1. Wydano pierwszy zwiastun filmu 3DCG "Sushi Police", w którym trójka biurokratów rozprawia się z nieudolnie prowadzonymi restauracjami sushi. Pomysł na ten film pojawił się po tym jak japoński minister Rolnictwa, Leśnictwa i Rybołówstwa zaproponował stworzenie programu certyfikacji, dzięki któremu można by regulować jakość dań kuchni japońskiej serwowanych w restauracjach działających poza Japonią. Projekt ten został wyśmiany przez międzynarodowe media.2. Na 19 grudnia zaplanowano premierę odcinka specjalnego "One Piece" w którym nasi bohaterowie przeniosą się na wyspę Nevlandię, na której blokowana jest moc diabelskich owoców. Na drodze Luffy'ego i ekipy ponownie staną Piraci Foxy'ego, w których szeregach zobaczymy trzy nowe postacie.

One Piece - Adventure of Nevlandia


3. Druga część serialu Osomatsu-san zadebiutuje już w styczniu 2016 roku. Anime powstało jako wyraz hołdu złożonego zmarłemu mangace Fujio Akatsuka z okazji jego 80-urodzin (urodził się w 1935, zmarł w 2008 roku).4. Duński aktor Pilou Asbæk wcieli się w rolę Batou w nadchodzącym filmie "Ghost in the Shell". Aktor będzie towarzyszyć Scarlett Johansson, z którą zagrał już "Lucy" z 2014. Reżyserem hollywoodzkiego "Ghost in the Shell" jest Rupert Sanders, a autorem scenariusza jest Jonathan Herman.

Pilou Asbæk wcieli się w rolę Batou w Ghost in the Shell


5. Podczas gdy my 11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, otaku przeżywali swoje własne święto - Dzień Pocky. Pocky to japońskie paluszki oblane najczęściej masą czekoladową, a cztery jedynki w dacie 11.11 trochę je przypominają.6. Opublikowano nowy zwiastun serialu anime "Norn9: Norn+Nonet", którego premiera została zaplanowana na nadchodzący sezon zimowy. Anime bazuje na grze otome, czyli tytule skierowanym głównie do młodych kobiet. Znajdziemy tu romans, podróże w czasie, olbrzymie statki powietrzne i inne elementy sci-fi.7. Oficjalna strona anime "Terra Formars" zaktualizowała motyw wizualny drugiego sezonu serialu z podtytułem "Revenge". Nowy plakat możecie zobaczyć poniżej, a na anime trzeba jeszcze poczekać do sezonu wiosennego 2016 roku.

Terra Formars: Revenge


8. Dnia 13 grudnia SKY PerfecTV! wyemituje zremasterowane openingi 23 anime studia Nippon Animation - wszystko w rozdzielczości 4k. Będzie to częścią obchodów 40 rocznicy założenia Nippon Animation.
Ps. Nippon Animation to studio odpowiedzialne między innymi za Pszczółkę Maję.9. Film Gyakusatsu Kikan (ang. Genocidal Organ) tworzony w ramach "Project Itoh" jednak powstanie. Jego produkcję przejęło nowo powstałe Geno Studio, zarejestrowane w pierwszej połowie listopada. Nad filmem nadal pracuje reżyser Shukou Murase oraz pozostali członkowie zespołu produkcyjnego, którzy pracowali przy anime jeszcze w Manglobe.10. Oficjalna strona serialu Durarara!!x2 poinformowała, że trzecia część anime - o podtytule "Ketsu" - zadebiutuje na małych ekranach 9 stycznia 2016 roku o godzinie 23:30 na Tokyo MX, Gunma TV, Tochigi TV oraz BS11.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.