1. W jednej ze swoich ostatnich sond, japoński portal Goo.ne.jp poprosił fanów anime o wskazanie uroczych rudowłosych bohaterek anime. Pierwsze miejsce zdobyła postać dziewczęca Ranmy Saotome z anime Ranma 1/2. Na drugim miejscu uplasowała się Honey Kisaragi z Cutey Honey, a trzecia była Anne Shirley z Akage no Anne.

Rudowłosa Ranma Saotome


2. W 2020 roku w Tokio odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie, a jednym z miejsc w którym będą rozgrywane zawody jest centrum kongresowe Tokyo Big Sight. Mają się tam odbywać między innymi zapasy i szermierka, jednakże Tokyo Big Sight będzie również służyć jako centrum prasowe. Czemu o tym piszę? Ponieważ Tokyo Big Sight to również miejsce w którym odbywa się Comiket - największy na świecie konwent dōjinshi. Fani obawiają się, że Olimpiada zakłóci harmonogram ich imprezy.

Tokyo Big Sight - miejsce w którym tysiace otaku spotyka się na konwencie Comiket


3. Poczytna strona internetowa Variety donosi, że gwiazdą hollywoodzkiej adaptacji filmowej mangi "Death Note" będzie Nat Wolff - aktor młodego pokolenia znany z takich filmów jak "Gwiazd naszych wina" i "Papierowe miasta". Wolff ma grać studenta, który znajduje nadprzyrodzony notatnik, pozwalający mu zabić każdego, którego imię zostanie w nim zapisane. Oznacza to, że najpewniej mamy już aktora, który wcieli się w Lighta Yagami. Zdjęcia do filmu mają ruszyć wiosną przyszłego roku.

Nat Wolff jako Light Yagami w Death Note


4. Już 12 grudnia 2015 w Japonii ukaże się film "Orange" będący adaptacją popularnej mangi Orange napisanej i zilustrowanej przez Ichigo Takano. Bohaterką mangi jest Takamiya Naho, która pewnego dnia otrzymuje list od siebie samej z przyszłości, list którego przeznaczeniem było niedopuszczenie do wielkiej tragedii. Poniżej zwiastun filmu.5. W ramach obchodów 20 rocznicy premiery serialu "Neon Genesis Evangelion", w pięciu największych miastach Japonii odbędzie się uliczna emisja pierwszego odcinka anime. Odcinek będzie można oglądać w wybranych miejscach w Tokio, Osace, Nagoji, Fukuoce i Hokkaido już czwartego października - czyli dziś.

Tokio Shinjuku Alta Vision


6. Jednym z najważniejszych wydarzeń tego tygodnia było potwierdzenie bankructwa studia anime Manglobe, które miało na swoim koncie produkcję takich anime jak Samurai Champloo, Ergo Proxy, Deadman Wonderland oraz dobrze oceniane Gangsta. z sezonu Lato 2015. Więcej o upadłości studia Manglobe >>

Tapeta z Deadman Wonderland od studia anime Manglobe


7. Manga Gakkougurashi! została już wydrukowana w 1,2 miliona egzemplarzy, a premiera jej siódmego tomu została zaplanowana na tegoroczną zimę. Manga dostała adaptację anime, która była emitowana w niedawno zakończonym sezonie letnim, jednak sprzedaż DVD/Blu-ray nie idzie najlepiej. W pierwszym tygodniu od premiery sprzedało się tylko 1653 egzemplarzy DVD/Blu-ray, zawierającego pierwszy i drugi odcinek serialu. Dla porównania płyty DVD/Blu-ray z pierwszymi dwoma odcinkami Charlotte rozeszły się w liczbie 7046 sztuk (źródło: Raport sprzedaży Oricon).8. TRIGGER, studio anime stojące za takimi tytułami jak "Kill la Kill" i "Little Witch Academia" już niedługo ogłosi kolejne oryginalne anime. Zapowiedź nowego projektu, w tym jego tytułu i zarys historii, zostaną ujawnione w listopadowym numerze magazynu Pash!, który zostanie opublikowany w dniu 10 października 2015 roku.

Kill la Kill - Odcinek 4 Ryuuko w piżamie


9. Serwis Daisuki ogłosił międzynarodowy harmonogram transmisji strumieniowej anime One Punch-Man. Dzięki temu wiemy, że anime będzie dostępne na Daisuki z napisami angielskimi, hiszpańskimi, portugalskimi, francuskimi, włoskimi, niemieckimi, rosyjskimi i koreańskimi. My musimy liczyć na rodzime grupy tłumaczy.10. Kickstarterowa zbiórka pieniędzy na przetłumaczenie na język angielski gier z serii Muv-Luv wciąż przebija kolejne progi. W tym tygodniu udało się przebić próg ponad 500 tysięcy dolarów, co oznacza, że przetłumaczone na język angielski gry z serii Muv-Luv ukażą się na urządzeniach z Androidem i konsolach PS VITA.

Muv-Luv Alternative


11. Na 8 stycznia 2016 roku zaplanowano premierę pierwszego filmu anime z serii Kizumonogatari o podtytule "Tekketsu-hen". Wydano również zwiastun, który możecie zobaczyć poniżej.12. Dnia 8 października o godzinie 16:00, podczas imprezy Comic Con w Nowym Jorku, rozpocznie się największy panel w historii poświęcony serii Attack on Titan. A tak wygląda plakat zapowiadający to wydarzenie.

Attack on Titan panel na imprezie Comic Con


Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.