Tytuł tego newsa to nie żarty. Według informacji podanych przez The Hollywood Reporter, firma Skydance Media (producent filmów Terminator Genisys oraz Star Trek: W nieznane) nabyła globalne prawa do aktorskiego serialu Sword Art Online. Oznacza to, że powieść Rekiego Kawahary doczeka się prawdopodobnie wysokobudżetowego serialu telewizyjnego prosto z Hollywood.

Kirito, Asuna i przyjaciele z anime Sword Art Online

Nad scenariuszem pilotażowego odcinka będzie pracować Laeta Kalogridis, scenarzystka takich filmów jak Aleksander (2004) i Tropiciel (2007), pracująca jako producent wykonawczy przy filmie Avatar (2009) oraz Wyspa tajemnic (2010). Laeta Kalogridis będzie również producentką serialu aktorskiego Sword Art Online - te samą rolę mają pełnić David Ellison (World War Z), Dana Goldberg (Jestem legendą) oraz Marcy Ross (Manhattan). Chwilowo brak informacji odnośnie reżysera, ale członkowie ekipy producenckiej prezentują się obiecująco.

Fot. Laeta Kalogridis

O fakcie zakupienia przez Skydance Media praw do aktorskiego serialu SAO informowały już jedne z najbardziej rozpoznawalnych portali w Polsce, w tym Filmweb i IGN, na których pisano:
Skydance Media, producent "Terminatora: Genisys", zakupiło prawa do ekranizacji japońskiej powieści "Sword Art Online". Projekt planowany jest jako aktorski serial telewizyjny. / Źródło: Filmweb
Firma Skydance Television nabyła prawa do serii Sword Art Online i zamierza stworzyć serial live-action o przygodach w wirtualnym świecie. Scenariusz do odcinka pilotażowego przygotuje Laeta Kalogridis (Wyspa tajemnic, Terminator Genisys). Poza nią rolę producentów będą pełnić David Ellison, Dana Goldberg i Marcy Ross. / Źródło: IGN


Zwiastun pierwszego sezonu anime Sword Art Online z angielskim dubbingiem.Historia Sword Art Online rozgrywa się w niedalekiej przyszłości. W 2022 roku zostaje wydana gra o nazwie Sword Art Online, z którą można się łączyć przy pomocy hełmu wirtualnej rzeczywistości – ten z kolei pozwala kontrolować postać w grze przy pomocy umysłu. Idea wspaniała, niestety tysiące graczy już pierwszego dnia przekonuje się, że zostali uwięzieni w wirtualnym świecie, a jedynym sposobem na wyjście z gry jest jej ukończenie. Śmierć w wirtualnym świecie nie jest rozwiązaniem, bowiem kończy się ona również śmiercią w świecie realnym.

Brakuje Ci SAO? Zobacz przegląd seriali podobnych do Sword Art Online.
Wcześniej podziel się tą informacją z przyjaciółmi w mediach społecznościowych ;)
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Oby tego nie popsuli. Mam nadzieję na kilka sezonów fabularnego Sword Art Online. Po SAO ciekawa może być ekranizacja wątku w grze Gun Gale Online.

    OdpowiedzUsuń