1. W przygotowaniu jest drugi sezon "Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans". Oficjalna japońska strona anime wydała już nawet 100-sekundowy zwiastun serialu. Pierwszy sezon serialu emitowany był jesienią ubiegłego roku i zebrał dobre oceny fanów.2. Sklep internetowy Premium Bandai dołączył do swojej oferty repliki dwóch typów okularów noszonych przez bohatera anime "Sakamoto desu ga?". Okulary zostały wyprodukowane przez firmę Yamamori Megane, która wytwarza około 90% wszystkich okularów w Japonii. Jak wygląda cena replik? 14 040 (około 526 zł) i 15 120 jenów.

Okulary Sakamoto


3. Kolejny, tym razem 4-minutowy zwiastun "Sword Art Online: Hollow Realization" z angielskimi napisami, pozwala nam szerzej spojrzeć na grę, która będzie mieć swoją premierę jesienią tego roku.4. W sierpniowym numerze magazynu Bessatsu Margaret został opublikowany ostatni, 100-stronicowy rozdział mangi "Ore Monogatari!!". Jednocześnie podano informację, że ostatni 13. tom zebrany mangi pojawi się w sprzedaży we wrześniu.

Sierpniowy numer Bessatsu Margaret - 08.2016


5. Wraz z premierą i szybkim wzrostem popularności gry "Pokémon Go" pojawiła się plotka jakoby Legendary Pictures ponownie zainteresowało się adaptacją filmową Pokémonów. Jeżeli świat dalej będzie szaleć za Pokémonami, to adaptacji live action prosto z Hollywood jest bardzo prawdopodobna.6. Film "O dziewczynie skaczącej przez czas", którego reżyserią zajął się Mamoru Hosoda, właśnie skończył 10 lat! Z tej okazji 25 listopada do sprzedaży w Japonii trafi specjalne 3 płytowe wydanie DVD filmu, w cenie 15 984 jenów, czyli 599 zł. Na dyskach znajdziemy między innymi nową wersję cyfrową filmu, materiały z komentarzami pracowników, komentarz Hosody dotyczący reżyserii "O dziewczynie skaczącej przez czas" i inne materiały.

10-lecie filmu O dziewczynie skaczącej przez czas


7. Jeżeli brakowało ci anime o magicznych dziewczynach, to przygotuj się na nowe oryginalne anime "Soushin Shoujo Matoi" od studia White Fox. Główną bohaterką anime jest 14-letnia Matoi Sumeragi, pracująca jako Miko w Tenman Jinjya. Pewnego dnia w dziewczynie budzi się specjalna umiejętność dzięki której jest ona w stanie stawić czoła złym duchom.8. Jeszcze tylko tydzień pozostał do premiery filmu "Accel World: Infinite Burst", dlatego w ramach promocji na stronie Nico Douga pojawiło się pierwsze siedem minut widowiska. Oto one na Dailymotion.9. Podczas festiwalu MF Bunko ogłoszono powstanie filmu "No Game No Life", który ma być adaptacją tomu szóstego mangi. Tak więc będzie to przedewszystkim historia opowiedziana przez boga Tet'a.10. Na 24 lutego 2017 roku zaplanowano wydanie 22 i ostatniego tomu light novel "Zero no Tsukaima". Mimo, że autor serii, Noboru Yamaguchi, zmarł w 2013 roku, po wydaniu 20 tomów powieści ilustrowanej, zawsze planował zakończyć swoje dzieło na 22. tomie. Wydawnictwo zdecydowało się kontynuować historię bohaterów "Zero no Tsukaima" w oparciu o zapiski pozostawione przez autora, zawierające proponowane zakończenie serii.

Ostatni tom Zero no Tsukaima


Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.