Za nami kolejny owocny weekend dla animacji Kimi no Na wa., weekend w trakcie którego najnowsze dzieło Makoto Shinkaia stało się drugim najbardziej kasowym filmem w historii japońskiej kinematografii. Na chwilę obecną film Kimi no Na wa. zarobił już w japońskich kinach 19,957 miliarda jenów, czyli 738 milionów złotych! Do pierwszego miejsca jeszcze trochę mu brakuje, bowiem najbardziej kasowym filmem w historii Japonii jest Spirited Away: W krainie Bogów w reżyserii Hayao Miyazakiego, który w 2001 roku zarobił 30,8 miliarda jenów.

Film Kimi no Na wa. dnia 2 grudnia zadebiutował również w Chinach, gdzie w weekend otwarcia zarobił 280 milionów juanów (170 milionów złotych) dominując w tamtejszym box office.

Taki Tachibana z film Kimi no Na wa.

Z innych ciekawych informacji dotyczących Kimi no Na wa. warto wspomnieć, że film Makoto Shinkaia otrzymał wczoraj wyróżnienie od Stowarzyszenia Krytyków Filmowych z Los Angeles, którzy uznali omawiane anime Najlepszą Animacją tego roku. To samo stowarzyszenie w 2002 roku przyznało tytuł Najlepszej Animacji "Spirited Away: W krainie Bogów", a następnie dzieło Hayao Miyazakiego otrzymało Oscara dla Najlepszego długometrażowego filmu animowanego w 2003 roku. Czyżby dobry prognostyk dla Kimi no Na wa. przed nadchodzącą galą?Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

2 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

  1. Na Filmwebie widziałem, że niewielu obstawia wygraną Kimi no Na wa. w Oscarach, ale co oni tam mogą wiedzieć. Większość jest strasznie zapatrzona w Zwierzogród, który oglądałem i jakiegoś wielkiego wrażenia na mnie nie zrobił. Kimi no Na wa. wygląda świetnie na zwiastunach, zbiera fajne oceny na IMDB dlatego mam nadzieję, że wejdzie do naszych kin i pokaże ludziom na co stać Japończyków.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Też liczę na to, że Kimi no Na wa. dostanie nominację do Oscarów, a następnie garnie statuetkę, pozostawiając w pokonanym polu inne animacje. Dawno już nie było takiego anime, więc mocno trzymam kciuki za to, aby kapituła jednak postawiła na film Shinkaia. To może sprawić, że nasi dystrybutorzy sięgną po to anime.

      Usuń