Po bankructwie studia Manglobe czarne chmury zawisły nad filmem Gyakusatsu Kikan (ang. Genocidal Organ), tworzonym obok filmów Shisha no Teikoku (The Empire of Corpses) oraz Harmony, na podstawie twórczości zmarłego pisarza znanego pod pseudonimem Project Itoh (jego prawdziwe imię to Satoshi Itō).

Jak już wcześniej pisałem pierwotnie film tworzony był przez studio Manglobe, a jego premiera miała nastąpić 13 listopada 2015 roku. Jednak po upadku Manglobe wydawca musiał zrezygnować z planowanej premiery i przekazać pracę innemu studiu - w tym przypadku nowo-powstałemu Geno Studio. Dziś już wiadomo, że Geno Studio wywiązuje się z powierzonego zadania, bowiem premierę Gyakusatsu Kikan ustalono na 3 lutego 2017 roku. Zostało jeszcze kilka miesięcy, podczas których warto znaleźć czas na obejrzenie pierwszych dwóch filmów na podstawie twórczości Satoshi'ego Itō. Swoją drogą, Shisha no Teikoku już oglądałem :)


Historia anime rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której ludzkość cierpi z powodu terroryzmu, ludobójstwa i ucisków ze strony inwigilacyjnych państw. W tej sytuacji, agent wywiadu Clavis Shepherd śledzi tajemniczego terrorystę John'a Paul'a po całym świecie.Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

1 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Ostatnie zwiastuny nakręciły mnie na ten film. Nie boją się sięgać po krew i przemoc, więc szykuje się mocne kino. Mam nadzieję, że nowe studio pokaże, że warto było czekać dodatkowy rok.

    OdpowiedzUsuń