1. Tom 16. mangi Chiruran: Shinsengumi Requiem ujawnił informację o powstającej adaptacji anime tego tytułu. Premiera serialu została zaplanowana na styczeń 2017 roku. Manga opowiada o młodych mężczyznach należących do oddziału Shinsengumi, szlifujących swoje umiejętności walki mieczem.2. Opublikowano zwiastun anime 3-Gatsu no Lion, w którym można usłyszeć piosenkę openingową "Answer." wykonywaną przez grupę muzyczną BUMP OF CHICKEN. Serial pojawi się w japońskiej TV dnia 8 października.3. Powieść Kimi no Na wa., napisana przez samego Makoto Shinkai'a (reżysera filmu pod tym samym tytułem), została wydrukowana w ponad milionie egzemplarzy. Powieść została wydana 18 czerwca, jednak jej sprzedaż skoczyła krótko po wydaniu filmu.

Kimi no Na wa - okładka powieści


4. A wspominając o Kimi no Na wa. trzeba napisać o kolejnym wyczynie filmu. Najnowsze dzieło Makoto Shinkai'a zarobiło już ponad 10 miliardów jenów w japońskich kinach, to około 379 milionów złotych! Aby uzmysłowić wam jak wielki jest to sukces, warto napisać, że Kimi no Na wa. jest dziewiątym najlepiej zarabiającym filmem w historii japońskiej kinematografii. Dodajmy - wciąż wyświetlanym.5. Najnowszy numer Weekly Shounen Jumpa przyniósł informację o kolejnej serii telewizyjnego anime Gintama. Chociaż nie podano żadnych dat, można oczekiwać, że nowy sezon Gintamy pojawi się gdzieś w połowie przyszłego roku.6. Shōtarō Tokunō, autor mangi New Game!, podziękował ekipie zaangażowanej w tworzenie anime, za pracę jaką reżyser i personel wykonali tworząc serial na podstawie jego dzieła. Zrobił to jak na mangakę przystało, przy pomocy rysunku.

Shōtarō Tokunō dziękuje za anime


7. Wreszcie pokazano pierwsze wideo-reklamy filmu aktorskiego Ghost in the Shell, którego premierę zaplanowano na 31 marca 2017 roku. Najdłuższą scenę prezentuje ta 16-sekundowa zapowiedź.8. Ten tydzień przyniósł publikację pierwszych zwiastunów "Natsume Yuujinchou Go" - jednego z najbardziej oczekiwanych anime jesieni. Serial pojawi się na małych ekranach 4 października, a najdłuższy zwiastun możecie zobaczyć poniżej.9. W planach jest stworzenie anime Knight's & Magic, na podstawie powieści ilustrowanej pod tym samym tytułem. Powieść opowiada historię programisty fascynującego się mechami, który po śmierci odradza się w świecie w którym istnieją wielkie roboty.10. Tytuł najchętniej kupowanej mangi ostatniego tygodnia należy się ósmemu tomowi Tokyo Ghoul:re, wydanemu w Japonii w dniu 16 września. Raport sprzedaży Oricon donosi, że manga Sui Ishidy sprzedała się w 319 808 egzemplarzach w pierwszym tygodniu od premiery.11. Zostanie wydany trzeci sezon anime Kyoukai no Rinne, opowiadającego o nastolatce potrafiącej widzieć duchy. Został on zaplanowany na przyszłoroczną wiosnę.12. Tego lata mogliśmy oglądać adaptację anime powieści wizualnej Rewrite. Ostatni, trzynasty odcinek Rewrite, zdradził plany wydania drugiego sezonu serialu w styczniu 2017 roku. Głównym bohaterem opowieści jest nastolatek imieniem Kotarou i jego przyjaciółki z klubu badań okultystycznych.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Bardzo przyciągnęło mnie do siebie Kimi No Na Wa. Wydaje się być takie wzruszające i na dodatek ma rewelacyjną kreskę.
    Zapraszam, http://cosmo-books.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń