Nowe anime "Full Metal Panic!" zostało zapowiedziane w październiku ubiegłego roku, podczas imprezy "Fantasia Bunko Big Thanksgiving 2015". Chociaż nadal nie ujawniono formatu jaki przyjmie to dzieło, to właśnie wystartowała strona anime, którą można zobaczyć pod adresem: http://fullmetal-panic.jp.

Główni bohaterowie Full Metal Panic! ze strony z 2016 roku

Full Metal Panic! to seria light novel (powieść ilustrowana) autorstwa Shouji Gatou, ilustrowana przez Shiki Douji. Głównym bohaterem serii jest Sagara Sousuke, członek prywatnej organizacji wojskowej zwanej Mithril, którego zadaniem jest ochrona Kaname Chidori - dziewczyny w pamięci której są przechowywane ważne informacje dotyczące najnowocześniejszych modeli mechów. Seria była publikowana w czasopiśmie "Dragon Magazine" od września 1998 do sierpnia 2011 roku. Powieść ilustrowana doczekała się adaptacji anime w 2002 roku przez studio Gonzo, a także w 2003 i 2005 roku przez studio Kyoto Animation. Seria doczekała się również OVA i kilku mang.

Warto wspomnieć, że dziś w Japonii wyszedł dwunasty, ostatni tom "Full Metal Panic! Another", spin-off'owej serii autorstwa Naoto Ookuro. Jej akcja ma miejsce 10 lat po wydarzeniach z Full Metal Panic!, a jej głównym bohaterem jest Ichinose Tatsuya, nastolatek ze słabością do kobiet z zagranicy, który pewnego dnia spotyka piękną pilotkę wojskowego mecha - Adelinę.

Full Metal Panic! Another - grafika promująca tom 12 Adelina z Full Metal Panic! Another

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.