Przed kilkoma dniami trafiłem w sieci na darmowy kurs języka japońskiego, dodałem go do zakładek i zapomniałem na kilka dni. Jako, że dziś sobie o nim przypomniałem i wypróbowałem, więc dziś mogę się już z nim wami podzielić.

Kurs jest dostępny na stronie Goethe Verlag i pozwala podszkolić się zarówno w słownictwie, jak i w rozmówkach. Z takich podstawowych rzeczy znajdziecie tam liczebniki, dni tygodnia, pory roku, formy przywitań i inne – razem 100 prostych lekcji, z których 30 jest bezpłatnych.

Strona jest bardzo prosta w obsłudze. Wybierasz sobie ze spisu treści lekcję, a następnie odsłuchujesz japońskiego głosu lektora, korzystając z przycisku play umieszczonym przy zdaniu lub słowie które cię interesuje. Można się podszkolić w drodze do pracy lub szkoły, bo kurs japońskiego jest też dostępny jako aplikacja iPhone lub smartfony z systemem Android.

Zdjęcie prezentujące naukę rozmówek i słownictwa japońskiego
Ucz się japońskiego: http://www.goethe-verlag.com/book2/PL/PLJA/PLJA002.HTM


Co prawda słownictwo łapiemy już przez samo oglądanie anime z napisami, ale nie zaszkodzi się podszkolić w wolnej chwili - zwłaszcza jeżeli jednym z waszych marzeń jest wycieczka do Japonii w bliższej bądź dalszej przyszłości (tak, tak, to również jedno z moich marzeń, jak pewnie każdego fana anime) :)
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.