmi Lelei la Lalena, spotyka półboginię ubierającą się jak gotycka lolita (Rory Mercury, zwana żniwiarzem), pomaga okolicznym mieszkańcom zmagającym się z ogromnym smokiem, spotyka księżniczkę Imperium (Piña Co Lada) i przeżywa wiele innych przygód, o których wcześniej mógł tylko marzyć.Podstawowe informacje o anime Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri.


Na antenie: od 4 lipca 2015 roku do 19 września 2015 roku.
Łączna liczba odcinków: 12.
Gatunek: Akcja, Przygoda, Fantasy, Militaria

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.