Wczoraj wieczorem, a raczej już bliżej północy, natrafiłem na Wykopie na wpis taq'a, który pokazał wszystkim użytkownikom wspomnianego serwisu aplikację internetową do tworzenia animowanych gifów, którą stworzył i udostępnił pod adresem Flipanim.com. Sam autor pisze o swoim dziele następujące słowa:
Jakieś pół roku temu zrobiłem stronę internetową do tworzenia prostych animacji oraz publikowania ich jako GIFy i dzisiaj chciałbym się Wam nią pochwalić. (..) Strona utrzymana jest w klimatach bazgrolenia animacji na kartkach w zeszycie, temu starałem się aby była jak najprostsza w obsłudze.

Jeden z gifów na stronie Flip Anim

Dziś krótko po południu, miałem czas przejrzeć zasoby Flip Anim. Przeleciałem około 200 stron animacji przygotowanych przez użytkowników, natrafiając przy tym na całkiem sporo, tfu... siusiaków. Dobra, ale odkładając na bok chłopięce wygłupy, wśród animowanych gifów znalazłem też wyjątkowo fajne prace, kojarzące mi się z mangą oraz anime. Kilka z nich możecie zobaczyć poniżej.

Animowany gif z Rem
Źródło: Flipanim.com/anim=AwI38kuF
Kolorowa animacja z Flip Anim
Źródło: Flipanim.com/anim=dKcJD4pv
GIF z dziewczyną o imieniu Futoshi
Źródło: Flipanim.com/anim=Wr6GupAN

Sam jeszcze nic ciekawego tam nie narysowałem. Owszem, pobawiłem się już edytorem i trzeba przyznać, że jest bardzo prosty w obsłudze. Natomiast w samym portalu brakuje mi na tę chwilę tagowania rysunków, oraz kart dzielących rysunki na najlepiej oceniane, czy też polecane. A takie karty na pewno by się przydały, aby użytkownicy strony mogli nagradzać tak złożone animacje jak ta tutaj.

Przydałaby się też opcja przesunięcia jednej kartki względem drugiej. Wtedy łatwiej można by oddać ruch chmur, czy innych elementów otoczenia, które chcemy by zachowywały swój pierwotny kształt na większości kartek.

Jeżeli sami wykorzystacie serwis Flipanim.com do stworzenia animowanego gifa przywodzącego na myśl mangę, anime czy Japonię, to dajcie do niego link w komentarzu. Chętnie się przyjrzę, i pewnie nie tylko ja :)
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Fajne. Próbował ktoś na tablecie? Łatwiej się wtedy rysuje?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dobre pytanie. Ja akurat nie korzystam z tabletu, więc Ci na nie nie odpowiem.

      Usuń