Jak donosi japoński portal livedoor.com - o tutaj, oraz na Twitterze - trwają prace nad aktorskim filmem Fullmetal Alchemist.


Popularna manga Fullmetal Alchemist doczekała się już dwóch seriali anime, z których ten najbliższy mandze, Fullmetal Alchemist: Brotherhood, puszczany był w latach 2009-2010. Teraz manga FMA ma doczekać się również adaptacji filmowej, której reżyserią zajmie się Fumihiko Sori (Ping Pong, Ashita no Joe), podczas gdy Ryosuke Yamada (z zespołu Hey! Say! JUMP) wcieli się w Edward'a Elric'a.

Filmowanie zaplanowano na okres od czerwca do sierpnia tego roku we Włoszech. Film ma w dużym stopniu korzystać z CGI - tym sposobem ma powstać między innymi pancerz Alphonse'a Elric'a - a jego kinowa premiera nastąpi w 2017 roku.


Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Super, lubię tę anime 😍

    OdpowiedzUsuń
  2. Tworzenie filmów na podstawie anime/mangi, to fajna sprawa. Natomiast jest wiele przykładów, że im wiecej elementów fantastycznych w danym anime, tym słabiej, to wychodzi na ekranie. Najlepszym przykładem jest film Dragon Ball Evolution, czy Shingeki no Kyojin. Jak dla mnie manga powinna być przekładana tylko i wyłącznie z kreski na kreskę bo jak na razie na film za wcześnie. Ewentualnie nieodpowiedni ludzie biorą się za coś takiego bo np. przekładanie komiksów na ekran np. produkcje Marvela i DC Comics są świetne.

    OdpowiedzUsuń