1. Już w lipcu na małe ekrany wejdzie drugi sezon Shokugeki no Souma. Chociaż dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, to w ubiegłym tygodniu pojawiły się nowe informacje dotyczące Shokugeki no Souma: Ni no Sara, informacje na temat wykonawców openingu i endingu. Opening pod tytułem "ROUGH DIAMONDS" będzie wykonywać SCREEN mode, zaś ending, którego tytuł nie został jeszcze podany, wykona grupa muzyczna nano.RIPE.

Shokugeki no Souma: Ni no Sara - Plakat anime


2. Fullmetal Alchemist doczeka się filmu aktorskiego, i to już zimą 2017 roku. Za reżyserię filmu odpowiada Fumihiko Sori (Ping Pong, Vexille), zaś w obsadzie aktorskiej znaleźli się Ryosuke Yamada jako Edward Elric, Tsubasa Honda jako Winry Rockbell, oraz Dean Fujioka jako Roy Mustang. Poniżej możecie zobaczyć kilka wybranych postaci i przypisanych im aktorów.

Źródło: jin115.com

3. Oficjalna strona internetowa anime Osomatsu-san opublikowała 2-minutowy klip live-action z okazji urodzin braci, które przypadają na 24 maja.4. Wystartowała strona zwiastująca premierę nowego, oryginalnego anime "Time Travel Shoujo: Mari Waka to 8-nin no Kagakusha-tachi", które ma zadebiutować w tegorocznym sezonie letnim. Za reżyserię anime odpowiada Osamu Yamasaki, który wcześniej pracował między innymi przy anime "Terra e...". Kolejne informacje na temat anime publikuje systematycznie konto na Twitterze.

Time Travel Shoujo: Mari Waka to 8-nin no Kagakusha-tachi - nowe oryginalne anime latem 2016


5. Drugi sezon anime Okusama ga Seitokaichou! został zaplanowany na tegoroczną jesień. Jednocześnie poinformowano, że wraz z tomem 10 mangi, który ukaże się 27 lipca, wyjdzie dodatek "Slight H Fan Zine".

Okusama ga Seitokaichou!+!


6. Potwierdzono dokładną datę premiery anime Tales of Zestiria the X, które ma zadebiutować 3 lipca o godzinie 23:00 na Tokyo MX. Bandai Namco Games ujawniło telewizyjne anime w grudniu 2015 roku, jako element obchodów 20-lecia serii gier RPG "Tales".

Tales of Zestiria the X


7. Kazurou Inoue, autor Midori no Hibi, rozpoczął tworzenie nowej mangi zatytułowanej "Shitei Bouryoku Shoujo Shiomi-chan". Bohaterką mangi jest dzika, piękna nastolatka, która tak naprawdę jest szefem mafii po operacji plastycznej.

Manga Shitei Bouryoku Shoujo Shiomi-chan


8. Opublikowano drugi zwiastun anime "Amanchu!", które pojawi się w TV 8 lipca 2016. Główną bohaterką anime jest 15-letnia dziewczyna Hikari Kohinata, która mieszka w pobliżu oceanu i większość swojego czasu spędza na nurkowaniu. Wkrótce jej pasję zaczyna podzielać 16-letnia Futaba Ooki. Pomiędzy dziewczynami tworzy się szczególna, romantyczna więź.9. Oficjalna strona filmowej trylogii Ajin opublikowała 30-sekundowy zwiastun trzeciego filmu o podtytule "Shougeki", który wejdzie do kin 23 września.10. Aeria Games wespół z X-Legend Entertainment wypuszczają w Europie i Stanach Zjednoczonych MMORPG "Twin Saga", który ze względu na słodką, przypominającą anime oprawę może przyciągnąć do siebie fanów mangi i anime. Obecnie trwają zapisy do zamkniętej bety, a niedawno wypuszczono zwiastun z angielskimi napisami.11. Studio Kioto Animation kontynuuje tworzenie anime na podstawie powieści ilustrowanych, tym razem biorąc się za adaptację anime powieści "Violet Evergarden". Niestety nie podano nawet przybliżonej daty premiery, za to opublikowano pierwszy zwiastun.12. W lipcowym numerze magazynu Nakayoshi, który trafi do sprzedaży 3 czerwca, pojawi się informacja o nowym anime na podstawie mangi Cardcaptor Sakura. Będzie to częścią obchodów 20-lecia mangi, która ukazała się w maju 1996 roku. Więcej szczegółów ma zostać podanych w późniejszym terminie.

Karty magazynu Nakayoshi mówiące o anime Cardcaptor Sakura


13. Wygląda na to, że 13. film anime z serii One Piece, One Piece Film: Gold, będzie największą premierą w historii japońskiego kina - przynajmniej jeżeli chodzi o liczbę dużych ekranów na których będzie wyświetlany. One Piece Film: Gold ma zadebiutować 23 lipca na 743 dużych ekranach kin w całej Japonii, czyli na największej ilości ekranów w całej historii japońskiego filmu. Poprzedni rekord został ustanowiony przez zeszłoroczny film anime "Dragon Ball Z Movie 15: Fukkatsu no F", który był wyświetlany na 653 ekranach japońskich kin.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.