1. Oficjalna strona internetowa anime "Gabriel Dropout" poinformowała, że premiera serialu będzie mieć miejsce w styczniu 2017 roku. Serial powstaje na podstawie komediowej mangi autorstwa Ukami. Opowiadać będzie o anielicy Gabriel, która zostaje wysłana do ludzkiej szkoły, by dowiedzieć się więcej o ludzkości. Zamiast tego dziewczyna staje się niechlujna, uzależnia się od gier i niechętnie wychodzi z mieszkania.2. Będąc przy przyszłorocznych anime warto wspomnieć o tym, że Oso-teki Kinoko Gijinka Zukan (Oso's Kinoko Personification Pictorial Book) - książka z obrazkami, w której grzyby zostały przedstawione jako dziewczyny - doczeka się w przyszłym roku telewizyjnego anime, zrealizowanego w technice 3DCG3. Dnia 10 października zmarł aktor głosowy Kazunari Tanaka - o czym poinformowała Agencja aoni Production. Aktor zmarł w wieku 49 lat w wyniku nagłego krwotoku śródmózgowego. Ostatnimi czasy głosem aktora przemawiał Keishin Ukai z anime Haikyuu!!.


4. Swoje 10. urodziny obchodzi Super Sonico, wirtualna idolka zaprezentowana 14 października 2006 roku. Wszystkiego najlepszego. :)5. To już siódmy tydzień z rzędu film Kimi no na Wa. zajmuje pierwszą pozycję w japońskim box office. Nowe dzieło Makoto Shinkai'a zarobiło już 14,56 miliarda jenów (546 milionów złotych), dlatego nie dziwi decyzja wydawcy, który przedłuża wyświetlanie w kinach nawet o kolejne dwa miesiące.6. Studio anime Ufotable przygotowało animację otwierającą do gry God Eater Online. Zobaczcie jak im ta sztuka wyszła.7. Bieżący rok, to rok 30. urodzin studia J.C.Staff. Japońskie studio zajmujące się animacją i produkcją anime postanowiło to uczcić, przygotowując AMV prezentujące ich dotychczasowe dzieła. Przetestujcie się i zobaczcie ile anime rozpoznacie.8. Reżyserem telewizyjnego anime Dies Irae został Susumu Kudou, znany z serii "K". Jednocześnie poinformowano, że anime nie zadebiutuje latem 2017 roku, tylko jesienią 2017. Anime powstaje na podstawie gry, której fabuła przedstawia alternatywną wersję historii, w jakiej nazistowscy lojaliści przeprowadzili starożytny rytuał ożywienia.9. Jewgienija Miedwiediewa (Evgenia Medvedeva), złota medalista Mistrzostw Europy w Łyżwiarstwie Figurowym 2016 i Mistrzostw Świata 2016, jest zachwycona pierwszymi odcinkami anime Yuri!!! on Ice, czemu daje wyraz na swoim Twitterze. Jewgienija jest wielką fanką anime, z czym się nie kryje i chętnie sięga po klasykę nawet w swoich występach.
10. Michiyo Yasuda, artystka i kolorystka pracująca przy najwspanialszych filmach Studia Ghibli, zmarła w wieku 77 lat. Wraz z Hayao Miyazaki'm pracowała przy 13 filmach animowanych, włączając w to anime "Mój sąsiad Totoro" oraz "Ruchomy zamek Hauru".Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

0 komentujących jak dotychczas. Dołącz do dyskusji.