Przed dwoma dniami na YouTube pojawił się pierwszy zwiastun Koutetsujou no Kabaneri (Kabaneri of the Iron Fortress), nowego anime Wit Studio, a więc studia animacyjnego stojącego między innymi za serią Shingeki no Kyojin. Co więcej, za obiema seriami będzie stał ten sam reżyser - Tetsurou Araki.Opis: Koutetsujou no Kabaneri to oryginalne anime, którego akcja rozgrywa się w świecie w środku rewolucji przemysłowej. Pojawiają się tu potwory nazywane Kabane, które można zabić tylko przez przebicie ich serca - chronionego przez warstwę żelaza. Jako, że ugryzieni ludzie zmieniają się w Kabane, ludzkość chroni się na ufortyfikowanych stacjach, między którymi krążą pancerne pociągi parowe zwane Hayajiro. Ikoma, chłopiec mieszkający na stacji Aragane, pomaga budować Hayajiro. Tworzy on również własną broń o nazwie Tsuranukizutsu, przy pomocy której można pokonać Kabane.
Premiera Koutetsujou no Kabaneri została zaplanowana na kwiecień 2016 roku. Wcześniej, bo na 18 marca, zaplanowano wyświetlanie prologu do anime w wybranych japońskich kinach.
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Cześć Animeholiku! Ostatnio przypadkowo natknąłem się na Twoja stronę szukając informacji o SAO i podobnych do niego. Przepatrzyłem wszystkie tematy/wiadomości/wpisy jakie umieściłeś na tej stronie. Bardzo mi się spodobała Twoja praca i na pewno będę tu zaglądać codziennie ^^ Mam nadzieję, że nie porzucisz tej strony.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wielkie dzięki. Codziennie znajduję chwilę na oglądanie anime, to i na bloga czas się znajduje. Ju się wyzbyłem słomianego zapału, więc masz pewność, że nie porzucę stronki :)

      Usuń