Jeszcze w starym roku, 31 grudnia 2016, w sieci pojawiła się informacja dotycząca nowego anime z serii Fate - Fate/Apocrypha. Źródłem tej informacji była oficjalna strona Fate-apocrypha.com, a także nowo utworzone konto na Twitterze @FateApocryphaTV, które nadejście nowej serii ogłosiło tym tweetem.Wskazany tweet przyniósł nie tylko wiadomość o nowym telewizyjnym anime z serii Fate, ale również pokazał podstawowy zespół produkcyjny Fate/Apocrypha, który prezentuje się następująco:

Oryginalna historia: Yuichiro Higashide / TYPE-MOON
Oryginalne projekty postaci: Ototsugu Konoe
Reżyseria: Yoshiyuki Asai (Charlotte)
Kompozycja serii: Yuichiro Higashide
Projekty postaci: Yuri Yamada
Muzyka: Masaru Yokoyama (Occultic;Nine, Plastic Memories)
Produkcja: A-1 Pictures

Fate/Apocrypha - Dwie frakcje bohaterów
7 vs 7, Bohaterowie Fate/Apocrypha - Źródło: fate-apocrypha.com


Opis anime Fate/Apocrypha

Akcja Fate/Apocrypha dzieje się w świecie równoległym do świata przedstawionego w Fate/stay night. W tym świecie Święty Graal został usunięty z Fuyuki po Trzeciej Wojnie o Świętego Graala, przepadając na wiele lat. W związku z tym wydarzenia z Fate/stay night oraz Fate/Zero nigdy nie miały miejsca. Około 2000 roku, mniej więcej w tym samym czasie w jakim powinna wybuchnąć Piąta Wojna o Świętego Graala, rodzina Yggdmillennia otwarcie zadeklarowała swoje odłączenie się od Stowarzyszenia Magów oraz poinformowała, że jest w posiadaniu Świętego Graala.

Stowarzyszenie wysyła pięćdziesięciu magów, by odzyskać artefakt, jednak wszyscy, z wyjątkiem jednego, zostają natychmiastowo zabici przez Lancer’a. Ostatniemu z magów udaje się aktywować zapasowy system Świętego Grala, pozwalający na przyzwanie maksymalnie czternastu sług, bohaterów przeszłości.

To wydarzenie jest początkiem nowej Wojny o Świętego Graala, w której udział wezmą dwie frakcje. Czarna Frakcja, której siedmiu członków jest częścią rodziny Yggdramillennia, oraz Czerwona Frakcja, której siedem sług walczy po stronie Stowarzyszenia Magów.

Wideo-zwiastun anime Fate/ApocryphaTYPE-MOON oraz Yuichiro Higashide wystartowali z powieścią ilustrowaną Fate/Apocrypha w 2012. Powieść doczekała się pięciu tomów, z których ostatni pojawił się w grudniu 2014 roku.

Bohaterowie Fate/Apocrypha - Ruler po lewej, Lancer po prawej
Bohaterowie Fate/Apocrypha

W każdej frakcji znajdziemy siedmiu bohaterów, będących przedstawicielami następujących klas: Saber, Archer, Lancer, Rider, Caster, Berserker oraz Assassin. Dodatkowo Święty Graal przyzwał bohatera klasy Ruler, który ma pełnić funkcję mediatora w Wojnie o Świętego Graala, a którym jest wspomniana w zwiastunie Joanna d’Arc.
Udostępnij:

Skomentuj artykuł:

5 komentarzy jak dotychczas. Dodaj swoje zdanie na ten temat.

 1. No spoko dochodzenie i designy jak zwykle hot, ale to nadal ekranizacja light novel ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A niech wałkują to uniwersum. Mają spore pole do popisu. Ja chętnie zobaczyłbym długi serial na podstawie gry Fate/Grand Order. W samą grę też bym pograł, gdyby na zachodzie wyszła. :)

   Usuń
  2. O, jak najbardziej niech wałkują, ja teraz czekam na Fate/Extella :)

   Usuń
 2. Świetnie, moja ulubiona seria powraca. (‾◡◝) No i dzięki za opis. Widać, że szykuje się tam sporo potyczek. Mam też nadzieję, że wydadzą anime w sezonie letnim.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bym stawiał na sezon letni lub jesienny, ale bliżej mi do jesiennego. Wprawdzie zwiastun już jest, co może wskazywać na jakieś zaawansowanie prac, ale jeszcze brak jakiejś większej akcji promocyjnej.

  OdpowiedzUsuń