1. Tokijska firma ACOS, zajmująca się sprzedażą kostiumów i akcesoriów dla cosplayerów, zaczęła przyjmować zamówienia na męskie i kobiece uniformy nawiązujące do anime "Boku no Hero Academia". Cena męskiego mundurka wynosi 14 500 jenów (488 złotych), a kobiecego 13 500 jenów (454 złote). Mundurki wejdą do sprzedaży 21 kwietnia.
2. Kohske, autorka mangi Gangsta. dziękuje fanom za wsparcie i kartki noworoczne. W jednym ze swoich tweetów Kohske napisała, że pracuje już nad wznowieniem serii - w międzyczasie bawiąc się elastycznymi modelami rysunkowymi.3. Toire Komoru, autor mangi Ojisan to Marshmallow, wydał pierwszy tom mangi "Wakabayashi-kun ga Nekasete Kurenai", która pojawia się w odcinkach w magazynie Manga Action. Jest to szkolna komedia o nauczycielu, który pragnie wyłącznie drzemki podczas przerwy na lunch, oraz uczennicy szkoły średniej, która jest w nim zakochana i skutecznie psuje jego plany.4. Według raportu opracowanego przez The Motion Picture Producers Association of Japan (MPPAJ) najbardziej dochodowym Japońskim filmem w 2015 roku był "Youkai Watch: Tanjou no Himitsu da Nyan!", który osiągnął dochody wynoszące 7,8 miliarda jenów (262,5 miliona złotych). Na drugim miejscu uplasował się film "Bakemono no Ko" (5,85 miliarda jenów), a trzeci był "HERO" (4,67 miliarda jenów).5. Na stronie internetowej Variety pojawiła się informacja mówiąca o tym, że dystrybucją hollywoodzkiego "Ghost in the Shell" zajmie się Paramount, zamiast Disneya. Data premiery filmu nie uległa zmianie - wciąż mówimy o 31 marca 2017 roku.

Bohaterka Ghost in the Shell


6. Wraz z publikacją 9. tomu mangi "Okusama ga Seitokaichou!" pojawiła się informacja o pracach nad drugim sezonem serialu anime. Data premiery nie została jeszcze określona, ale tymczasowo można nacieszyć oczy zwiastunem.7. Na tegoroczne lato zaplanowano adaptację anime powieści ilustrowanej "Masou Gakuen HxH" - autorstwa Masamune Kuji, ilustrowanej przez Hisasi. Historia obraca się wokół młodego mężczyzny o imieniu Hida Kizuna, który musi się angażować w lubiene działania z młodymi kobietami, by aktywować swoje super moce.

Dziewczyny z Masou Gakuen HxH


8. Firma CyberStep (produkująca gry MMO) poinformowała o planach adaptacji anime gry MMORPG Onigiri. Anime ma trafić na małe ekrany już w kwietniu tego roku, a jego akcja będzie osadzona w fantastycznym świecie, w którym obok ludzi żyją stworzenia i potwory występujące w japońskiej mitologii i tradycjach ludowych.

Bohaterowie gry MMORPG Onigiri - Tapeta Full HD


9. Adaptacji anime doczeka się również powieść ilustrowana "Youjo Senki", jednak data premiery nie została jeszcze określona. Opowiada ona o małej, sepleniącej dziewczynce - o niebieskich oczach, blond włosach i porcelanowo białej skórze - która robi karierę w armii. Wcześniej była odnoszącą sukcesy urzędniczką, która rozgniewała byt X (nazywający się bogiem), za co ten sprawił, że kobieta odrodziła się w ciele dziecka.

Pierwszy tom Youjo Senki


10. W lipcu tego roku swoją premierę będzie mieć krótkometrażowe anime "Show By Rock!! Short!!". Zwiastun nadchodzącej serii dostępny poniżej.11. Po tym jak media społecznościowe obiegły screeny z tegorocznego filmu "Kantai Collection: KanColle Movie", pojawił się również ponad 2-minutowy zwiastun. Producenci jeszcze nie podali dokładnej daty premiery anime.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.