Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii doskonale zdaje sobie sprawę ze skali piractwa dotykającego przemysł anime, dlatego też zdecydowało się na zatrudnienie oficjalnego łowcy piratów. Do tej pory resort szukał nielegalnych materiałów chronionych prawem autorskim tylko przy pomocy zautomatyzowanych systemów, ale skuteczność tych metod z czasem drastycznie malała i nie blokowała skutecznie przepływu nielegalnych filmów i seriali anime.

Źródło zdjęcia: thefanfictionforum.net

Począwszy od tego tygodnia pracę w Japońskim Ministerstwie Gospodarki, Handlu i Przemysłu rozpoczął specjalista, który osobiście będzie przeczesywał wyszukiwarkę, oraz popularne strony nielegalnie udostępniające filmy i seriale anime online. Do jego zadań będzie należało odnajdywanie materiałów chronionych prawem autorskim oraz ustalanie czy ich obecność na wybranych stronach stanowi szkody materialne dla posiadaczy praw autorskich. W przypadku kiedy dojdzie do złamania prawa, ministerstwo podejmie stosowne kroki prawne wymierzone w osoby, które udostępniły anime online, a także postara się o jak najszybsze usunięcie z sieci chronionego prawem autorskim materiału.

Na dobry początek resort zatrudnił tylko jednego specjalistę, który będzie się zajmował zwalczaniem pirackich wersji anime w Internecie. Można być pewnym, że będzie to osoba posiadająca obszerną wiedzę na temat anime, filmów i tego jak ich szukać.

Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.