Anime Regalia: The Three Sacred Stars miało swoją premierę 7 lipca, kiedy to rozpoczęło swój bieg w sezonie letnim. Chociaż jest to anime akcji z mechami w roli głównej, jego autorzy zdecydowali się tworzyć ręcznie rysowane animacje, zamiast iść w kierunku animacji 3D. I wiecie co? Całkiem nieźle im to wychodziło, co możecie zobaczyć na screenach i gifie. Aby nie być gołosłownym dosłownie przed chwilą obejrzałem pierwszy odcinek, by przekonać się dlaczego komitet produkcji tego anime, zdecydował się przerwać serial po pierwszych czterech odcinkach, za powód podając "widoczną różnicę między planowaną jakością widowiska, a aktualną jakością".

Bohaterki anime Regalia: The Three Sacred Stars Dziewczyny z Regalii
Mech w Regalii Walczące mechy w Regalia: The Three Sacred Stars


Tak, zdaniem komitetu produkcji anime Regalia: The Three Sacred Stars zaliczyło nieudany start, dlatego zdecydowano się przerwać wyświetlanie serii i poczekać do września, kiedy to seria wystartuje ponownie, począwszy od pierwszego odcinka. Przeglądając japońskie blogi daje się zauważyć sporo przychylnych głosów dotyczących jakości animacji, oraz krytyczne komentarze na temat zagmatwanej fabuły. I tu się zgodzę, bo pierwszy odcinek niespecjalnie mnie wciągnął - połączenie moe i mechów nie sprawi, że zawyję z zachwytu.

Animowany gif z Regalia: The Three Sacred Stars - mech bohaterek

Z pewnością istnieje wiele gorszych anime, zarówno pod względem animacji jak i fabuły, a jednak ich producenci nie decydują się na takie kroki. Wygląda na to, że komitet produkcji Regalia: The Three Sacred Stars oczekuje dużo więcej od swojego anime, dlatego jestem ciekaw w jakim kierunku pójdą zmiany - animacja, fabuła, udźwiękowienie? Zobaczymy, czy we wrześniu dostaniemy widowisko lepsze od obecnych czterech odcinków.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.